Rüyada Cımbızla Kaş Aldığını Görmek

Rüyada cımbızla kaş aldığını görmek ufak tefek sorunların üzerinde düşünmek, aile hayatında pürüzleri hallederek daha sakin, huzurlu hale gelmek, hayat yoğunluğuna bir müddet ara vermek suretiyle kafa dinlemek demektir. Kişinin kısa bir süreliğine şehir dışına çıkacağına, ailesini de yanına alarak üzerindeki stresi atacağına yorumlanır. Bir bayanın kaş aldığını görmesi eşine göstereceği özeni ve onu mutlu etmek için yapacağı küçük sürprizleri ifade eder.

Rüyada cımbızla kaş almak rüya sahibinin hiçbir şeyi riske atmadan yaşadığını ve her detay üzerinde uzun uzun düşündüğünü, kendisini huzursuz eden her şeyi hayatından çıkaracağını, sevdiklerinin rahat etmesi için varını yoğunu ortaya koyacağını bildirir. Vefalı biri olmayı, başkalarının maddi sorunlarında destek vermeyi de bildiren rüya, yardımlaşma içinde geçecek bu dönemde kişinin yeni dostlar edineceğini ve insanlar tarafından itibar göreceğini, iyi bir üne sahip olacağını da delalet eder.

Angarya işlerle boğuşan rüya sahibinin iş yaşantısında mutsuz hissettiğini, kendisine layık görmediği bir durumda olduğunu, istediği makama gelebilmek için kişiliğinden ödün vermediği için amacına bir türlü ulaşamadığını işaret eder. Kişiyi kullanmaya çalışan, her istediğini yaptırmak isteyen bir yöneticiye, göründüğünün aksine davranışlarda bulunan arkadaşlara da tabir edilir.