Rüyada Ekmek Fırını Görmek

Rüyada ekmek fırını görmek, eleştiri yapan kadınlar, üzüntü ve sözü dinlenen zalim bir insan ile tabir edilir. Rüyada ekmek fırınında hamur yoğurduğunu görmek, hayırdır. Bir rivayete göre işinin bitmesine ve rızkı elde etmeye işarettir. Rüyada ekmek fırınının ateşini yakıp kızdırdığını gören kimse, yöneticiye yakın olur. Rüyada soğuk fırın görmek, halktan bir kadın ile evlenir. Bir rivayete göre emniyet ve selâmete işarettir. Ekmek fırınında arpa unu görmek veya satılan mal, ekmek yada başka bir şey görmek, zenginlik, çok sermaye ancak sermayesini başkası getirir, eğer buğday unu ise, kazanç sağlar.

Fırında ekmek pişirmek herhalde hayırdır. Ekmek pişirmek murat ettiği halde fırına koyduğu ekmeklerin pişmediğini görmek, ise, asla hayırlı değildir. Rüyada ekmek fırınından ekmek almak, geniş rızık ve bol kazanç anlamına gelir. Rüyada ekmek fırınının yandığını görmek, maddi sorunlara ve zor maişete büyük sorunlar yaşamanıza, fakirliğe düşmeye işaret eder.

Rüyada ekmek ocağı ve tandırı görmek bir rivayete göre pazar ve çarşı ile tefsir edilir. Rüyada ekmek fırını görmek buğday veya arpa gören kimse, eğer hasta ise, vefat edip malı kamu idaresine geçer, eğer hükumete borcu var ise, bunu öder veya çarşıya satılmak üzere bir mal gönderir.

Rüyada sıcak fırına girmek haksızlığa uğramaya, can sıkıntısı ve maddi kayıplara işarettir. Rüyada sıcak fırına girdiğini gören kimse, zalim bir yöneticinin haksızlık ve zulmüne uğrar,

Rüyada soğuk fırına girmek rüyayı gören kimse için yorumu şöyledir, halktan bir kadın ile evlenir. fırının yıkıldığını görmek, zalimin ve haksızlığın yok olmasına, bir rivayete göre kıtlık ve darlığa işarettir.

Rüyada fırın kapısını kapalı görmek maddi sıkıntı ve zor geçime işaret eder. Rüyada fırın kapısının kapalı olduğunu görmek, halkın geçimde geçim sıkıntısı, fakirliğe düşmesine, delalet eder.

Rüyada ekmek fırını yakmak, İmâmı Nablûsi rahmetullah buyuruyor: ev sahibi, evin işlerini idare eden işçi, hizmetçi ve yardımcıları, rüya sahibinin ambarı, mahzeni, kasası ve sırları ile tabir edilir.

Rüyada fırın ekmeği görmek mahkemeye, çocuk mektebine, zindana, ihtiyaçların kazanılmasına, erzağın elde edilmesine, hastalıktan şifaya tabir edilip, yorumlanır ve bunlara nispet edilerek tabir edilir.

Rüyada ekmek fırını açmak, ekmek fırını kapatmak kötü haller bunlara nispet edilir. Rüyada ekmek fırını açtığını görmek mükafattır. Fırın elet ve edevatı sanat ve kazancında ona yardım eden evladı veya yardım edenlere tabir edilip, yorumlanır.

Rüyada ekmek fırınında çalışmak rüya sahibinin kazanç ve ticaretidir. Bir rivayete göre rüya sahibinin kendisine, gelecek hayırlara işarettir. Dolayısıyla fırında görülecek hayır ve şer fazla ve eksik, mamur ve harap olması kendi kendisine veya kazanç yerine nispet olarak tabir edilir.

Rüyada ekmek fırınına girmek eğer elinde hamur olduğu halde fırına girip ekmek pişirdiğini görmek, işlerinin yürümesine, hasta ise, Şiaya, yönetici huzurunda düşmana galebeyle, hasırımın tevkif’ve hapis edilmesine, veya evladını bir sanata veya meslek okuluna vermeye delalet eder. Rüyada ekmek fırını görmek bolluk ve berekete, kazançlı ticaret ve geniş rızka nail olmaya işarettir.

Rüyada ekmek fırını açmak, uzun bir zaman sonra iş hayatında kazandığı başarılara yeniden ulaşmak isteyen rüya sahibinin, kendisine yeni bir iş yeri açacağına, bu sayede çok büyük atılımlar yapacağına, içine düştüğü sorunları çözüme kavuşturacağına, endişelerini silip atacağına ve birçok kişiye ekmek kapısı olan işte çok büyük kazanç sağlayacak işlere imza atacağına ve çok mutlu olup etrafındaki insanları da mutlu edeceğine işaret eder.

Rüyada ekmek fırınında çalışmak, bereket ve bolluk içinde geçen bir dönemden sonra yaşanacak maddi sıkıntılar yüzünden yeni işlere girileceğine ve bu işlerden büyük kazanç sağlanacağına işaret eder.

Rüyada ekmek fırını yakmak, çok zor zamanlar geçirilen iş hayatında yeni adımlar atılacağına, bu adımlar sayesinde çok büyük başarılar ve kazançlar elde edileceğine, sıkıntılarından ve sorunlarından kurtulunacağına, borçların ödeneceğine ve bu sayede çok mutlu ve huzurlu bir hayat sahip olacağına işaret eder.

Rüyada ekmek fırını ve ekmek görmek, iş hayatında çok hayırlı ve güzel çalışmalar gerçekleştirmek isteyen rüya sahibinin, kısa bir süre içinde çok büyük kazançlar elde edeceğine, daha önce hiç olmadığı kadar başarılı olacağına, büyük ve güzel gelişmeler sayesinde işini büyüteceğine ya da yeni bir işe gireceğine ve sevdiği insanlar ile birlikte çalıştığı iş yerinde çok güzel günler göreceğine tabir edilir.