Rüyada Ekmek Hamuru Görmek

Rüyada ekmek hamuru görmek, bireyin uzun bir hayat geçireceğine yorumlanır. Beyaz ekmek hamuru görmek sağlığa ve berekete, esmer ekmek hamuru görmek ise kazancın yavaş yavaş artacağına müjdedir. Erkekler amacıyla büyük bir servete sahip olmalarına, kendi işini kurarak zenginleşeceklerine, eşine ve çocuklarına istikbal konusu ile ilgili endişe yaşatmayacaklarına tabir edilir. Kabaran ekmek hamuru her türlü bolluk demektir ve aniden çok çocuk sahibi olmanın habercisidir. Kabarmayan ekmek hamuru ise, hatalı yatırımlar nedeniyle üzüntü duyacak rüya sahibinin, nasibini çoğaltmak amacıyla daha çok çalışması gerekliliğini bildirir. Yeni mayalanmış ekmek hamuru, var olan işten ziyade ticarete ilgi duymaya ve kendi işinin başına geçerek az da olsa gelir elde etmeye alamet eder.

Kazancını çoğaltmak, gelirini arttırmak amacıyla sıksık birikim yapan rüya sahibinin zor günler amacıyla kendini garanti altına alacağına ve sağlığına da özen göstereceğine yorumlanır. Hamur mayaladığını gören kimse uzun ve hayırlı bir yolculuğa çıkar. Aynı vakitte kız istemek amacıyla diğer memlekete gitmeye de yorumlanır. Bekar kimseler amacıyla eşlerinin yabancı olmasına ya da kendilerinin evlenerek diğer bir ülkeye taşınacaklarına da delalet eder. Bu rüya ev amacıyladeki huzurun uzun süreceğine, dış etkenlerden uzak, kendi sevincini daim kılacak güçte olunacağına da müjde verir.

Hamilelik haberi ile sevinmek, ikinci evliliğini gerçekleştirmek, yuva sahibi olmak ve huzuru bulmak anlamındadır. Yeni olgunlaşan işlere ve girişilen hayırlı projelere yorumlanan rüya, ev alabilmek amacıyla atılacak adımlara ve az da olsa birikim yapmaya yorumlanır.

Sevgisini göstermeyi seven ve hayatındaki herkese saygılı davranan, aile bağları güçlü, çalışkan kimselerin ifadesidir. Güçlükler karşısında bireyin dik duruşuna da yorumlanan rüya, yaşamdan tat almayı seven bireyin meraklı oluşuna, yeni kültürleri ve damak tatlarını denemekten hoşlandığına da tabir edilir.

Rüyada hamur yoğurmak, istenilen ve uğruna büyük çabalar verilen bir nasibi elde etmeye delalettir. Ayrıca, rüyasında hamur yoğurduğunu gören kişi, kısmet açısından da büyük bir berekete nail olacak şeklinde rüya alimleri tarafından yorum yapılmıştır. Rüyada hamur, kısmete ve nasipli işlere ortak olma anlamı taşımaktadır.

Rüyada hamur işi yemek, rüyayı gören kişinin sağlık açısından sıkıntısız günlerini tabir etmektedir. Özellikle kişi kendisi ya da yakın çevresi hakkında bir sıkıntı yaşıyorsa, bu sıkıntısı da sağlıkla ilgili bir durumsa kısa süre içerisinde müjdeli haberler alarak, sağlığına kavuşacak şeklinde rüya tabir olur.

Rüyada hamur açmak, bir nevi hamur yoğurmakla aynı anlamı taşımaktadır. Rüya da hamur görmek genel olarak sıkıntısız günlere, nasip ve şifa dolu bir hayata delalettir. Rüyasında hamur açtığını gören kimse kısmetine en kısa zamanda erecek, bolluğu hanesinde bulacaktır. Kısmetini ve bereketi kendi eliyle oluşturan kimse nasibi için bir işe atılım yapabilir ya da yüksek mevkiden bir kimseden destek alarak berekete kavuşabilir. Genel olarak, kişinin hayatındaki bir yenilik ile kısmetin açılacağına tabir olan rüya bolluğu simgeleyen bir yoruma sahiptir.

Rüyada hamur kızartmak, sıkıntı ve hanedeki zorlukların üstesinden gelinerek, berekete erişmeye delalet eder. Kişi, ya sıkıntı ile kısmeti aynı anda yakalayacak ya da öncesinde maddi ve manevi açıdan sıkıntılar çektikten sonra berekete kavuşacaktır. Rüyasında hamur kızartan kimse sıkıntılı bir işten sonra nasibe nail olarak, işlerini kolaylıkla yoluna sokacaktır.

Rüyada hamur pişirmek, rüyayı gören kimsenin çevresinden alacağı haberlerle birlikte sıkıntılardan kurtularak, hayırlı işlere adım atılacağına delalet eder. Genellikle, müjdeli ve sevinçli haber kişinin sıkıntısından kurtulmasına vesile olarak, aynı zamanda kısmetinin açılması için de destek olacaktır.

Rüyada ekmek hamuru görmek, büyük kısmete ve ansızın gelen nasibe delalet eder. Rüyada ekmek genellikle kişinin beklemediği bir yerden gelecek para olarak nitelendirilmektedir. Ekmek hamuru ise kişinin beklemediği bir kişiden kaynaklı eline geçecek hayırlı ve kısmetli paraya tabir olur.