Rüyada Cinsel Tacize Uğramak

Rüyada cinsel tacize uğramak rahatsız edici rüyalar arasındadır. Başka birinin bencilliği nedeni ile görülecek zarara, kişinin iftiraya uğrayarak ciddi bir sıkıntı yaşayacağına ve bu iftirayı atan kişiyi bulup, gerçekleri ortaya çıkarmak için uğraş vereceğine, kendisini temizlemek için her fırsatı değerlendireceğine ancak tüm bunlar olurken ruhsal açıdan çok zarar göreceğine yorumlanır. Taciz edildiğini gören bekar bir bayan ise evlilik öncesi yaşayacağı bir ilişki nedeni ile psikolojik ve fiziksel olarak zarar görebilir. Evli bir bayanın taciz edildiğini görmesi ise, kendisine düşman olan biri tarafından evliliğindeki huzurun bozulacağına, eşiyle arasına nifak sokulacağına ve kişinin kendisini ifade etmekte çok zorluk çekeceğine işaret eder.

Rüyada cinsel tacize uğradığını görmek sahibinin toplumda istenmeyen hal ve hareketler içine girmesi durumunda ayıplanacağına, gözden düşeceğine ve insanlar arasındaki değerini yitireceğine tabir edilir. Bir diğer yandan da gezmeye, dolaşmaya bayılan, gece hayatına düşkün, eğlence için çıldıran ve hayatın tadını çıkarmak için elinden geleni yapan birinin varlığı ile yorumlanır. Rüyada tacize uğradığını görmek, rüya sahibinin sakin ve rahat kişiliği ile tanındığı, kaygısız olduğu, sorunları ve sıkıntıları önemsemediği anlamına gelir. Bu rüya aynı zamanda kişinin yakın zamanda arka arkaya hem mutluluk hem de mutsuzluk yaşayacağına işaret eder.

Rüyada tacize uğrayan birini görmek, sıkıntıları unutup, eğlenceli günler geçirmeye ve mutlu olmaya işaret eder.

Rüyada taciz edilmek, gören kişinin anı yaşadığına, hiçbir şeyi kafasına takmadığına, uzun vadede planlar yapmadığına, hayatın kısalığının farkında ve bilincinde olarak yaşadığına bu nedenle de mümkün olduğunca hayattan keyif almaya çalıştığına tabir edilir. Bu rüya güzel günlere işaret ettiği gibi bir yandan da rüya sahibi için can sıkıcı olacak bazı olaylar yaşanabileceğine yorumlanır.

Rüyada cinsel tacize uğramak, gören kişinin hafifleyeceği ve rahatlayacağı olaylar yaşayacağına ya da haberler alacağına işaret eder. Güzel günlerin yakın zamanda kapıyı çalacağına tabir edilir ve bu rüya hayra işaret eden rüyalar arasında kabul edilir.

Rüyada tecavüze uğramak, pek de hayırlı değildir. Sıkıntı olarak kabul edilir ve rüya sahibinin bazı sorunlarla karşılaşacağına, mutsuz, üzgün ve moralsiz günler geçireceğine, en yakınındaki kişilerle arasının açılacağına ve keyifsiz olacağına işaret eder.

Cinsel taciz ve cinsel saldırı nedir? Cinsel taciz ya da cinsel saldırıya uğradığınızda neler yapabilirsiniz? Nasıl bir yol izlemelisiniz?

CİNSEL TACİZ NEDİR?

Sözle, gözle, vücut diliyle, posta veya elektronik haberleşme araçlarıyla gerçekleştirilen, cinsel olarak rahatsız eden davranışların tamamı cinsel tacizdir. Laf atmak, istenmediği halde cinsel içerikli konuşmalar yapmak, öpücük atmak, cinselliği çağrıştıracak eşyalar göndermek vb davranışlar, cinsel tacizdir.

CİNSEL SALDIRI NEDİR?

Rızası olmaksızın elleme, dokunma, sarılma gibi vücut dokunulmazlığını ihlal eden davranışların tamamı cinsel saldırıdır.

CİNSEL TACİZ YA DA CİNSEL SALDIRIYA UĞRADIĞINIZDA NELER YAPABİLİRSİNİZ?

· Cinsel taciz ve cinsel saldırı suçları şikâyete bağlı suçlardır. Olayı ve faili öğrendiğiniz tarihten itibaren 6 ay içinde şikâyet edebilirsiniz. 6 ay içinde şikayetçi olmadığınız zaman şikâyet hakkınızı kaybedersiniz.
· Doğrudan olayın olduğu yerdeki karakola (karakol yoksa jandarmaya) veya savcılığa başvurarak şikayetçi olabilirsiniz.
· Cinsel taciz suçu, e-posta, posta ya da sms göndererek işlenmişse, gelen e-posta, posta ve mesajları (yani kanıt olabilecek her şeyi) yok etmeyin ve saklayın.
· Cinsel saldırı sokakta gerçekleşmişse, kamera kayıtları olması muhtemel yerlerden kamera kayıtlarını almaya çalışın. Bu kayıtları, savcılığa veya karakola/jandarma komutanlığına delil olarak sunun.