Rüyada Gelin Çiçeği Görmek

Evli bir kadının rüyada gelin çiçeği görmesi yakında gebe kalmasına ve hayırlı bir çocuk dünyaya getirmesine işarettir. Rüyada gelin çiçeği gören kişi ileriki hayatında güzel ve olumlu gelişmelere sebep olacak olaylar yaşayacaktır.

Rüyada gelin çiçeği yakalamak bekar bir gencin gelin çiçeği görmesi mutlu bir evliliğin gerçekleştirmesi olarak yorumlanmakta iken bekar bir genç kızın gelin çiçeği görmesi ise akrabalarından biri ile izdivaç etmesi olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada gelin çiçeğini tutamamak rüyada görülen gelin çiçeği kurumuş ise güzel giden şeylerin kötüye doğru bir ivme alacağı şeklinde değerlendirilmektedir. Rüyasında rengarenk gelin çiçeği gören kişi ise insanlar arasında çok sevilen ve sürekli arkasından iyi şeyler konuşulan bir insan olarak yorumlanmaktadır.

Rüyada gelin çiçeği almak, hayırlı ve güzel haberler almaya, mutlu olmaya, istenilen huzuru yakalamaya ve yüzlerin gülmesine tabir edilir. Diğer bir anlamı ile bu rüya, kişinin, uzun süredir yaşadığı sıkıntılarının biteceğine, kötü olayların sona ereceğine yorumlanır.

Rüyada gelin çiçeği atmak, aile bireylerini ve yakın çevredeki insanları mutlu etmeye, kazanılanı paylaşmaya delalet eder. Kirmani (ra) demiştir ki; bu rüyayı gören kişi, yuvasında mutlu olur. Bazı alimlere göre, gönül bağı kurulan kişi ile var olan bütün problemleri çözmeye tabir edilir.

Rüyada gelin çiçeği yakalamak, iş hayatında yeni fırsatlar ve imkanlar ile tabir edilir. Dileklerin gerçekleşeceğine, isteklere ulaşmaya ve mutluluğa tabir edilir. Kısmet ve nasip olarak da değerlendirilir. Sevilen insanlarla, dostlarla birlikte güzel zamanlar geçirmeye, keyiflenmeye işaret eder.

Rüyada gelin çiçeği yapmak, rüyayı gören kişinin, alacağı kararlar ve atacağı adımlar sayesinde mutlu olacağına, yüzünün güleceğine ve kendi için hayır getirecek işler yapacağına tabir edilir. Diğer bir yorum ile kişinin çok çalışması ve emek vermesi neticesinde kazanacağı başarılara ve elde edeceği zaferlere delalet eder.

Rüyada gelin çiçeği beğenmek, rüyayı gören kişinin, istek ve hayallerinin varlığına işaret eder. İstenilene ulaşmak için sabırlı olunması gerektiğine yorumlanır.

Rüyada gelin çiçeği kaybetmek, yaşanılacak bir takım sorunlara tabir edilir. Aile üyeleri ile var olan anlaşmazlıklar, ilişkilerdeki sürtüşmeler anlamına gelir.

Rüyada gelin çiçeği tutmak, şanslı bir döneme delalet eder. Bekar kişiler için bu rüya, evlenmeye, evli kişiler için ise çocuk haberine tabir edilir. Kısmetin ve nasibin bol olacağı anlamına da gelir.

Rüyada gelin arabası görmek, hayırlı ve mutluluk verici bir yolculuk anlamı taşır. Cafer-i Sadık (ra) buyurmuştur ki; bu rüya, ticari hayatta işleri büyütmeye, menfaat getirecek ortaklıklara ve işbirliklerine tabir edilir. Aynı zamanda bu rüya, aile içinde yaşanacak bazı gelişmelere de işaret eder.