Rüyada Cellat Görmek

RUYADA CELLAT: Rüyada kendisini idam etmek için bir celladının geldiğini görmek, iş, arkadaş ve komşu çevresinde hayırsız kimselerin çok olduğuna işarettir. Rüyada görülen cellat, başkalarına küfür ve haksızlık eden bir kimsedir. Cellat görmek, üzüntü, sıkıntı, gam, kasavet ve hastalığa işarettir.

İslami Tabiri: Rüyada cellat görenin, sıkıntıları olur, üzülür ve çevresinde istemediği kadar boş adamlar olur. Rüyada celladını görmek, başkalarını istemeden üzen kimseye delalet eder.

Diyanet Yorumu: Diyanet kaynaklarına göre cellat rüyası, iki türlü tabir edilir. Cellat olmak, bir kimseye haksızlık etmeye çevre küfre yönelik konuşmaları olan kimseye, Rüyada cellat görmek, Boş işler ile uğraşmaya ve başkalarını üzen kimseye tabir olunur.

İmamı Nablusi (r.a) diyor ki: Rüyada Celladını görmek, çevresinde istemediği ve pek çok hayrı olmayan kimselerin var olduğuna işaret eder. Rüyada Cellat görmek, hasta ve üzüntüye tabir edilir.

Rüyada Cellat Olmak
Rüyada cellat olmak, bazen haksızlık etmeye veya haksızlığa uğrayanları görmezden gelmeye, Rüyada cellat olmak bazı tabircilere göre; Üzüntü ve kederdir ve içine kapanık olmaya işaret eder.

Rüyada Celladını Görmek
Rüyada Celladını görmek, eğer borçluysa borcunu ödemeye, hastaysa hastalığından kurtulmaya ve bazı tabircilere göre, Rüyada Celladını görmek, Çevresindeki insanların hayırsız olduğuna ve fayda göremediğine tabir edilir.

Rüyada Cellat Olduğunu Görmek
Rüyada Cellat olduğunu görmek, Çevresinde bir kimsenin ihtiyacı olduğu halde yardım etmemeye, borç isteye vermemeye ve bazende bir arkadaşının sırrına vakıf olmaya işaret eder.

Birini İdam Eden Cellat Görmek
Rüyada birini idam eden cellat görmek, o kimsenin hakkını yiyen kimseye eğer tanıyorsa o kimsenin haksızlığa uğrayacağına tabir edilir. Rüyada Celladını görmek, bazı rüya alimlerinin görüşlerine göre, uzun zamandır sıkıntı çektiğine ve bundan kurtuluşa delalet eder.

Bir Celladın Kafa Kestiğini görmek
Rüyada Bir celladın kafa kestiğini birinin ve birinin boyunun vurulduğunu görmek, o kimsenin zarara uğramasına ve bazende haksızlığa uğrayacağına delalet olunur.