Rüyada Kahvaltı Yapmak

Rüyada Kahvaltı Yapmak kişinin sıkıntılı ve zor bir süreç yaşadığına ve sıkıntılı süreci atlatmak için çabaladığına tabir edilir. Rüyada kahvaltı sofrası toplamak, dini yorumu ile hane içinde yaşanacak birlik, beraberlik ve ferah dolu günlere işaret eder. Rüyada görülen kahvaltı bir diğer yorumu ile nasiplenmek manası da taşımaktadır. Rüyada kahvaltı sofrası görmek, bir işte az zahmet çekilerek menfaat görmeye de yorumlanır.

Rüyada Kahvaltı görmek, Cafer-i Sadık ( r.a ) bu rüya ile ilgili olarak buyurmuştur ki; kişinin ailesi ile yaşayacağı bolluk ve bereket anlamına gelir. Bazı alimler bu rüyayı farklı yorumlamışlardır. Farklı bir yorum ile rüyada kahvaltı görmek, israf edilen pal ya da mala, düşünülmeden yapılacak bazı masraflara delalet eder. Kişinin çok çalışmasına, emek vermesine ve daha fazla yorulması anlamını da taşır.

Rüyada kahvaltı hazırlamak, rüya sahibinin çok yoğun bir döneme gireceğine, normal zamandan daha fazla çalışacağına tabir edilir. Aynı zamanda, kişinin ailesinden ya da yakın çevresinden biri ile birlikte hareket ederek bir ortaklık kuracağına yorumlanır. Bu ortaklık, kişiye menfaat sağlayacaktır. Aynı zamanda, bir kişiye ya da kişilere edilecek yardım olarak da yorumlanır.

Rüyada kahvaltı yapmak, Kirmani (r.a ) demiştir ki; rüyayı gören kişi şifa bulacak, dert ve sıkıntılarından arınacaktır. Bir diğer yorumu ile bu rüya, para ve mal kazanmaya yorumlanmıştır. Geçim sıkıntısının bitip ekonomik anlamada ferahlama yaşamaya tabir edilir.

Rüyada kahvaltı masası görmek, kazanılan parada artış, gelirde yükseliş olarak yorumlanır. Kişinin parası bereketlenecek ve geçimi kolaylaşacaktır. İslami yorumu ile bu rüya, güzel bir iş fırsatı olarak değerlendirilir.

Rüyada kahvaltıya gitmek, aile, kardeşler, akraba ya da yakın çevreden biri sayesinde olacak güzel gelişmelere yorumlanır. Biri sayesinde kazanç elde etmek olarak tabir edilir. İş hayatında rekabetli bir ortamın varlığına da dikkat çeker.

Rüyada kahvaltılık almak, ele geçecek para olarak yorumlanır. İslami yorumu ile iş hayatında elde edilecek başarı ile gelirde artış yaşanmasına tabir edilir. Bu rüya, kişinin bir yatırım yapacağına ve bu yatırım sayesinde kazanç elde edeceğine delalet eder.

Rüyada kahvaltı etmek, dünya nimetlerinden yararlanmaya, rızık elde etmeye yorumlanır. Kirmani ( r.a ) demiştir ki; rüyayı gören kişinin, ekmeğini kazanacağına ve kimseye muhtaç olmadan yaşanacağına yorumlanır. Diğer bir yorumu ise; kişinin hayatında dönüm noktası olacak bazı değişiklik ve yeniliklere işaret eder.

Rüyada tepside kahvaltı görmek, imkanlar dahilinde yaşamaya, masrafları ekonomik koşullara göre ayarlamaya yorumlanır. Kişi, bu dönemde ayağını yorganına göre uzatacak ve hesabını bilecektir.

Rüyada kahvaltı sofrası görmek, yakın bir zamanda alınacak güzel haberlere yorumlanır. İmam Nablusi ( r.a ) demiştir ki; bu rüya, kişinin hanesinde mutlu zamanlar yaşanacağına delalet eder. Bir süredir yaşanan sıkıntıların son bulacağı ve maddi ve manevi güzel zamanlar yaşanacağına yorumlanır.