Rüyada Fırın Görmek

Rüyada fırın görmek, rüya gören kişinin evindeki rızkını ve bereketini ifade etmektedir. Birikim yapmak ve bunun yanında kişinin helal para kazancı ile doğru orantılı olarak rızkının ve bereketi artacağı anlamını taşır. Kişi evli ise evine bereket geleceğini, bekar ise de herkesin parmak ile göstereceği bir evliliği yapacağını da söylemektedir. Hayırlı bir eş, evin bereketini dışarı vermeyen ve eşi için çabalayan eş anlamına da gelmektedir.

Rüyada fırın görmek, rüyayı gören kişinin birikim yapmayarak, savurganlık göstererek elindeki mallarını ve evindeki bereketini dışarıya dağıtacağını ifade etmektedir. İslami rüya yorumcusu olan Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; hastalık ve sağlığın kapıda olduğunu, geçim sıkıntısı ile birlikte psikolojik durumdan çöküntüye uğrayacağına ve ana konu başlığımız olan rüyada fırın görmek ile ters anlamlar içerdiğini belirtmektedir.

Rüyada fırın ve ekmek görmek, kişi için önemli uyarılar ifade etmektedir. Eğer bekar ise çok hayırlı bir eş adayı ile karşılaşıp güzel evlilik yapacağını, evli ise de evinin bolluk ve bereket içerisinde olacağını ifade eder. Bu rüyadan sonra ise rüya sahibinin işleri açılacak işinden memnun değilse güzel bir iş kapısı açılacağına, işinden memnun ise de işlerini büyüteceğine işaret etmektedir.

Rüyada köy fırını görmek, kişinin taşınmaz mülk alacağına ve arsa veya tarla gibi verimi devam edecek ve yüksek olan mal varlığına ulaşacağına işaret etmektedir. Kişi alacağı bu mal varlığı ile üretim sağlayacak ve bu üretim sayesinde bolluk içine düşeceğini gösterir. Bu tabirin yanı sıra yardıma muhtaç birinin içinde bulunduğu durumdan kurtulmak isteyip de kurtulamaması yüzünden sizden yardım isteyeceği anlamını taşımaktadır.

Rüyada taş fırın görmek, rüya sahibinin elinde bulundurduğu mal varlığını, altınını ve parasını ifade etmektedir. Kişinin birikim yaparak zor günler için ayırdığı meblanın zor duruma düştüğü andan itibaren rüya sahibini zor durumdan kurtaracağına delalet eder.

Rüyada fırın ateşi görmek, birçok anlamı bulunan bir tabirdir. Bazı İslami yorumculara göre müjde ve bereket anlamı taşımanın yanında kötülüğe uğranılacağı ve günah anlamına da gelmektedir. Eğer fırındaki ateşten eliniz yanıyorsa etrafınızdaki yakın ve uzak dost, akrabalarınıza dikkat etmeniz, güvenmemeniz ve temkinli davranmanız gerektiğini ifade etmektedir.

Rüyada fırın bacası görmek, rüya sahibinin ev almak gibi bir niyeti olduğuna ve bu niyetine kısa bir sürede ulaşacağına işaret etmektedir. Alacağı bu ev kişiye ferahlık, bolluk ve bereket getireceği gibi hayatı boyunca güzel bir evliliğe sahip olacağını, eşi ile arasında çok güzel bir bağ olacağını söyler. Genel anlamda baca görmek kişinin hayırlı haberler almasını, işini büyüteceğini ve yakın birinin yardımı ile güzel günlere ulaşacağını ifade eder.