Rüyada Eşinin Namaz Kıldığını Görmek

Rüyada eşinin namaz kıldığını görmek, feraha çıkmaya, güzel uğraşlara gireceğine, zengin bir kimseye, mutluluğa ermeye, sevince, akrabalarla gülmeye, kuvvet sahibi olmaya, faydalı işlere girişeceğine, iyi bir eşe sahip olmaya, sağılığını muhafaza etmeye, arkadaşlık ilişkilerinde başarıya delalet eder.

Olumsuz yorum olarak sevimsiz bir duruma düşmeye, ticaret alanında sorunlara, sıkıntılı yaşantıya, huzurunun kaçacağına, fenalığını saklayan tanıdığa işaret eder. Daha olumlu bir pencereden bakan ulemalara göre rüyada eşinin namaz kıldığını görmek, zorluklarla mücadele ederek özlediği güce, başarısızlıktan sonra özlediği berekete, zorlukları aşarak özlemini duyduğu rahatlığa yorul maktadır.

Başka bir yoruma göre de hak edilmiş servete, sevinmeye, mutluluğa erişmeye, emniyette olmaya, külfetsiz elde edilen paraya, sağlık dolu bir ömre, sıcak kanlı genç bir akrabaya, karmaşadan uzak olacağına, rızkın temiz ve bereketli olmasına, hatırı sayılır bir dosta, kuvvete ermeye, verimli uğraşlarda bulunacağına işaret etmektedir. Aynı zamanda değer yitirmeye, yalancı bir kimseye, sıkıntı çekmeye, rahatının kaçacağına şeklinde yorumlanmıştır. Farklı bir çerçeveden bakan rüya yorumcularına göre rüyada eşinin namaz kıldığını görmek, uğraşarak gözlediği saygınlığa, zorlukla birlikte özlediği kazanca, zorlukların sonrasında elde ettiği şöhrete, çektiği sıkıntıların meyvesini alarak ulaştığı huzura ulaşmaya delalet eder.

Rüyada eşinin namaz kıldığını görmek, çok yakın zamanda alınacak iyi bir habere, maddiyata gelecek olan bolluğa ve berekete, finansal yükü bulunan bir kimseden uzaklaşmaya, huzura ermeye, sevdikleriyle mutlu olmaya, arkadaşlık ilişkilerinde başarıya, hayırlı bir akrabaya, iyi bir gelire delalet eder. Başka bir rüya yorumuna göre de, kötülükten emin olmaya, sıkıntı verici bir olayla karşılaşılacağına, iş kaynaklı geçim zorluğuna düşeceğine, maddi kayba, üzüntü verici bir problemle karşı karşıya kalınacağına işaret eder.
Farklı düşünen tabircilere göre, bu zorlukla birlikte gözlediği toplu mala, yenilgiden sonra umduğu itibara, cefa ile birlikte ulaştığı iyiliğe, zorlukla birlikte elde ettiği galibiyete işaret eder.