Rüyada Dede Görmek

Rüyada dede görmek, bireylerin sıkça rastladığı bir durumdur. Kişi, hayatında bağlılık duyduğu ve varlığından büyük mutluluk hissettiği kişilerin etkisini üzerinde yoğun şekilde hisseder. Rüyada dedenin mezarını görmek, Bu tür kimseler aileden veya yakın çevreden alışıldık ve her an iletişimde olunan kişiler olabildiği gibi, belli bir dönem sonra tanışıklık kazanılmış ve sonradan hayatımıza girmiş kişiler de olabilmektedir. Rüyada dededen para almak, Ancak diğerlerine kıyasla aileden kimseler ve bu kimselerin etkileri, kişi üzerinde daha kalıcı hale gelir. Bunun sebebi kişinin ailesine ve akrabalarına karşı daha içten ve saygılı bir tutum beslemesi, onları sık bir şekilde görmesidir.

Rüyada dedesini görmek kişinin karşısında kendinden yaşça büyük olarak nitelendirildiğinde en çok saygı ve sevgi duyduğu kişi, dedesi ve ninesidir. Rüyasında akrabalarını gören kimse, rüyada dede görmek hali durumunda bu konuyu merak eder ve derinlemesine araştırır.

Rüyada dedenin elini öpmek, İmam-ı Nablusî(r.a)’dan rivayetle şöyle yorumlanır; Kişinin hayatının normal ve sıradan bir haldeyken bir anda yaşamakta olduğu yuvasına çok muhterem bilinen ve etrafça sevilen bir kimsenin gelmesidir. Hayatını gelenek ve göreneklerin getirdiği kültürel örf ve adetlere göre şekillendirmiş bir kimsenin, ailesini ve çocuklarını da bu şekilde yetiştirip, hayatı boyunca bu ilkelere bağlı bir şekilde, maneviyatı yüksek bir yaşam sürmesi olarak rivayet edilir.

Rüyada dedeye sarılmak; Akıl ve ruh sağlığının bireyde tam ve yerinde olduğuna, bireyin şefkat dolu ve sevgiyle eksene konmuş bir hayata sahip olduğuna, bu rüyayı gören kimsenin hayatında sevgi ve hoşgörü üzere yaşadığı belirtilir. Rüyasında dedesine sımsıkı sarılan bir kimsenin aynı zamanda sevdiğine kavuşacağına ve o kişiyle mutlu bir hayat yaşayacağına alamet edilir.

Rüyada dedeyi hasta görmek; Genel anlamda kötüye yorulan bu rüyada kişinin, ailesindeki bir kimsenin yaptığı yanlış davranıştan dolayı kendisinin ve ailesinin zarar göreceğine, iş hayatında maddi anlamda zorluklar yaşayıp, işlerinin kötü bir yola gireceğine, hazırlığı yapılan evlilik merasiminin iptal edilip, bu ilişkinin bozulacağına yorum getirilir.

Rüyada dedenin ölmesi; Bireyin yaşantısından umut ve ümit olarak yoksun hale gelip, tadı olmayan bir hayata geçiş yapmasına, hayattan bıkıp inzivaya çekileceğine işaret edilir. Toplumun bu kişiye cansız bir varlıkmış gibi muamele etmesinin olanaklı olduğu belirtilir.

Rüyada dede olmak; Kişinin hayatında çok daha hareketli ve güzel günlerin olacağına vurgu yapılır. Bireyin, çok daha mutlu ve dolu bir hayat yaşayacağına, hayattan zevk almaya başlayacağına, kişinin kafasına takacak bir şeyin olmayacağına ve bu güzel yaşantıyla beraber kişiye sağlam bir sağlık-sıhhat geleceğine yorumlanır.

Rüyada dedeyle konuşmak; Rüya sahibi bireyin uzun zamandır kafasında var olan bir düşüncesini bir başkasına danışmasına ve o kişiden fikir almasına yorumlanır. Bu rüyayı gören birey, düşüncesinin ve yaptığı işin doğruluğunun doğru olup olmadığının sınanmasını ister.

Rüyada dede evi görmek; Bireyin uzun zamandır yolunu gözlediği hayırlı bir haberin tez zamanda geleceğine ve bu haberle birlikte hayatındaki sıkıntılardan kurtulup, mutlu bir hayata erişeceği anlatılır.

Rüyada dede görmek, huzurlu geçecek zamanlara işaret eder. Beklenilen gelişmelerin olacağına, yapılacak işlerde başarı sağlanacağını simgeler. Ayrıca, uzun zamandır beklediğiniz bir işin iyi bir şekilde sonuçlanacağını gösterir. Bulunulan yerde kalıcı olmaya da yorumlanır.

Rüyada dede görmek, hayat tecrübesine güvenilebilecek ve oldukça bilge sahibi olan bir kişiyi temsil ettiğinin ispatıdır. Bir kişi rüyasında dede görmüşse, rüya sahibinin hayatı büyük ihtimalle torunlarının torunlarını görecek kadar uzun olacağının işaretidir. Bununla birlikte rüya sahibi ilerleyen yaşına rağmen, sağlıklı ve son derece dinç olacağı, bir diğer değişle pek çok genci de cebinden çıkartacak kadar hoş ve güzel görüneceğinin delaletidir.

Rüyasında dede görmenin bir başka anlamı da annesinin ve babasının sözü dinlemediği için başı derde giren, can sıkıcı şeylerin başına geldiği ve zarara giren kişiyi tabir eder. Rüyayı gören kişi hiçbir şekilde uslanmayan, her defasında hem manevi hem de maddi kayıplara uğramasına rağmen tekrardan aynı yanlışlıklara bile bile düşen ve her defasında da anasının babasının sözünü ezip geçen kişiyi işaret etmektedir. Zira rüyanızsa dedenizi görmüşseniz, Rüyada dedenin öldüğünü duymak hayal ettiğiniz yada uzun zamandır beklediğiniz şeylerin gerçekleşeceğini gösterdiği gibi, sağlıklı ve çok güzel bir bebeği de tabir etmektedir.

Rüyada dedenin mezarını görmek uzun zamandan beri beklediği müjdeli haberi alacağının işaretidir. Ancak rüyasında kendi dedesinin öldüğünü gören bir kimse, iş hayatındaki isteksizliğiyle dikkatleri üzerine çekecek gibi görünüyor. Ayrıca da beğenmediği bir işte çalıştığı yada iş ortamından sıkılmasından kaynaklı kendisini tam olarak işine veremeyecek ve bu durum patronun gözünden kaçmayacak ve rüya sahibi bu çekilmez davranışlarından caymazsa en kısa zamanda işinden olacağına işarettir.

Rüyasında ölmüş dedesini gören kişi, hayatında yepyeni başlangıçlar yapacaktır. Rüya sahibi kendisine tertemiz, yepyeni bir sayfa açacak ve yaptığı yanlışları artık yapmayacak ve eskisinden daha bilinçli hareket edeceğinin işaretidir. Özellikle yeni bir iş, yeni arkadaşlıklar, dostluklar ve yeni bir ev gibi farklı değişiklikler rüya sahibinin hayatının değişmesine yardımcı olacaktır.

Bir kişi şayet rüyasında ölü dedesinin dirildiğini görürse, rüya sahibi yaptığı yanlışlarına dikkat çekmektedir. Rüya sahibi, hayatında yaptığı yanlışların farkında değildir ve bundan dolayı çıkılmaz yollara girmeye çalışmaktadır. Bundan dolayı da rüyada dedesinin dirilmesi de bu yanlışlarının farkına varması için bir uyarı olarak göstermektedir. Ayrıca da bu kişi bu yaptığı yanlışlarından dönmediği sürece çok daha büyük zarara uğrayacaktır.

Rüyada dedenin vefat ettiğini görmek, uzun ömre işaret eder. Eğer dedeniz var ise sağlığın iyi, yaşamının uzun olacağını ifade eder.

Rüyada ak sakallı dede görmek, akıllı bir şekilde yapılacak yatırımları belirtir. Tecrübeli bir kişiden alınacak tavsiyeleri ifade eder.

Rüyada ölmüş dedeni görmek, beklenilen haberin kısa zamanda geleceğini bildirir. Ölmüş dedeni gülerken görmek, iş hayatında başarılar elde edeceğini belirtir.

Rüyada dedenin bastonunu görmek, değerli bir eşyanın sahibi olacağını gösterir. Bundan başka, sıkışık bir durumda bilgisine başvuracağınız kişiyi belirtir. Bastonla bir yere gittiğini görmek ise, ailenizle birlikte güzel günler geçireceğinizi simgeler. Kendi hayatınızın uzun ve dinç geçeceğini gösterir.

Rüyada kendini dede olarak görmek, insanlarla kurulan sağlam güçlü ilişkilere işaret eder. Rüyada kendinizin dede olduğunu görmek, çevrenizde sayılan ve sevilen bir insan olduğunuzu gösterir.

Rüyada dedenin vefat ettiğini görmek, kendinizi bunalımlı hissedeceğiniz bir dönemi işaret eder. Dedenin vefat ettiğini görmek, stresli zamanları atlatmayı, sevinçli olunacağını bildirir. Farklı yorumlamalarda rüyada dedenin vefat ettiğini görmek, ele geçecek mal para olacağını belirtir.