Rüyada Gemiye Binmek

Rüyada Gemiye Binmek çok uzun bir yolculuğu temsil etmektedir. Ancak bu yolculuk mecazi anlamda bir yolculuğu simgeler. Gerçek bir yolculuktan ziyade kişinin kendini keşfetmesiyle alakalıdır. Rüyasında gemi gören kimse kendini ve kendine ait olan her şeyi sorgulamaya başlar. Bu süreç de onun için önemli bir yolculuktur. Kişinin kendine yönelmesi açısından rüyada gemi görmek önemli gelişmelere yol açacaktır.

Cafer-i Sadık (r.a) ise şu şekilde buyurmaktadır: “Her kim rüyasında gemi görürse Allah yolunda yeni adımlar atacak demektir.” Allah’a olan yakınlıkla beraber rüya sahibi, hayırlı işler yapacaktır. Kendini dindar bir insan olarak yaşamaya adayacaktır. Çoğu rüya tabircilerine göre rüyada gemi görmek kişinin hayırlı bir yolculukta yeni şeyler keşfetmesini ima eder.

Rüyada büyük gemi görmek, kişinin çok büyük bir sıkıntısı olduğuna işarettir. Ancak bu sıkıntı kısa sürede güzel sonuçlar doğurarak çözülecektir. Bu sıkıntının pençesinde uzun süre çırpınan birey, zor günler geçirdikten sonra aydınlık bir yola girecektir. Hayatındaki tüm olumsuzluklar birer birer dağılacaktır. Bu huzur süreci rüyayı gören kişi için güzel bir başlangıç olacaktır.

Rüyada beyaz gemi görmek, ilahi bir yolculuğa çıkılacağını gösterir. Bu rüyayı gören kimse kendini Allah yolunda ilerlerken bulur. Dinden çok fazla uzaklaşmış olan bu kişi artık hatalarının farkına varır. Böylece kendi karakterinde ve yaşayış tarzında bazı değişiklikler yaparak tüm ibadetlerini yerine getirmeye kendini adar. Rüyasında beyaz gemi gören kimse apaydınlık bir yolculuğa çıkacaktır. Bu yolculuğun sonunda ilahi bir ışık onu beklemektedir.

Rüyada geminin batması, birçok tabirciye göre olumsuzdur. Çünkü birinin hayatında meydana gelecek olumsuzluklardan dolayı ortaya çıkan umutsuzluğu ifade eder. Bu rüyayı görenler, hayatlarında birbiri ardına ortaya çıkan aksaklıklardan dolayı tüm umutlarını yitirecektir. Artık hiçbir şeyin yolunda gitmeyeceğine inanacaklardır. Rüyasında geminin battığını görenleri çok büyük bir karamsarlık süreci bekliyor demektir.

Rüyada gemi kazası görmek, birinin zorlu bir döneme gireceğini ima eder. Ancak rüyayı gören kişinin çabaları bu noktada çok önemlidir. Eğer elinden geleni yaparsa bu dönemi kolayca atlatacaktır. Ancak pes edip karamsarlığa kapılırsa çok zorlu bir dönem onu bekliyor demektir.

Rüyada gemiye binmek, yeni insanlarla tanışmayı simgeler. Bu insanlar oldukça iyi niyetli kişilerdir. Rüyayı gören kimse için yol gösterici nitelikte bir rolleri olacaktır. Rüyasında gemiye bindiğini gören kişi kendi için yararlı olacak insanlarla tanışır.

Rüyada savaş gemisi görmek, yeni bir projenin başlangıcına işarettir. Rüya sahibini zorlu bir süreç bekliyor demektir. Bu süreçte karşısına bazı zorluklar çıkacaktır. Ancak kıvrak zekası sayesinde bunları aşacaktır. Rüyasında savaş gemisi gören kimse önemli bir projenin parçası olacaktır.

Rüyada Gemiye Binmek düşmanlarınızı yenilgiye uğratacak ve zafer kazanacaksınız. Rüyada gemi görmek, çok yakın bir zamanda yolculuğa çıkmaya, hasta kimse için iyileşmeye, maddi sıkıntı­da olan kimselerin rahatlamasına, üzüntü ve kederden kurtul­maya, sıkıntılı günlerin son bulmasına işarettir.

Rüyada gemiye binmek, gemiye binmek rüyası gören kişiyi mutlu kılacak bir çok işte kendisini ön planda çıkararak hayat tarzından zevk almasına yorumlanır. Bu rüya kimi alimler için hayırlı kısmete işaret ederken, bazen de İslama yakın olmaya, dini vecibeleri yerine getirmeye, günahlardan uzak kılınmaya işaret edilir. Rüyada gemiye binmek, bazen de yeni çağa ayak uydurmaya, hayatınıza katacak yeniliklerle kendinizi geliştirmeye tabir edilir.

Rüyada denizde gemiye binmek, rüyayı gören kişinin sıkıntılı ve sorunlu süre gelen hayatının son bulup alacağı güzel ve hayırlı haber sayesinde rızkının artacağına, kısmet kapılarının açılacağına yorumlanır. Kişinin rüyasında denizde gemiye bindiğini görmesi, ailesiyle geçireceği hoş sohbetlere, kuracağı dostluklarına, fırsatların yükselmesine ifade edilir.

Rüyada sevgilisiyle gemiye binmek, kişinin sevdiği değer verdiği kimselerle birlikte vakit geçirip içinde bulunduğu sıkıntıları biraz olsun geride bırakacağına yorumlanır. Rüyasında sevgilisiyle gemiye bindiğini gören kimse, özlemini çektiği hayata kavuşarak birlikte olduğu insanlarla bu güzelliğin tadını çıkartır.

Rüyada gemiye bindiğini görmek, inançların vakıf kılınmasına, dini vecibeleri yerine getirmeye, Allah yolunda verilen mücadeleye yorumlanır. Bu rüyayı gören kişiler ahiret inancını yüksek kılıp maddi olarak sağlanan her türlü kazançları görmezden gelir. Rüyada gemiye bindiğini görmek, bazen de eğlenceye, iş hayatının stres ve sıkıntılarından uzak kalmaya, hayata yönelik beklentilere ifade edilir.

Rüyada arabalı gemiye binmek, kişinin iş hayatına yönelik beklentilerini geliştirmek uğruna yenilikler içine girerek kazancını üstün kılacağına, bir çok deneyli çalışmalar yaparak eksik olduğu konularda bilgi birikim sahibi olacağına yorumlanır. Rüyada görülen arabalı vapur bazen de ticari anlamda farklı yollar çizmeye, kişinin kendisini geliştirmek uğruna hayat mücadelesi içine düşmesine ifade edilir.

Rüyada gemi görmek aynı zamanda güzel seyahatlere çıkacaksınız anlamına da gelir. Başka bir anlamı ise üzüntü, keder, sıkıntı, hastalık, darlık veya kıtlık içinde bulunan kimse için, kurtuluştur. Bekâr insan ise evlenir.

Bir erkeğin rüyasında gemi, özellikle egonun bilinçaltının (denizle temsil edilir) derinliklerinden güvenle geçmesi olarak, animayı simgeleyebilir. Hareket, yer değiştirme. Mevcut durumunuzda yakında olacak bir değişikliği de gösterebilir.

Rüyada birden fazla gemi görmek, çok yakında uzun bir seyehate çıkacağınıza işaret eder.

Rüyada bir gemiye binip bir daha inmediğini gören kimse üzün­tüye, kedere düşer;

Rüyada gemiye binip sonra indiğini gören kimse üzüntü ve kederden kurtulur. Üzüntü içinde bulunan kimse rüyasında gemi görse bütün sıkıntılarından kurtulur.

Rüyada geminin battığını görmek, dünya nimetlerine kavuşmaya işarettir.

Rüyada geminin battığını ve eşyaların da su üzerine çık­tığını görmek, mal ve para kaybına uğrayacağınıza işaret­tir.

Rüyada boğulmakta iken bir gemiye sığınmak, rüya sahibi fakir ise zengin olacağına, zengin ise servetinin daha da artacağına işarettir.

Rüyada bir geminin yanında yürüdüğünü gören kimse yakın zamanda yolculuğa çıkar;

Rüyada geminin uçtuğunu görmek, rüya sahibinin ecelinin yaklaştığına işarettir.

Rüyada gemici görmek, insanlara hayrı dokunan merhametli bir kimseye işaret eder.

Rüyada gemi direği gör­mek, işlerinizde başarılı olacağınız ile tabir edilir.

Rüyada gemi pusulası gör­mek, devletin adaletle hükmedeceğine işaret eder.

Rüyada yerinde duran ya da demir atmış gemi görmek, Yaşamınızın yolunda gitmemesi nedeniyle üzüntü duymanız, her şeyin çok durağan olduğunu düşünmeniz.

İmam Nablusi’ye göre; Rüyada gemi dümeni görmek, ilme ve doğru olarak itimat edilecek bir şeye delalet eder.Her işte başarıya ulaşacağınıza işarettir.

Rüyada dümende olmak, büyük fırsatlar, şanslar yakalamaya, yeni bir hayat düzenine işaret eder.

Rüyada bir geminin dümenini tuttuğunu görmek, her işte başarılı olmaya, şansın açılmasına, rüya sahibinin hayatını düzene sokacağına işarettir.

Rüyada bir gemi dümenini idare etmek, büyük islerde de basarili elde etmeye işaret eder.

Rüyada vapurun içinde alabora olduğunu görmek, iş hayatında ciddi problemlere sarsılacağınıza işaret eder.