Rüyada İlaç Görmek

Rüyada ilaç görmek genellikle hayırlara yorumlanan rüyalardan birisidir. Yakın zamanda hayırlı olan ve bize çok yardımcı olacak, aklı başında, dürüst insanlarla karşılaşacağımıza işaret eder. Ayrıca bu rüya, ağır başlı, düzgün karakteri olan, efendi, oturup, kalkmasını iyi bilen, çevresinde sayılan, sevilen ve sözü geçen bir insan olunmaya delalet eder. Rüyada ilaç görmek, insanın daha çok kişiliği hakkında yorumlama yapılır. Hayırlı olan bu rüyada, rüya sahibinin iç ve dış dünyası tertemiz olduğuna, kalbinin güzelliği etrafındaki kişilere yansıdığına, yardım sever, iyi ahlaklı bir insan olmaya işaret eder. Gerçek hayatta çok sevilen, herkes tarafından itibar görülen bir kimse olduğumuz anlamına gelir.

Rüyada ilaç içmek, kişinin gerçek hayatında yaşadığı, maddi ve manevi bir takım sıkıntılardan, dert ve üzüntülerinden kurtulup, huzur bulmaya, kafasını kurcalayan, merak ettiğini bütün sorulara cevap bulacağını, kişinin kendi kafasında kurduğu, çok gereksiz saçma sapan düşüncelerden, ayıklanıp kurtulacağına, böylece etrafındaki kişilere de rahat ve huzur vereceğine işaret eder.

Rüyada ilaç almak, rüya sahibine göre iki farklı şekilde yorumlanır. Rüyasında kendisi gidip, herhangi bir yerden ilaç satın alıyorsa, rüya sahibinin gerçek hayatta, gireceği bütün işlerde başarılı olacağına, geleceğinin parlak olmasına, ticarette zengin olacağına yorumlanır. Eğer rüyada herhangi bir kimse, rüya sahibine ilaç satıyor ise, ilaç alınan kişiden bir laf geleceği yada o kişinin bize zararı dokunacağına işaret eder. Ticari işlerde bize, tabiri caizse kazık atacağına delalet eder.

Rüyada ilaç kutusu veya kabı görmek, rüya sahibine, çok yakin bir akrabası yada arkadaşı tarafından bir laf geleceği, rüya sahibini üzmek adına söylenen bu sözü, rüyayı gören kişi bu sözü sorun haline getirmeyecegi, önemsiz olarak göreceğine işaret eder.Rüya sahibinin moralini bozmaması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada ilaç yazdırmak ise, kısa zaman içerisinde, rüya sahibinin, evinden çok uzak olan yerlere tatil ve gezi amaçlı gideceğine işaret eder. Bir başka anlamda ise, çalıştığımız herhangi bir kurum yada iş yerinden, kısa süreli izin almak olarakta yorumlanır. Bu tatil, gezi ve izin rüya sahibinin dert ve sıkıntılardan uzaklaşmasına yardımcı olacak.

Rüyada ilaç istemek, rüya sahibinin çok mağdur duruma düşerek, etrafında gelişen olaylar karşısında, çaresiz kalacağı, diğer bir taraftan eş, dost ve akrabalarının hiç bir şekilde yanında olmadığının verdiği üzüntüyle, daha da hayal kırıklığı yaşayacağına, yardım almak için uzattığı elin, herkes tarafından geri çevrileceğine işaret eder. Bir diğer anlamda ise, rüya sahibinin büyük bir derdin içine gireceği, bu dert ve sıkıntıdan kurtulmanın tek yolu, rüyada ilaç istediğimiz kişide saklı olduğu şeklinde yorumlanır.
Rüyada bitkisel ilaç görmek, rüya sahibinin umudunu kestikten sonra, hiç tahmin etmediği bir yerden veya kişiden yardım almaya işaret eder. Maddi ve manevi anlamda borcumuz olan kişilerden kurtulmaya ve böylece güzel ve mutlu geçecek günlere delalet eder.

Rüyada ilaç zehirlenmesi, rüya sahibinin gereksiz ve önemsiz bir takım işlerde, inatçı olacağı ve bundan dolayı da büyük zarar göreceğine işaret eder. Bir diğer anlamda ise, haram para kazanıp, günah işlediğimiz anlamına gelmektedir.

Rüyada ilaç kutusu görmek rüya sahibinin yakın zaman da hayatı ile almış olduğu kararlar hakkında düşünmesi gerektiği şeklinde yorumlanır. Zor günlerin kişinin azmi sayesinde geride kalacağı şeklinde tasvir edilir. İlişkiler arasında kötü söz duyacağı ama üzerinde düşünülmeye gerek duymayacağı şeklinde de yorumlanır.

Rüyasında ilaç yazdırdığını gören kişi uzun zamandan beri hayalini kurduğu tatil için izin alacak anlamına gelmektedir. Kişi sevdikleri ile geçireceği, güzel bir tatili temsil etmektedir.

Rüyasında ilaç içtiğini gören kimse dertlerinden, sıkıntılarından ve varsa hastalıktan kurtulur. Güzel düşüncelere sahip olur ve depresyondan çıkar. Hayattan keyif almaya başlar ve iş hayatında yeni atılımlarda bulunur. Kendini değiştirme yoluna giren kişi hayatı hakkında önemli kararlar alır. Karamsarlıktan çıkarak çevresinde ki herkesi mutlu etmeyi başarır.

Rüyada ilaç reçetesi gören kişi uzun zamandan beri beklediği haberi alır. Bu haber sevgiliden ve iş hayatından alınacak özel bir haber tasvir edilmektedir. Hayatınızdan gereksiz yere sizi üzecek, dost görünen ancak düşman olan kişileri çıkaracağınız şeklinde yorumlanmaktadır. Ayak bağı olan ve sizi kıskanmaktan başka bir işe yaramayan insanları kısa sürede fark edecek ve onlardan uzak durmaya başlayacaksınız.

Rüyada ilaç şişesi gören her kimse içinde bulunduğu kötü durumdan kurtulacağı şeklinde yorumlanır. Yeni bir ilişki, yeni bir ev ve yeni bir iş şeklinde tasvir edilir. Bu rüyayı gören her kimse taşınmayı düşünür ve kısa süre içerinde taşınarak yeni bir arkadaş ortamı ve huzurlu bir iş ortamı olur.

Rüyada ilaç tükürdüğünü gören her kimse kötü arkadaş çevresinden uzaklaşacağı anlamına gelir. Bu rüya bir işaret rüyasıdır. Rüyayı gören kişi arkadaş ortamından uzaklaşması onun açısından daha hayırlara vesile olur. Bu rüyayı gören kimse arkadaş çevresinde değişime gitmezse ileride arkadaş ortamlarından göreceği zarar ve kötü alışkanlıklar şeklinde yorumlanır.

Rüyada fitil gören kimsenin yakınlarından biri yakın zaman da rahatsızlanır. Ancak zamanında alınacak doğru kararlar sayesinde hastalık kısa sürede zarar vermeden atlatılacaktır. Kişinin başına işlediği bir günahtan ötürü gelecek bela şeklinde de kimi rüya tabirleri tarafından tasviri vardır.