Rüyada Eşini Hamile Görmek

Rüyada Eşini Hamile Görmek,rüya sahibinin yaşayacağı aile saadetine, kısa bir zaman içerisinde dünyaya gelecek olan evladı işaret etmektedir. Ayrıca rüyayı gören kişinin eşi ile beraber geçireceği huzurlu zamanlara delalet etmektedir. Ailece çok mutlu bir haber alınacağına rivayet olunmaktadır. Eğer kişi rüyasında eşinin ikizlere hamile olduğunu görmüşse, rüya sahibinin birden fazla nimete sahi olacağına ve hayatında gelişecek olan güzel haberleri alacağını haber vermektedir. Ayrıca rüyayı gören kimsenin birbiri ile bağlantılı güzellikler ile iyilikler olacağına delalet etmektedir. Rüyasında eşini hamile gören kişinin gerçek hayatında eşi hamile ise, çok güzel ve sağlıklı bir bebeğe sahip olacağını müjdeler. Rüya sahibinin kısa zamanda eline geçecek olan bir miktar paranın olduğunu göstermektedir. Çoğunlukla rüyada eşini hamile görmek hayırlı rüyalar arasında yer alırken, rüyayı gören kişinin maddi açıdan zengin olacağı anlamını taşımaktadır. Eğer gerçek yaşamında evli bir kişiyse sağlıklı doğacak bir evlada sahip olacağı anlamına gelmektedir. Bazı rüya yorumcularına göre rüya sahibinin eşinin bazı sıkıntılar içerisinde olduğuna rivayet edilmektedir.

Rüyayı gören kişinin ya da eşinin bir günaha girdiğini ve bu günahın doğum ile birlikte sonuçlanarak günahlarından kolaylıkla arınacağını haber verir. Bekar bir kimse rüyasında evli olup da eşini hamile olarak görürse, oldukça kısa bir süre zarfında kendisi için çok hayırlı olacak bir hanımla tanışarak evleneceğine ve çok mutlu bir evlilik yaşayacağına tabiri olunmaktadır. Genellikle hayırlı rüyalar arasındadır ve rüya sahibinin içinde bulunduğu sıkıntılarından kolaylıkla kurtulacağına ve feraha çıkacağına rüyanın tabiri yapılmıştır. Bu rüyayı gören kişinin ileri zamanlarda sıkıntılı günler yaşayacağına ve buna bağlı olarak kötü bir olayın içerisinde kendisini bulacağı yönünde farklı bir yorum yapılmıştır. Ancak bu kötü olayların ve sıkıntıların son bulmasıyla rüya sahibinin mutluluk, sevinç içinde yaşamını daim ettireceğine alamet sayılmaktadır.

Rüyada Eşini Hamile Görmek, çoğunlukla bu rüya için birbirinden farklı yorumlar yapılmaktadır. Bazı rüya tabircilerine göre yaşanacak güzel haberleri gösterirken, bazı tabircilere göre de rüya sahibinin kötü zamanlar geçireceği anlamını taşıdığı yönde yorumlar yapılmıştır. Rüyasında eşini hamile gören kişinin, eşi hamile kaldığı zaman çok rahat bir gebelik geçireceğine ve sağlıklı bir çocuk dünyaya getireceğine delalet etmektedir. Bekar olan genç bir kız rüyasında kendisinin hamile olduğunu görürse, özellikle iş hayatında çok başarılı olarak makamının üst seviyelere geleceği yönünde rüyanın yorumu yapılmıştır. Ayrıca bekar kişinin hemen evleneceğine delalet etmektedir. Genellikle rüyada görülen hamilelik rüya sahibi için dünya hayatında olacak yeni gelişmelere ve dünya malı alacağına rivayet olunmaktadır.

Bunların dışında, psikolojik açıdan bu rüyanın temelinde, beklenen bir müjdenin gözle görülür bir hale geldiği ve bilinçaltında yatan şüphelerin ortadan kalkmaya başladığını da söylemek mümkündür. Kişi, halihazırda olumlu bir haber bekliyordur ve bu haberin sinyallerini almaya başlamıştır. Ancak sözle ifade edilemeyecek kadar düşsel olan bu sinyaller, kişinin gerçek algısına etki edemiyordur. Bu yüzden de bilinçaltı, bu bilgiyi hafızaya yüklüyor ve bu da bir rüya olarak geri dönüş gerçekleştiriyordur.

Rüyada arkadaşının eşini hamile görmek, rüya sahibine yakın olan kişi veya kişilerin ona yakın zamanda müjdeli bir haber vereceğine ve bu sevinçli haber sayesinde de kişinin anlık sorunlarının ortadan kalkacağına yorulur.

Rüyada kendi eşini hamile görmek, yakın zaman içerisinde hanede bir bebeğin doğacağına, mutlu ve huzurlu bir gelecek yaşanacağına işaret etmektedir. Eğer bu hamilelik durumu gerçek hayatta mevcut değil ise hamilelik haberinin alınacağı anlamına da gelmektedir. Sonuçta kişi, her anlamda içsel bir rahatlığa erişecek ve ailesini de bu rahatlığa kavuşturacaktır.

Rüyada sevgiliyi hamile görmek, ileride stresli zamanların baş gösterebileceğine ve tez vakitte önlem alınması gerektiğine işarettir. Kişi sorumluluklarının bilincinde değildir. Hatta bunun bilincinde olmasına rağmen hiçbir harekette bulunmuyordur. Bu da onun gerçeklerle yüzleşmesine ve zor durumlarda kalmasına neden olacaktır.

Rüyada nişanlısını hamile görmek, mutlu bir evlilik anlamına gelmektedir. Nişanlılık sürecinin artık sonlanacağı ve evlilik sürecine adım atılacağını gösteren bu işaret, kişinin sağlık problemlerinin de ortadan kalkacağını müjdeler.

Rüyada eski eşini hamile görmek, kişinin yaşadığı geriye dönük pişmanlıkların artık onun için bir yük olmayacağı ve bu yükün pozitif anlamda sonlanacağının haberini vermektedir. Ayrıca kişi, hiç beklemediği bir yerden maddi bir destek de görecektir.

Rüyada ölmüş eşini hamile görmek, rüyayı gören şahsın özlem duyduğu fakat ulaşmayacağını düşündüğü bir varlığa çok yakın zamanda kavuşacağını tasvir eder. Bu varlık; ekonomik, psikolojik veya ailevi bir huzur olarak tanımlanabilmektedir.

Rüyada kocasını hamile görmek, şahsın eşinden çok müjdeli bir haber alacağına ve onunla birlikte huzura kavuşacağına işaret eder. Kocasını hamile gören kadın, onunla birlikte yükselecek ve mutluluğa erişerek hem kendisini, hem de çevresini sevindirecektir.

Rüyada hamile eşini dövmek, kişinin kendisine sunulan imkanlara, lütuflara ve ilgiye kayıtsız kalacağına, onları hor göreceğine ve değer bilemeyeceğine yorulur. Şahsın bu vurdumduymaz tavırları pek yakında onun yakasına yapışacak ve onun büyük bir ders almasına sebep olacaktır.

Rüyada eşinin hamile olduğunu görmek, rüyayı gören kimselerin gerçek hayatta da çocuk sahibi olacaklarını, çok sevinçli bir haber alacaklarını, her anlamda yaşadıkları problemlerin artık son bulacağını ve çevreleri tarafından hürmet görüp, mutlu edilecekleri anlamlarına gelmektedir.