Rüyada Hırsızı Yakalamak

Rüyada Hırsızı Yakalamak hayırlı yorulmayan rüyalardan biri olup genellikle hastalanmaya ve sıkıntı çekmeye tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda İslam alimine göre rüyada hırsız görmek kötü ve hayırsız arkadaşa ve bu arkadaştan zarar görmeye tabir edilmektedir. Ayrıca rüyada eve hırsız girmesi, rüyada hırsızı yakalatmak kişinin hayatındaki kötü giden aksaklıklara ve bu aksaklıklardan bir türlü kurtulamamaya da tabir olunmaktadır. Rüyada evde hırsız görmek, Bazı alimler ise bu rüyayı hayatta giden bazı sıkıntıların bir süre sonra hayra döneceğine tabir olunmaktadır.

Rüyada hırsızı dövmek İmam Nablusi (r.a)’e göre bu rüya hayırlı bulunmayan bir rüya olup kişinin hayatında bazı haramların yer aldığına ve bu haramlardan kurtulması gerektiği hayatını helal yollara çevirmesine tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda dini yorumcu bu rüyayı kişinin yakın zamanda bir hastalığa yakalanacağına ve bundan kurtulmak için bazı çabalar saf edeceğine tabir olunmaktadır. Ayrıca çok sayıda yorumcuya göre bu rüya iş hayatında yakın zamanda yaşanacak olumsuzluklara ve tartışmalara da tabir edilmektedir.

Rüyada hırsız yakalamak hayra yorulan rüyalardandır. Rüyada evde hırsız yakalamak, Kişinin kötü giden bazı olayları düzelteceğine ya da sıkıntı atacağına tabir edilmektedir. Rüyada evin içinde hırsız yakalamak, Ayrıca bazı islam alimlerine göre bu rüya kişinin bir hastalıktan kolayca ve sağlıkla kurtulacağına ve hayatının sonuna kadar huzurlu ve sağlıklı bir hayat yaşayacağına tabir edilmektedir.

Rüyada hırsız kovalamak ne anlama gelir? Bu rüya kişinin hayatta bazı işler kovaladığına fakat bir türlü başarı kazanmadığına tabir edilmektedir. Rüyada sokakda hırsız kovalamak, Ayrıca bazı alimlere göre ise hayırlı işlere bulaşılmadığına ve bu nedenle kişinin içinin rahat olmadığına tabir edilmektedir.

Rüyada hırsız dövmek ne anlama gelir? Bu rüya kişinin çok zor ve çetin bir hastalığa yakalanacağına fakat gücü ve çabası ile hastalıktan kurtulacağına tabir edilmektedir. Bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin kaderini değiştirecek bir olay karşısında doğru karar vereceğine tabir edilmektedir.

Rüyada hırsızın kaçması ne anlama gelmektedir. Bu rüya kişinin çevresinde bazı kötü niyetli kimseler bulunduğuna fakat bu kişilerin rüyayı görene zarar veremeyeceğine kendi kazdıkları kuyuya kendilerinin düşeceğine tabir edilmektedir. Ayrıca çok sayıda alime göre bu rüya sağlık açısından yaşanacak bazı olumsuzluklara da gelmektedir.

Rüyada hırsızla konuşmak genellikle kötü işle uğraşan kimselerle arkadaş olmaya ve harama ortak olmaya bu nedenle vicdan azabı çekmeye tabir olunmaktadır. Bazı alimlere göre ise bu rüya kişiye yanlış teşhis konmasın abu nedenle sıkıntı yaşanmasına fakat sonra gerçeğin anlaşılması ile yaşanacak sevince dalalet etmektedir.

Rüyada hırsızın kapıyı zorlaması kişinin yeni bir hastalığa yakalanacağına fakat başlangıç aşamasında olan bu hastalığın erken teşhis nedeniyle çabuk atlatılacağına tabir olunmaktadır. Ayrıca çok sayıda yorumcu bu rüyayı kişinin ruhsal olarak bir çöküntü yaşadığına ve çevresindeki büyüklerinin sözünü dinlemediğine tabir olunur.

Rüyada Hırsızı Yakalamak, bu rüyayı gören kimse kendi karakteri hakkında bir rüya gördüğü düşünülmüştür. Rüyada hırsız yakaladığını görmek, hırslı ve azimli olması nedeniyle her işin altından kolayca kalkabilen kimse olarak tabir edilir. Rüyada hırsız yakalamak kimi rüya yorumcuları için kötü arkadaş çevresinden arınmak anlamına gelir.

Rüyada Hırsız yakalamak, Kirmani(r.a)’ya göre bazı tabirciler için çok sevdiğiniz bir arkadaşınız ya da dostunuzun yalanını yakalamak olarak da rivayet olunur. Rüyada hırsız yakaladığını gören kişi her konuda rahatlama yaşayacağı günlere girer ve sorunsuz bir hayat sürer.

Rüyada hırsız kovaladığını gören her kimse evinden, mülkünden kötü insanları kovmak anlamına gelmektedir. Rüya sahibi kişi yakın ilişkilerinde yanıldığını fark ederek çoğu insanın canına ve malına zarar verecek niyette olması nedeni ile onları evden kovalamasına rivayet edilir.

Rüyasında hırsız yakalayıp döven kişi kendisine yardım için gelen bir kişiye yardım edeceği anlamına gelir. Başka bir tabire göre hırsız dövdüğünü gören kimse ondan af dileyen bir kimseyi affetmeyeceği rivayet edilmiştir. Hırsız dövmek zorluklarla kazanılan malın ve paranın değerinin bilinmesi ve korunması anlamına gelen işaret verici rüyalardandır.

Rüyada evde hırsız yakaladığını gören kişi dışarıdan bir kişinin hane içine sızmaya çalışıp sizin hakkınız da etrafta ki kişilere kötülemesi olarak tabir edilir. Hane dışından olan bu kişi hane içine girmeye çalışan ve sizi kıskanan bir kişiyi temsil eder. Siz zamanla bu kişiyi fark etmeniz sayesinde evden kovmakta daha kolay olur. Rüya sahibi kişi için ikiyüzlü bir insanı tasvir etmesi nedeni ile kötü bir rüya olarak rivayet edilir.

Rüyada kadın hırsız yakalamak rüya sahibi kişinin çevresinde kadın olup ikiyüzlü, dedikoducu ve yalancı birinin olmasına rivayet edilir. Bu kişi size ve sevdiklerinize zarar vermek isteyen kişiler arasında yer alan biridir. Aileye yakın olması yüzünden tespit edilmesi çok zor olan bu kişi sürekli kıskançlık yapar. Rüya sahibine uyarı vermek amaçlı bu rüyayı görür ve çevresinde ki kadınlara dikkat etmesi gerekir.

Rüyada hırsızlıkla suçlandığını gören kimse hak etmediği bir durumla karşı karşıya kalacağı ve zor günler yaşayacağı anlamına gelir.

Rüyasında hırsızdan kaçtığını gören kimse zarar görebileceği çevresinden kaçması, uzaklaşması anlamına gelir. Gören kimse için hayatında yeni bir başlangıç yaparak eski çevresinden uzaklaşması anlamı taşır.

Rüyada hırsızlık yaptığını gören kimse kötü bir işe ortak olur. Yapmaması gereken işlere bulaşır. İsraf etmek, günah işlemek şeklinde rivayet edilir.

Rüyada hırsızlığa uğradığını gören kişi gerçek hayatta haksızlığa uğrar. Zor günler yaşar ve sevdiklerinden destek göremez. Rüyada hırsızlığa uğradığını gören kimsenin evinden çok kıymetli gördüğü ve değer verdiği eşya kaybolur veya çalınır. Telafi edilemeyecek kayıp anlamına gelir ve gören kişi için sıkıntılı günlerin başladığı manasına gelir.