Rüyada İncir Yemek Görmek

Rüyada İncir Yemek olumlu anlamı olan rüyalar içinde rüyada incir görmek de bulunmaktadır. Rüyada incir gören kimse, incir, başlı başına kısmet demektir. Bu rüyayı gören kimse için hayırlı kapılar açılır. İsteklerine kavuşur. İşleri artar ve para sahibi olur. Eş olarak da kısmeti açılır. Uygun biriyle evlenir.Rüyada incir görmek, kişi ömrü boyunca her yere uyum sağlayacak manasına gelir. Ayrıca incir, altını da temsil eder. Yatırım amacı ile altın alınacağı mesajını da verir. Bu rüya hep iyi ve olumlu durumlara yorulmaktadır. İncir tertemiz ve parlaksa sevinç fakat rengi değişmiş ve kirli ise kıskanılma demektir.

Dini bakımdan bu rüya derin bir tabire ve mesajlara sahiptir. Rüyada incir görmek rüya alimi Cafer-i Sadık (r.a) tarafından şu şekilde yorumlanmıştır; her kim rüyasında incir görür ise, bolca sevap kazanacağı anlamındadır. İbni Sirin (r.a) buyurmuştur ki; incir bereket demektir ve rüyasında gören kişinin rızkı genişler. Bir diğer rüya alimi olan Kirmani (r.a) tabiri ise; kişinin her daim dualarının kabul olacağı şeklinde olmuştur.

Rüyada incir yemek aile hayatında ve sosyal hayatta çok güzel ve iyi zamanlar geçirileceğine, çok hayırlı ve iyi insanlar ile karşılaşarak en kısa zamanda evlilik yoluna girileceğine ve rüyayı gören kişinin, temizliğine ve beslenmesine dikkat etmesi sayesinde çok sağlıklı ve uzun ömürlü bir kişi olacağına alamet edilir.Rüyada incir yediğini görmek bol kazanca, istenilen bir kazanca, yüksek kısmete, duygusal hayatın yolunda olduğuna, alın teriyle elde edilen ziynete, sevenleriyle birlikte gülmeye, vefakar evlada, yararlı uğraşlar ile meşgul olacağına, sorunlardan uzak yaşayacağına, işte mevkiye ulaşılacağına, mutluluğa kavuşmaya delalet eder.Rüyada siyah incir yediğini görmek kişinin çektiği vicdan azabına işaret eder. Rüyasında siyah incir yediğini gören kişi, yaptığı bir iş sonrasında çok pişman olup vicdan azabı çekecek demektir.

Evleneceği ve hayırlı evlat sahibi olunacağını duyurmuştur. Rüyada incir görmek, ayrıca da, bu rüyayı görenlerin çok sayıda çocuğunun olacağını ifade etmiştir. İmam Nablusi (r.a) bu rüyaya olumsuz bir yaklaşım sergileyerek, kişinin çok büyük bir günah işleyeceğini, sonradan tövbe edeceğini ve huzura ereceğini söylemiştir.

Rüyada incir yemek, rızkın artacağı ve bolluk anlamına gelir. Kişinin eline bir yerden para veya altın geleceğine yorumlanır. Hiç yokluk çekmeyecek ve uzun bir hayat sürecek demektir. Bazı kişilerce, rüyada incir yemenin pişmanlık ve kedere işaret ettiği tabir edilmektedir.

Rüyada incir toplamak, rüyayı gören kişinin bir isteği için gösterdiği çabaların karşılığını alacağını gösterir. Her dileği yerine gelecek anlamındadır. Bu sonuçlar sebebi ile de çok mutlu olacak ve bu mutluluğunu sevdiği insanlarla paylaşacaktır.

Rüyada incir reçeli görmek, çok şaşırılacak bir haber demektir. Eğer kişi rüyada incir reçelini kendisi yiyorsa haber ailenin içinden gelecektir. Fakat başkasını yiyorken gördüyse, dışarıdan bir haber duyacak anlamını taşır.

Rüyada incir ağacı görmek, hem aile hem de iş yaşamında çok hayırlı gelişmeler yaşanacağına delalet eder. Bazı alimler bu rüyayı, hayattaki sorunların kökten çözüleceğine az bir zaman kaldığı şeklinde yorumlanır.

Rüyada incir ikram etmek, rüyayı gören kişinin cömert, iyimser ve yardımsever biri olduğunu göstermektedir. Ayrıca, kişiye küçük de olsa anlamlı olan birtakım hediyeler gelecektir. Birçok kişiye ikramda bulunuyorsa, sevapları artmış demektir.

Rüyada incir vermek, bir kişiye önemli bir konuda söz verileceğine tabir edilir. Fakat, aynı zamanda bu sözün yerine getirilemeyecek olduğunu da öngörmektedir. Bu nedenle, kişinin kendine güveni yoksa hiç kimseye bir söz vermemesi uygun olur.