Rüyada Kiralık Ev Aramak

Rüyada Kiralık Ev Aramak hayırlara vesile eden ve olumlu yorumlanan rüyalar arasındadır. Rüyada kiralık ev arayan kimse, İslami anlamı ile kişinin hanesi, iş ve özel hayatı ile ilgili değişikliklere delalet eder. Rüyada kiralık ev görmek, bu değişimler kişinin hayatında farklılıklar yaşamasına neden olacaktır.Rüyada kiralık ev bulmak diğer bir anlamı ile rüyada kiralık ev görmek, bekar kimseler için yuva kurmak, evli kimseler için ise mutluluk olarak yorumlanır.

Rüyada kiralık ev aradığını görmek hayra yorumlanır. Kişinin gerek iş gerekse özel ve sosyal hayatında olacak değişim ve yeniliklere delalet eder. Dini anlamı ile bu rüya, görüldüğü şekli gibi ev aramak ile tabir edilir.

Rüyada kiralık ev bulmak, iş ve ticari hayatta bazı gelişmelere işaret eder. Kirmani ( ra ) demiştir ki; rüya sahibinin, yeni bir iş kolunda çalışarak para kazanacağına yorumlanır. Diğer bir anlamı ile kişinin, birlikte olduğu insan ile ilişkilerini bir adım öteye taşıyacaklarına delalet eder.

Rüyada kiralık ev tutmak ticari hayatta kişiye menfaat sağlayacak, yarar getirecek bir ortaklık yapılacağına delalet eder. Bazı alimlere göre ise rüyada kiralık ev tuttuğunu görmek kişinin imzalayacağı bir anlaşma ya da sözleşmeye tabir edilir.

Rüyada kiralık ev bakmak, rüya sahibinin, hayatını düzene sokmak için çabaladığına, emek verdiğine ve kararlar aldığına yorumlanır. Kişinin düşüncelerine işaret eder. Kişinin yeni düşünce ve fikirler edineceğine delalet eder. Diğer bir yorumu ile keyif verici olay ya da durumlara tabir edilir.

Rüyada kiralık eve taşınmak, çok büyük yenilik ve değişimlere işaret eder. Aile, iş ya da özel hayatta yaşanabilecek bu yenilik ve değişimlerin, kişiye mutluluk getireceğine yorumlanmıştır. İmam Nablusi ( ra ) demiştir ki; bu rüya, hayırlı bir yolculuğa delalet eder. Bu rüya, rızık ve nasip anlamına da gelmektedir.

Rüyada kiralık evden çıkmak, engel teşkil eden, sıkıntıya neden olan kişi ve durumlardan kurtulmak anlamına gelir. Bir diğer yorum ise kişinin rutininden farklı olarak yaşayacağı güzel ve olumlu olaylara delalet eder. İş değişikliği yaşamak ile de tabir edilmiştir. Bazı alimlere göre bu rüya, kişinin karşısına çıkacak bazı fırsatlara yorumlanır.

Rüyada eşyalı kiralık ev görmek, işlerin, zor durumların kolaylıkla üstesinden gelmeye, kolay yoldan elde edilecek kazanca ve mala tabir edilir. İş ve mesleki hayatta başarı kazanmaya, terfi etmeye de delalet eder. Aynı zamanda bu rüya, bekar kimseler için sevilen kişi ile evlilik yolunda ilerleme yaşanacağına, evli kimseler için ise sorunlardan kurtulmaya yorumlanır. Ev ya da mekan değişikliği yapmak isteğine de değerlendirilir.

Rüyada kiralık ev yazısı görmek, dini anlamı ile beklenen bir haberin alınmasına ya da sürpriz bir haberin gelmesine tabir edilir. İbni Sirin (r.a ) demiştir ki; hayırlara vesilen eden bu rüya, kişinin hayatında yakın zamanda her şeyin yoluna gireceğine delalet eder. Özel hayatta birlikte olunan kişiden gelecek güzel haberlere, duyulacak sözlere yorumlanır.