Rüyada İkindi Namazı Kılmak

Rüyada ikindi namazı kılmak, büyük makam sahibi olmaya, emanete riayet etmeye, farz olan ibadetlerin ihyasına dikkat etmeye, korkulan durumdan kurtulmaya işaret etmektedir. Rüyada ikindi namazını kılmak destek ve galibiyete ulaşmaya ve bazı durumlarda ise ihsana, hayırlı işlere ve gözetilmeye delalet eder.Abdestli bir şekilde ikindi namazı kılmak, rüyada gereklerine uyarak ikindi namazı kıldığını görmek farz ibadetlerinden birini yerine getirmektir şeklinde tabir edilmektedir.Kimi tabirciler, farz namazlarını kıldığını görmenin, sözünde durmak, dargınlığı olan kimse ile arasını düzeltmesi olarak tabir edilir.

Bir imamın rüyada farz namazlardan biri olan ikindi namazını kıldığını görmesi, borçlanacağı ve bazı hallerde de tazminat ödemek zorunda kalacağı anlamına gelmektedir.Bir kişi bulutsuz berrak bir havada ikindi namazını kıldığını görse kendi için ya da bir başka sevdiği insan için yemin eder. Yapmak istediklerini biraz zorlanarak yapar. Rüyasında ikindi namazını kılıp bitiren kişinin işleri ve yaptıkları zorlaşır.Rüyada bağda veya bostanda ikindi namazı kıldığını görmek, günahlarından dolayı tövbe etmeye işaret eder.

Rüyada zirai faaliyet yapılan bir yerde ikindi namazını kıldığını görmek, rüyayı gören kişinin borçlarını ödeyerek onlardan kurtulması anlamına gelmektedir.Rüyada özürlü bir şekilde ikindi namazını kıldığını görmek, yapmış olduğu ibadet ve amellerin kabul olmadığına işaret etmektedir.Rüyada yan yatarak ikindi namazını kıldığını görmek, rüya sahibinin rahatsızlık yaşayacağına yorulmaktadır.

Rüyada ikindi namazını kılıp bitirdikten sonra mescitten ayrıldığını gören kişi, hayır ve güzelliklere kavuşur.Rüyada bir hayvan üzerinde ikindi namazını kıldığını görmek, rüyayı gören kişiye büyük bir korku hissi geleceğine tabir edilir.Rüyada ikindi namazının kılmayı geciktiren ve namazını kılacak uygun bir ortam bulamayan kişi, istediği mala kavuşur, dindarlığa erişir.

Rüyada ikindi namazını bilerek bozan kimse, namazına ve dinine saygısızlık etmiş olacağından dinini küçümsemiş olur.Rüyada ikindi namazını oturmuş bir şekilde kılan kişi, insanlarla diyoglarında, iş hayatında ikilemler yaşar.Rüyada ikindi namazını kılarken konuştuğunu gören kimse söz verdiği, onay verdiği şeylerden vazgeçer.

Rüyada ikindi namazını kılarken imamdan önce rükuya veya secdeye gittiğini gören kimse aile fertlerine saygılı ve sevgili davranır.Rüyada gök gürlerken ikindi namazı kılmak, sebebi bilinmeyen vesveselere, geçim sıkıntısına, tutumsuzluğa, sahip olunan malın ve bahçenin veriminin düşmesine işarettir.Rüyada güneş ve ay tutulması olduğu vakit ikindi namazı kılan, güneşin ve ayın üzerine doğduğu kimse maddi ve manevi açıdan refaha,bolluk ve berekete kavuşur. Kimi zamanda bu rüya günahkar bir kimsenin Allah’tan af dilemesi, başka bir dine mensup ise Müslümanlığı seçmesi şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada bir meftanın üzerinde ikindi namazını kılmakta olduğunu gören kimse, meftanın günahlarının affedilmesi ve cennete gitmesi için dua eder. Rüyayı gören eğer namazın rekatını tam olarak kılmışsa mefta için ettiği duayı da tam anlamıyla yapmış olur.

Rüyada ikindi namazını kılarken başkaları tarafından görülen kimse başka bir işle uğraşıyormuş gibi yapar ve namazını bozar.

Rüyada ikindi namazını kılarken aklı başında olmadığını,haram şeyler içtiğini gören kimse, suçsuz yere birisine iftira atar.

Rüyasında ikindi namazını temiz olmadığı halde kılmaya çalışan kimse için bu rüya, inandığı bir din olmadığına, hiçbir inancını bulunmadığına işarettir.

Rüyasında ikindi namazını doğu ve batı doğrultusunda kılan kimse Müslümanlıktan vazgeçip başka bir inanca mensup olacak bir tavırda bulunur.

Rüyada bir mezara karşı ikindi namazı kılmak, dinimizde hoş karşılanmayan bir eşya armağanında bulunmaya, kimi zaman ise bir yoksul için verilmeye değer bir hediyenin sadaka şeklinde verilmesine işarettir.

Rüyada ikindi namazını kılarken kıblenin ne tarafa olduğunu bilmeyen ve kıbleyi bulmak için uğraşan kimse dini vecibelerini yerine getirmek için çaba gösterir. Kıbleden başka bir yönde beyazlar içinde bir elbiseyle ikindi namazını kılmakta olduğunu gören kimse için bu rüya hayırlara vesile olur ve hacca gider.