Rüyada Domates Görmek

Rüyada domates görmek, güzel ve sevindirici şeyleri duymayı belirtir. Rüyada mevsiminde görülen domates şanslı bir döneme geçiş yapmaya ve helal kazanca yorumlanır. Bu gören kişi için her şeyin güzel ve bolluk içinde olacağına, sıkıntılarından kurtulup mutluluğa ulaşacağına, üzüntü çekiyorsa bunu atlatıp refaha çıkacağına delalettir. Domates beklenmedik anda gelen gelişmeler, haber ya da kazançtır. Rüyada domates görmek miktarına göre de yorumlanır.

Görülen domatesler yeşil ise bu zengin olunacağına işarettir. Ancak domates yeşil ve ekşi ise bu rüya iyiye yorulmaz. Kişi yeşil domatesi topluyorsa, çok büyük bir iyilik yaparak manevi derecesinin yükselmesine neden olacaktır. Kırmızı, olgun domates görülüyorsa bu kazancın artışı olarak tasvir edilir. Cafer-i Sadık (r.a.)domates rüyaları için, hayırlı haber duymaya delalettir demiştir.

Rüyada domates yemek, yenen domatesin rengine göre yorumlanır. Kırmızı domates yediğini gören kişinin hem ev halkı çoğalır hem de kazancın da artış görülür. Kişi kırmızı domates yiyor ise, şansı açılır ve kısmeti çoğalır. Hayat yolu aydınlık, nasibi çok olacaktır. Kişi yeşil domates yediğini görüyorsa, maneviyata yönelerek dünya işlerinden uzaklaşacaktır. Diğer bir yorumda, yeşil domates yiyen kişinin kazancının artacağı yönündedir.

Rüyada domates eken kimse, yatırım yapacaktır. Yaptığı yatırımlardan kazanç sağlayacak ve para biriktirecektir. Uzun vade de birçok büyük işler yapacak, yapacağı bu işlerin sonucunda da büyük karlar elde edecektir. Bu kişinin çok sayı da çocukları olacak ve bu çocuklardan çok hayır görecektir.

Rüyada domates alan kişi, bir haber alacak ve bu habere çok sevinecektir. Kişi bu haberi uzun süredir bekliyordur ve hiç beklemediği bir anda alacaktır. Evlenmek isteyen bir kişinin bu rüyayı görmesi, evleneceğine işaret ederken, borçlu olan kimsenin görmesi ise borçlarını ödeyeceğini gösterir. İş sahibi bir kişinin görmesi durumunda da, iş hayatında büyük başarılar elde edeceği ve toplu para alacağını belirtir.

Rüyada domates toplamak, aniden alınacak kısmete işaret eder. Tarladan domates toplamak, işlerini büyütmek ve büyük işler başarmak demektir. Domates çok bol, kasalar halinde ise bu maddi refaha işaret eder. Rüyada domates görmek, görülen domatesin rengine göre de değerlendirilmelidir.

Rüyada domates doğramak, mal veya paranın bölüştürülmesi anlamındadır. Rüyayı gören kimsenin eline ortaklaşa bir mal ya da para geçecek ve o kişi bu mal ya da paradan kendi hissesine düşen kısmını alacaktır. Ayrıca bu rüya ilerideki zamanlarda ele geçecek olan büyük miktarlarda mal veya paraya da işaret eder.

Rüyada domates tarlası görmek, yalnız gören kişiyi değil tüm aileyi ilgilendiren sevinçli ve hayırlı bir haber alınacağına işarettir. Bu haber tüm aileyi ferahlatacaktır. Ailevi sorunlar yaşayan bir kimse bu rüyayı görürse, sıkıntılarından kurtulup refaha çıkar. Helalden kazanılacak kolay para olarak da yorumlanır.

Rüyada domates fidesi gören kişi, mal ve ya paraya kavuşacaktır. Ancak bu mal ve ya para hemen eline geçmeyecek, eline geçmesi uzun zaman alacaktır. Yapılan çalışmalarda hedeflere basamak basamak ulaşılacaktır.