Rüyada Kelebek Görmek

Rüyada Kelebek görmek, saf sevgiyi, gerçek aşkı, huzur ve mutluluğu müjdelemektedir. Rüyada görülen kelebek, aynı zaman da bol kısmet, başarı, şans ve zenginliğe dikkat çekmektedir. Rüya sahibinin rengarenk kelebek görmesi, muhteşem bir hayat yaşayacağı yönünde tabir bulmaktadır.Rüyayı gören kişinin sanatkar olacağına delalet etmektedir. Barış ve kardeşliği yansıtan bir rüyadır. Bu rüyanın olumsuz denebilecek yorumu ise rüya sahibinin bir işe düşünmeden gireceği ve zararı olacağı yönündedir. Aynı zaman da kelebek görülmesi kelebek ömrü gibi kısa bir ömre de işaret edebilmektedir. Kirmani (r.a.) rüyada kelebek çizilmesinin çile çekilmesine, huzursuzluğa, hayırlı bir yaşama ve hak edilen bir makama ulaşmaya tabir etmiştir.

Rüyada kelebek görmek, Cafer-i Sadık (r.a.) rüyasında kelebek olduğunu gören kişinin helal kazanç peşinde olacağına, hayırlı iş kapıları açılacağına işaret ettiğini buyurmuştur. İmam Nablusi (r.a.) rüyada kelebek görülmesini cehalet, tecrübesizlik olarak yorumlamıştır. Ayrıca kelebek olduğunu gören kişinin sevilen, saygı duyulan ve hürmet gösterilen bir kişi olacağına, iş hayatında saygınlık kazanacağına tabir etmiştir. İbn-i Sirin (r.a.) rüyada kelebek görmek, ile ilgili olarak cahil haliyle kendisini tehlike içerisine atan zayıf kişiliği gösterdiğini buyurmuştur.

Rüyada kelebek görmek, rüyayı gören kişi için hayırlı gelişmeleri müjdeler. Bu rüya gerçek aşkın varlığını, sevgi ve dostluğu, huzur içinde bir yaşamı işaret eder. Bu rüyayı görmek kişiye şans getirir, kısmeti ayağına kadar getirir. Zenginlik ve başarı sembolü olarak ta görülür. Rüyayı gören kişinin gerçek yaşamında güzel gelişmelerin olmasına, yaşamının bundan sonraki kısmının hayallerindeki gibi olmasına tabir edilir. Bu rüya sanatla uğraşan kişiler için, yaratıcılık anlamına gelir. Uğraştığı sanat dalında büyük başarılara imza atmak artık hayalin ötesinde olacaktır.

Bazı yorumcular tarafından bir düşmana, hasma tabir edilir. Ne dediğini bilmeyen bir düşmanın ona zarar vermesi yakın olabilir. Bu yüzden rüya sahibinin gereken önlemleri alması gerekir. Kelebek genel olarak barış ve kardeşlik sembolü olarak kabul edilir. Ancak bazı rüyalarda olumsuz tabirlerde yapılmıştır. Düşünmeden, bilinçsizce girilen bir işten zarar görme anlamında tabirleri de vardır.

Bazı rüyalarda da kişinin hasta bir yakını varsa, sağlığı hakkında istenmeyen haberler alınacağına işaret eder.
Rüyada kelebek görmek, rüyayı gören kişinin istemeden bir başkasını üzmüş olabileceğine de tabir edilir. Bu yüzden duyduğu pişmanlık nedeniyle kendisinin de üzüldüğüne, yaptığını telafi etmek için çok çaba sarf ettiğine işaret eder. Bu rüya böyle pişmanlıkların etkisiyle de görülebilir. Kelebeğin bir yere konmuş görülmesi de, kişinin beklediği alakayı, ilgiyi etrafından görmediğine, sevdiği kişiyle arasında mesafeler olmasına tabir edilir. Rüya kişinin üzgün olmasına, pişmanlık duymasına delalet eder. Bazı yorumcularda bu rüyayı bir düşmanın varlığıyla tabir eder. Kişiye zarar vermek isteyen, dost görünüp arkasından düşmanlıklar planlayan bir kişinin olduğuna yorumlanır. Kelebeğin uçması ise, bir fırsatın kaçırılmasına, mal kaybına tabir edilir. Bu rüya aynı zamanda kişinin etrafındaki sevgi dolu, bonkör dostların olduğuna da işaret eder.

Rüyada kelebek öldürmek rüyayı gören kişinin işsiz ise iş sahibi olacağına, borcu var ise borçlarını ödemesine, iyi ve güzel emellere ulaşacağına, üzüntülü ve sıkıntılı dönemlerden kurtuluşa erileceğine, sağlıklı bir hayat yaşanacağına delalet etmektedir.

Rüyada kelebek kozası görmek yaşam standartlarında düşüş olacağına, ihtiyaçlarını karşılayamayacak hale geleceğine, düzen bozulmasına ve bu yeni düzene ayak uydurmakta zorluk yaşanacağına tabir edilmektedir. Uzun süredir görülmeyen bir arkadaş ile bir araya gelineceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada kelebek konması rüya sahibinin istediği ilgiyi özel hayatında göremediği şeklinde tabir edilir. Ancak kelebek beyaz ise müjdeli bir haber alacağı şeklinde yorum bulmaktadır. Ayrıca sevdiği yakın olduğu kişilerle girmiş olduğu ve büyük bir kazanç elde edeceğini düşündüğü bir işten zarar geleceğine yorumlanmaktadır.

Rüyada kelebek yakalamak istemeden üzülen bir yakınından özür dileneceğine dikkat çekmektedir. Maddi açıdan büyük bir kazanç sağlamaya, hareketli enerjik bir yaşam dönemine girilerek yaşam enerjisinin yükselmesine delalet etmektedir. Maddi ve manevi olarak çok sıkıntılı bir işe girilerek üzüntülü dönemler geçirileceğine dikkat çekmektedir.

Rüyada kelebek sürüsü görmek zarar getirecek bir işin içerisine girileceğini, sevilen bir kişi ile yaşanılan bir olumsuzluğu düzeltmekte geç kalındığını göstermektedir. Aynı zamanda sıkıntılardan kederden kurtuluşa da yorumlamıştır.

Rüyada renkli kelebek görmek makam sahibi olmayı, sakin ve hayırlı bir hayat sürmeyi yansıtmaktadır. Özlem duyulan bir kişiyle görüşmeye, kazanç artışına, makam rütbesinde artış olacağına, uzun yıllarca sağlıklı bir hayat yaşanacağına yorumlanır.

Rüyada uçan kelebek görmek maddi kazanç elde edileceği yönünde yorumlanır. Bir hata yapılarak büyük bir pişmanlık yaşanacağına işaret etmektedir. Kötü günlerin sona ereceği huzurlu günler yaşanacağına dikkat çekmektedir.