Rüyada Dere Kenarında Yürümek

Rüyada dere kenarında yürümek sıkıntılı uzun zamanların ardından istediğiniz hayallere hedeflere ulaşacağınız anlamına gelir. Gördüğünüz dere eğer berrak ve duruysa helal yollardan bol kazanç sağlayacağınıza işarettir. Etrafı bol yeşillik huzur veren renkli bitki örtüsü ve cıvıldayan kuşların yanında gördüğünüz dere ise evlenmemiş kimsenin hayırlı kısmetinin çıkacağına işarettir.

Dere suyunun kurumuş olması, kötü kokması, çirkin görüntü oluşturması ise aile içi huzursuzluğun artacağına aile bağlarının tamamıyla kopmasına yorulur. Rüyada derenin karşısında bırakarak geçmesi o kişinin ömrünün vadesini doldurduğu şeklinde yorumlanır.

Rüyada Derede Yüzmek
Derede yüzdüğünü görmek kişinin bağlı olduğu dinine karşı sorumluluklarını yapması gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Dereye Girmek
Dereye girmek kişinin çalıştığı işte istediği ve hatta daha yüksek mertebelere çıkacağına ancak bu süreçte biraz sıkıntılarla karşılaşacağına bunlara göğüs germesi gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Dere İçinde Yürümesi
Aklında olan işe bir atılım yapacağına bu işe başlarken ve devam ederken oldukça büyük zorluklar çekeceğine sabrederse eğer bu durumdan da kurtulacağına yorulur.

Rüyada Dereden Su İçmek
Dereden temiz su içmek uzun zamandır beklediği güzel haberi alacağına ve dileklerinin gerçekleşeceğine, kirli su içmek beklediği haberin pek hayır olmadığına ve bu haberden sonra hayatının iyi olmayacağına işarettir.

Rüyada Balık Görmek
Renkli balık görmek hayatının renkli olacağına, değişik cinste balık görmek kısmetinin çok ve değişik olacağına işarettir.

Rüyada Balık Tutmak
Tutulan balık ne kadar çok ve büyükse o ölçüde kısmetinin büyük ve bol nasipli olacağına işarettir. Yakın tarihte araba ve ev sahibi olunacaktır.

Rüyada Çamurlu Dere Görmek
Çamurlu dere görmek iyi işaret değildir. Çalışmakta olduğu işlerinin sıkıntıya dönüşmesine işarettir. Kendi işini yapan kişilerin işlerinin bitme noktasına gelmesine işarettir.

Rüyada Derede Yılan Görmek
Rüyada yılan düşman demektir. Yılanın büyüklüğüne göre düşman büyüklük gösterir. Yılan dokunmuyorsa düşmanın beklemede olduğuna, hareketliyse düşmanın yakın zamanda size saldıracağına işarettir. Eğer yılanı öldürüyorsanız gerçek hayatta düşmanınızla olan karşılaşmanızda sizin onu alt edeceğinize işarettir.

Rüyada Dereden Atlamak
Kişinin yaşamış olduğu yeri değiştireceğine veya çalışmakta olduğu iş sektöründen farklı olarak başka bir sektörde çalışacağına rivayet edilir.

Rüyada Derenin Taştığını Görmek
Uzun sıkıntılı zamanlardan sonra kısmetinin beklendiğinden daha fazla açılmasına maddi olarak çok refaha çıkmasına paranın tabiri caizse oluk oluk akmasına rivayet edilir ancak sıkıntılı günlerini unutmamasını ve yardıma ihtiyaç duyan kimselere yardım etmesi gerektiği şeklinde yorumlanır.

Rüyada Dereye Taş Atmak
Dereye taş atmak çalıştığı yerdeki patronundan veya müdüründen laf işitmesine istemediğini sıkıntılı bir döneme gireceğine delalet eder.

Rüyada Derede Para Bulmak
Çekilen sıkıntıların geride kalacağını ve artık sağlıklı mutlu huzurlu ve bereketli bir yaşam süreceği şeklinde yorumlanır.