Rüyada Kamet Okumak

Rüyada kamet okutmak, çok hayırlıdır. Esaret altında olan kişilerin azad edilmesi, bir takım problemlerden uzaklaşmak, kişinin sırtında yük olan her türlü meseleyi üzerinden atması demektir.

Rüyada kamet görmek, rüyayı gören kişinin ölüm ve hastalık gibi durumlardan korkması, birtakım doğal afetler ve felaketlerden tedirgin olması anlamına gelir. Aynı zamanda rüyada kamet getiren birini görmek, rüya sahibinin her an bir şey olacakmış gibi diken üstünde yaşaması ile tabir edilir. Rüyada kamet görmenin dini yorumu, İmam Nablusi (r.a) şöyle buyuruyor; kamet gören bir vaadi yerine getirir ve bir arzusuna kavuşur.

Rüyada kamet getirmek, oldukça hayırlıdır. Kamet getirdiğini gören kişi, yaptığı bir yanlıştan döner, günahını, hatasını telafi eder ve haramdan uzak durur. Özellikle kötü alışkanlıklar var ise yanlış ilişkiler kuruluyor ise bu durum tamamen terk edilir. Kişi yeni bir hayata başlar.

Rüyada kamet dinlemek, iyi kalpli, bilgili, kültürlü bir kimseden nasihat almak, onun nasihatlarına kulak asılırsa bu sayede iyi bir yere gelmek demektir.

Rüyada yanlış kamet getirmek, kişinin hayatında dalgın biri olması, bir takım şeyleri ciddiye almadığı için hatalar yapması ve bu hataların aşırı rahatlığının kendisine olumsuz olarak dönmesi, bu sebeple de işlerin aksaması olarak yorumlanır.

Rüyada Camide kamet getirmek, hayırlı bir kalabalığa girmek, güzel görüşmeler yapmak, bolluk ve neşe içerisinde olmak ile açıklanır.

Rüyada yüksek sesle kamet getirmek, herkes tarafından duyulacak ve yankı uyandıracak bir olayın olması, herkesin şaşırması ile yorumlanır. Bazen de bu rüya bir meselenin duyularak ortaya çıkması ve iç yüzünün belli olması ile tabir edilir.

Rüyada kamet getiren erkek görmek, hayırlı bir erkek evlada ya da bekar kimseler için hayırlı bir kocaya yorumlanabilir. İlim irfan sahibi, inançlı ve dini bütün biri ile yapılacak izdivaç ile de açıklanabilir.

Rüyada kamet getiren kadın görmek, eğer rüyayı gören erkek ise maddi ve manevi güçlü olan, yuvayı çekip çevirecek, kişinin her anlamda hayatını kolaylaştıracak bir kadın ile karşılaşması ve bu kadın ile bir izdivaç yapması ile yorumlanır. Şayet rüyayı gören kadın ise rüya sahibi kişinin böylesine güçlü bir kişi haline gelmesi ile açıklanır.