Rüyada Jinekoloğa Muayene Olmak

Rüyada jinekoloğa muayene olmak kişinin hayatında karşısına çıkan tüm engellerden, karamsarlıklardan kurtulacağına delalet eder. Bunun yanı sıra varsa hastalığı hastalığının şifa bulacağına, huzura ve sıhhate ereceğine işaret ederek kişinin her anlamda kendisini bekleyen mutlu ve huzurlu günlere işaret etmektedir.

Rüyada jinekoloğa gitmek bireyin müteşebbis (girişimci) olarak bundan sonraki iş yaşamına devam edeceğine delalet etmektedir. Bunun yanı sıra girişimci olduğu işinde başarı sağlayacağına ve her anlamda işini büyüterek kendisini kısa sürede hiç beklemediği bir kariyer ortamında bulacağına da işaret sayılır. Bu bakımdan hayra yorumlanmakta ve kişinin maddi anlamda büyük bir kazanç içerisine gireceğine işaret edilmektedir.

Rüyada kadın doğum doktoru görmek kişinin gönül işlerine daha çok vakit ayıracağına hükmedilir. Özellikle kırgınlık yaşadığı, dargın kaldığı kimselerle artık bu durumunun tamamen sona ereceğine ve çevresi tarafından hatır gönül sayılır bir kimse konumuna ereceğine de yorulur. Bu bakımdan kadın doğum doktorunu gören kimse hakkında İslam alimlerinden olarak İmam Nablusi (r.a) tarafından da yorumlanan hayra şeklindedir.