Rüyada Eniştenin Öldüğünü Görmek

Rüyada Eniştenin Öldüğünü Görmek rüya sahibinin çok saf kalpli ve iyi niyetli biri olduğuna işaret eder. Rüyayı gören kişinin temiz kalpli olmasından faydalanmaya çalışan çevresinde birilerinin olduğuna yorulur. Yakın çevresindeki bu kimselerin maddi ve manevi açıdan zarara uğratacak işler açmaya kalkışacaklarına delalet eder.

Bazı tabircilere göre ise rüyada enişte görmek, kötülüklere karşı hazır olmaya ve her konuda güçlü kalmaya yorulur. Aynı zamanda huzur, mutluluk, bolluk gibi kavramlarla da tasvir edilir.

Rüyada enişte ile evlendiğini görmek, rüyayı gören kişinin yakın vakitte devlet kurumlarına işinin düşeceğini ve halletmesi gereken bir takım işler yüzünden mahkemelerin yolunu tutacağına yorulmaktadır. Kişinin resmiyete dökmeden sadece güven yoluyla yaptığı işlerin, başına dert açacağı anlamına gelmektedir.

Hayırlı evlat anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin hayırlı evlatlarının olacağına ve ömrünün sonuna kadar onlardan hep iyilik göreceğine yorulur.

Rüyada amca görmek hayırlı olaylara yorulur. Rüya sahibinin son zamanlarda içinde olduğu maddi ve manevi sıkıntılarının geride kalacağına, bolluk ve bereket içinde yaşam süreceğine delalet eder. Aynı zamanda hane içindeki tartışmaların, kavgaların son bulacağına ve huzur içinde yaşanacağına da yorulmaktadır.