Rüyada İlişki Yaşamak

Rüyada ilişki yaşamak, birçok açıdan günah olarak addedilen ve kabul edilen bir rüya biçimidir. Rüyada ilişki gören kimse, bu rüyayı gören kişilerin tövbe etmeleri ve gerçek yaşamlarındaki tuzaklar ile örülü günahlardan takvaya sığınmaları gerekmektedir. Rüyada ilişki görmek, kişi kendisini günaha ve suç unsurlarına davet eden arkadaşlarına karşı resti çekmeyi bilmelidir.Cafer-i Sadık buyurmuştur ki; rüyada ilişki görmek erkek için de kadın için de belli bir günahın yeniden yorumlanmış halinden başka bir şey değildir.

Rüyada ilişki istemek erkek için evlilik ve düğün anlamına gelmektedir. İffetli bir kadın ile yapılacak olan nikah dillere destan bir düğün ile taçlandırılarak civar mahallere ve köylere kadar yayılacak demektir. Rüyasında yalvar yakar ilişki isteyen ve bunu dile getiren erkek gerçek yaşamında bir ayıbının yüzüne vurulması ile birlikte utanç dolu günler yaşayacaktır.

Rüyada cinsel ilişki görmek kişinin takvayı bırakıp günah ve safahat dolu bir dünya alemine yolculuk etmesi anlamına gelir. Rüyasında kendini çıplak bir şekilde önce yatakta sonra sokakta gören kişi birilerinin dedikodu malzemesine haline gelir ve iftiraya kurban gidebilir. Rüyada ilişki görmek, genel olarak olumsuz çağrışımları ve sonuçları olan bir rüya biçimidir.

Rüyada ters ilişki görmek hane içinden bolluğun ve bereketin bir anda kaybolması anlamına gelir. Rüyasında ters ilişki sırasında bol miktarda duyulan çığlıklar kişinin suç ve günah batağına saplandığına, doğru yoldan mutlak surette saptığına delalettir.

Rüyada ilişkiye girememek başarısız olmak korkusuyla kişinin iç dünyasına çekilmesine, giderek sessiz ve duygun bir birey haline gelmesine, arkadaşlarıyla iletişimi koparmasına, sinirsel problemler yaşamasına, huzurunu yitirmesine, başka yerlere gitmek istemesine, çaresizlik duygusunu sonuna kadar hissetmesine delalettir.

Rüyada ilişki teklifi almak büyük bir şirketten iş teklifi almaya delalettir. Kişi çok kısa bir süre içerisinde bu iş yerinde hünerlerini ve çalışkanlığını göstererek gıpta ile bakılan bir konuma yükselecektir. Rüyasında ilişki teklifini reddeden kişi gerçek hayatında ahlaken doğru yapacağı şeylerin sonunda ödülünü alarak manevi tarafını tatmin edecek demektir.

Rüyada ilişki sırasında kan gelmesi her şey yolunda giderken peşi sıra alınan kötü haberler ile birlikte tüm huzurun kaybolmasına işarettir. Kan aynı zamanda pisliğin, necasetin ve ifrazatın şekil bulmuş hali olup uğursuzluğun da habercisi olarak nitelendirilmektedir.

Rüyada ilişki yapan birini görmek görmemesi gereken kişinin tanıklık edeceği şeyler ile psikolojik olarak yıpranmasına delalettir. Gördükten sonra koşarak oradan uzaklaşan kişi günahtan kaçınarak doğru olanı yapmanın şerefini bir ömür yaşar.

Rüyada boşalmak kişinin iç dünyasını ve sırlarını bir başkasıyla paylaşması ve rahatlaması anlamına gelmektedir.