Rüyada Çiçek Yemek

Rüyada çiçek yemek, rüyada çiçek yediğini gören kimse ün ve mertebeye kavuşur. Yediği çiçeklerin çokluğu ulaşacağı ünün derecesine işaret eder. Çiçek aynı zamanda neşe, mutluluk, güzelliğe yorulur. Kederli kimsenin rüyasında çiçek yemesi kederinden kurtulacağı refaha ereceğidir. Hastalıkları varsa hastalıklardan kurtulacağına, başarılar kazanacağına, hayatında kolaylıklar sağlanacağına işaret eder. Çiçeklerle dolu bir bahçede çiçek yediğini görmek bir mirasa, yüklü bir paraya yorulur. Emek çekmeden kazanılan paradır. Çiçek dolusu bahçede çiçek yemek aynı zamanda hayal ve ümitlerin gerçekleşeceğidir. Parlak bir geleceğin olacağıdır.

Rüyada saksıda bulunan bir çiçeği yemek endişelerden kurtulacağına rahata ereceğine işaret eder. Solmuş çiçekler görmek ise üzüntü ve kederdir. Sıkıntılı günlerin yaşanacağıdır. Hastalığa yakalanmaya işarettir. Bazende solmuş çiçeği yemek kısmetin kapanacağına uzun süre evlilik olmayacağıdır. Fakat çiçekleri toplayıp başına taç yapmak evliliğe işarettir. Dünyadan zevk alacağıdır.

Rüyada çok güzel kokan bir çiçeği yediğini gören kimse vefakâr bir dostta işaret eder. Dostluğun devamlılığına ve samimiyetine işarettir. Bu dostta çok güveneceğimize ve onun sadakatine inanabileceğimize işarettir. Koca bir arsada tüm çiçeklerin içindeki tek farklı çiçeği koparıp yemek nadide ve yüksek bir mevkide biriyle bir akrabalık kurulacağına işarettir. Bu akrabalık evlilik ile ortaya çıkacaktır. Çok farklı renklerde çiçekleri bir arada görüp bunları yemek ise kısa sürede farklı duygu değişimlerinin yaşanacağıdır. Rüyada görülen çiçek otların arasına gizlenmiş ise ordan koparıp yemek başarının ve huzurun küçük engellere takılı olduğu fakat zaman ile bu engellerin ortadan kalkacağı ve hayallere kavuşulacağını işaret eder.