Rüyada Cenaze Yıkamak

Rüyada cenazeyi bir adamın yıkadığını görmek, onun vasıtasıyla günahlarının affına işaret eder. Cenaze kefenlemek rahmetlinin kefenini sarmak için bir adam istediğini görmek duaya ihtiyacı olduğuna, sadakaya, borcunun verilmesine işaret eder.Birinin çok dindar bir yaşam sürdüğünü gösterir. Bu kimse artık dünyevi işlerden kendini soyutlamıştır ve dinden başka hiçbir şeyle meşgul olmaz. Rüyasında cenaze evi gören kimse ailesiyle bir araya gelerek onlarla güzel vakit geçirecektir.

Rüyada Cenaze yıkamaya gitmek, vasiyetinin ifasına, tövbe ve istiğfar edip bağışlanmayı ummaya, mes’ul olduğu şeylerden birinin yapılmasını istediğine işarettir.

Rüyada cenaze yıkanan yeri görmek gören kişi uzun zamandır haber alamadığı biriyle karşılaşır demektir. Cenazeye katılan kişi hayatında güzel bir yenilikler yapar anlamındadır. Kendi tabutunu görmek ise mal ve para kazanılacağının haberidir.

Rüyada Cenaze Yıkama Arabası görmek, ummadık bir sıkıntının kendisine uğramasına ve bir mühlet üzülecek bir duruma mağruz kalmasına, bazı tabircilere göre, Rüyada cenaze arabası görmek, sıkıntılardan sonra gelecek sevince ve bir mala malik olmaya işaret eder.

Rüyada ölü yıkamak, onun borcunu ödemeye işarettir, ölünün, kendi kendini yikadiginin görülmesi, o ölünün, evlat ve torunlarinin üzüntü ve kederden kurtulmalarina, hayra ermelerine mal ve evlatça artmalarina işarettir.

Bir insanın bir ölüyü yikadığını görmesi, dini bozuk bir kimsenin meydana çıkmasına ve o kimsenin o insan vasitasi ve irsadiyla tövbe etmesine işarettir.

Rüyada cenaze evi görmek, aile içinde yaşanacak şenliği temsil eder. Aile üyeleri bir araya gelerek bir şeyi kutlayacaktır. Bu kutlama büyük bir ihtimal bir evlilik veya doğum haberi olacaktır. Aile bireyleri açısından da önemli bir rol oynayacaktır. Hanenin genel olarak havasını değiştirecek olan şenlik veya kutlama birleştirici bir güç olarak da büyük önem taşımaktadır.

Rüyada cenaze namazı kılmak, kişinin işlediği günahlardan ötürü tüm kalbiyle tövbe edeceğine delalet eder. Çünkü bu kişi yaptığı hatalardan öylesine pişman olmuştur ki Allah onun bu samimi tövbelerini cevapsız bırakmayacaktır. Bazı yorumcular ise bu rüyayı daha farklı yorumlar. Bu yorumculara göre rüyasında cenaze namazı kılan birinin çok büyük bir hayali gerçek olacak demektir.

Rüyada cenaze arabası görmek, birinin eline geçecek çok büyük bir fırsatı simgeler. Bu rüyayı gören kimse eline geçecek olan bu fırsatı en iyi şekilde değerlendirmek için tüm çabasını gösterir. Ayrıca bu fırsatın hayatında meydana getireceği değişikliklerin farkındadır. Bu yüzden kendi çıkarları doğrultusunda hareket edip başarıya ulaşacaktır.

Rüyada cenaze defnetmek, rüya sahibinin yakın bir dostunun çok hasta olduğuna ancak kısa sürede bu hastalığın pençesinden kurtulacağına işaret eder. Bu hasta insan eski sıhhatini yavaş yavaş kazanacaktır. Rüyayı gören kimse ise bu durum karşısında büyük mutluluk yaşayacaktır.

Rüyada cenaze taşımak, kişinin omuzlarındaki ağır yüklerden kurtulacağı anlamına gelir. Bu yükler o kadar uzun süredir omuzlarındadır ki artık çok yorgun bir haldedir. Bu yüzden bu birey artık hırs yapıp bu durumdan kurtulması gerektiğini fark eder. Bu karardan sonra çok çabalayacaktır. Ayrıca bu çabaları da boşa çıkmayacaktır. Rüyasında cenaze taşıdığını gören kimse artık kendini mutlu bir pozisyonda bulur.