Rüyada İftar Görmek

Rüyada İftar görmek, İslami anlamı ile hayırlara vesile eder. Rüyada iftar gören kimse, manevi anlamda yaşanacak ferahlamalara ve huzura delalet eder. Rüyada iftar görmek, hane içerisinde aile üyelerinin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olacaklarına delalet eder.Rüyada iftar görmek, hayırlı ve iyi işler yapacağı anlamına da gelir. Bazı alimlere göre rüyada iftar görmek, iş ve ticari hayatta başarı sağlamak ile yorumlanır. Kişinin yuvasında istediği, arzu ettiği güzel zamanları yaşayacağına tabir edilir.

Rüyada iftar yapmak, rızık ve bereket elde etmeye delalet eder. Kişinin, ruhsal sıkıntılarından, korku ve endişelerinden kurtulacağına, sevinç ve neşe bulmaya yorumlanır. Cafer-i Sadık (ra) demiştir ki; bu rüyayı gören tövbe eder ve doğru yola yönelir. İş ve ticari hayatta çıkmazda olan ve engel teşkil eden birçok etkenin ortadan kalkmasına işaret eder.

Rüyada iftar vermek, rüyayı gören kişinin, ailesi ve yakın çevresine iyilik yapacağına tabir edilir. Diğer bir anlamı ile bu rüya, kişinin çevresi ile ilişkilerinde huzurlu ve mutlu bir ortam sağlayacağına, iyi geçime yorumlanır. Ticari hayatta istenilen yere gelmek anlamına da gelir.

Rüyada iftar açmak, mesleki anlamda hedeflere ulaşmaya delalet eder. İbni Sirin (ra) demiştir ki; sofrada bereketin daim olacağına, kazancın artacağına tabir edilir. Rüya sahibinin, itibar kazanacağı ile de değerlendirilir. Yeni fırsatlar elde etmeye, yeni nasip ve kısmet kapıları açılmasına delalet eder.

Rüyada iftar çadırı görmek, uzun süredir beklenenin gerçek olacağına, dilek ve isteklere ulaşmaya yorumlanır. Bazı yorumculara göre, bu rüyayı gören ummadığı bir anda büyük bir iyilik görür. Güzel dostluklar ve arkadaşlıklar kurmaya tabir edilir. Rüyayı gören kişinin, faydalı işler yapacağına ve bu işlerden çok güzel sonuçlar elde edeceğine yorumlanır.

Rüyada iftar yemeği vermek, eli açıklık, cömertlik ile tabir edilir. Kişinin, sahip olduklarını sevdiği insanlar ile paylaştığına yorumlanır. Kirmani (ra) demiştir ki; bu rüya, çalışılan işlerden hayırlı kazançlar elde edileceğine delalet eder. Hayır duası almak anlamına gelir.

Rüyada iftar hazırlığı yapmak, başarı ve zafer sağlamak için çok çalışmaya ve emeklerin karşılığını almaya tabir edilir. Bu rüya, doğru yolda yürümeye, helal kazanç elde etmeye ve yanlışlardan uzak kalmaya delalet eder.

Rüyada iftar daveti görmek, rüyayı gören kişinin, aile, iş ve yakın çevre ilişkilerinde yaşadığı sorunların sona ereceğine, iletişimin düzeleceğine ve barışın sağlanacağına delalet eder. Keyifli ve neşeli zamanlara da tabir edilir. Geçim sıkıntısı ve darlık çekmemeye, refah düzeyinin artmasına yorumlanır.

Rüyada iftar yapamamak, istenilenlere ulaşmak için sabırlı olunması gerektiğine işaret eder. Kişinin iyi yerlere gelmek için çok çalışmasına tabir edilir.