Rüyada İdam Edilmek

Rüyada idam edilmek, hayırlı bir rüya olarak yorum bulmamıştır. Rüya sahibinin çevresinde güvenmiş olduğu kişiler tarafından sıkıntı içerisine atılacağına, huzursuz bir döneme gireceğine, dert üzüntü sahibi olacağına yorumlanmaktadır.Rüyada idam edileceğini görmek bunun yanı sıra kişinin yaşadığı olaylardan ibret alması gerektiğine, iyi niyetli haliyle işini kazancını kaybedeceğine delalet etmektedir. İslami tabirlerde rüyada idam edilmek ile ilgili rüyayı gören kişinin iyi niyetli ve merhametli bir yapıda olduğu bu sebeple de kandırıldığı aldatıldığı şeklinde tabir edilmektedir.

İmam Nablusi (r.a.) rüyasında idam edileceğini bilen kişinin kötü niyetli insanlara kanarak maddi birikimini kaybedeceği, sağlığından ve huzurundan olacağı yönünde yorumda bulunmuştur. Ayrıca idam edileceğini duyan kişinin de zor sıkıntılı günler yaşayacağı, zor şartlarla kazancını sağlayacağını buyurmuştur.

Kirmani (r.a.) rüyasında birisinin idamını öğrenmenin rüya sahibinin yanında olan kişilerin iyi gün dostu olduklarına ve kötü günde yanında olacak dostlara ihtiyacı olduğuna işaret etmiştir.

Rüyada asılmak ilim alanında yönetici olunacağına delalet etmektedir. Rüyayı gören bekar ise evlenmesi yönünde tabir bulmaktadır. Halktan birisinin asıldığını görmek gizli olan olayların açığa çıkmasına dikkat çeker. Bir meydanda asıldığını gören kişi orada yönetici konumuna gelir. Ölü olan birisinin asıldığını görmek ahirete faydası olmayacak dünyalık işlere yorumlanmaktadır.

Rüyada asılmaktan kurtulmak yeni bir iş sahibi olmaya, huzurlu rahat bir hayat yaşamaya, borçlarından kurtulmaya delalet etmektedir. Buna karşıt olarak da iş alanında ortaklı yapılan kişilerle anlaşmazlık ve tartışmalar yaşanacağına, atılan adımlarla maddi ve manevi alanda zarar alınacağına, moral bozukluğu yaşanacağına ve bu sebeple de sağlık sorunu yaşanacağına, rahatının huzurunun bozulacağına yorumlanır.

Rüyada idam mahkumu görmek rüya sahibinin iş alanında ticari yatırımlarında büyük işler yapacağına, mevki ve makam sahibi olacağına, başarısının artarak ün sahibi olacağına tabir edilmektedir. Kendisini idam mahkumu olarak gören kişinin ömrünün uzun olacağına ve salih bir kişiden gelecek yardıma da yorumlanmaktadır.

Rüyada idamdan kurtulmak huzurlu sevinçli bir dönem içerisine girileceğine, kısa süre içerisinde maddi anlamda büyük kazanç sahibi olunacağına, aile içerisinde sıkıntılardan kurtularak olumlu olaylar yaşanacağına, mutlu ve huzurlu bir hayata sahip olunacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada idam cezasına çarptırılmak zor günlere işaret etmektedir. Rüyayı görenin sağlığının bozulmasına, çevresindeki kötü insanlara kanarak maddi kayıp yaşayacağına, borç sahibi olacağına delalet etmektedir. Aynı zamanda dostlarının iyi gün dostu olduğuna ve kötü günlerde yanında olmayacaklarına yorumlanmaktadır.

Rüyada idama hazırlanmak saygınlığını kaybetmeye, kötü bir söz işitileceğine tabir edilir. Buna karşılık olarak da arzu edilen çok istenen bir şeye ulaşacak kadar uzun yaşanacağı yönünde yorum bulmaktadır. Kirmani (r.a.) rüyasında asıldığını gören kişinin devlet yöneticilerinden daha büyük bir nimet sahibi olacağını buyurmuştur.