Rüyada Bit Öldürmek

Rüyada bit öldürmek, rüya sahibi kişinin başına gelecek bir belaya, aileden birilerinin size karşı düşmanlık beslediğine, kötü kişilerin peşinizden ayrılmayacağına, sürekli bağırıp çağırmaya, akrabadan bazı kişilerin azarına nail olacağınıza işaret eder. Ayrıca kötü örnek teşkil edecek hallerde bulunmaya, sorun yaratan kişilerin sizin hakkında ileri geliri konuşacağına ve bu durum karşısında sizin bir eylemde bulunacağına alamet eder. Aynı zamanda maddi sıkıntılara düşeceğinize fakat bu durumdan çok sevdiği bir arkadaşınızın vasıtasıyla kurtulacağına delalettir. Sevdiğiniz ve yanınızdan ayırmak istemediğiniz dostunuzun sizin hakkınızda çok güzel şeyler düşündüğüne ve bunu size yansıtıp işlerinizi yoluna koyacağına yorumlanır.

Rüyada saç da bit öldürmek, mesleki yaşam da ve aile hayatında karşılaşılacak sorunlara delalettir. İş hayatından veya aile arasından bir kişinin size karşı düşmanlık beslediğine ve düşmanlığını ortaya çıkartıp, kasıp kavuracağına delalet eder.

Aynı zamanda sıkıntı günlerinizin geleceğine ve bu durumunun çok kısa süreceğine alamet eder. İş hayatında yaşanacak tatsızlıklara ve bu tatsızlıklar sonrasında ortaya çıkacak tartışmalara da yorumlanır. Rüyada bit öldürmek, Sıkıntılı, üzüntülü, kederli ve tasalı günlerin çok uzun sürmeyeceğine bu günlerin bir ahbap sayesinde atlatılacağına yorumlanır. Rüya sahibi kişinin yaşayacağı kasvetli günlerin peşinden gelecek hastalıklara ve bu hastalığın çok kıza zamanda düzelme göstereceğine alamet eder. Dostlukların ikiye bölüneceğine ve ayrılıklar yaşanacağına işaret eder. Bu ayrılıkların size çok iyi geleceğine ve işlerinizi yolunuza koyup, maddi yönden ilerlemeler yaşayacağına alamet eder. Maddi anlamda yaşanan sıkıntılı günlerin geçeceğine ve bu günlerin yerine çok hoş ve lüks bir hayatın geleceğine yorumlanır.

Rüyada bit görmek temiz bir yerde görülmüş ise, zenginliğe, bol kazanca işaret eder. Rüyada bit görmek pis bir yerde görülmüş ise kıtlığa düşmeye, geçim dertlerinin başlayacağına işaret edilmektedir. Tam olarak bir yorum getirilmesi noktasında çoğunlukla olumsuz yorumlanır. Ama rüya alimleri rüyanın hayra yorulması gerektiğini tabir etmişlerdir.

Rüyada Bit Öldürmek İslam alimleri rüyasında bit görülmesi ile alakalı yorumlar getirmişlerdir. İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; Rüyada bit görülmesi, kişinin bazı hatalarından vazgeçmesi gerektiğini, hatalarından vazgeçmediği takdirde sıkıntıya gireceğine işaret etmişlerdir. Genel olarak kişinin kendine gelmesi gerektiğine delalet etmektedir.

Rüyada bit sirkesi görmek, rüya sahibine ilerde olacak bir sıkıntının önceden belirti vereceğine işaret etmektedir şeklinde yorumlanır. Bu anlamda rüya sahibinin yaptığı hataları görerek gelecekte oluşabilecek risklerine önlem alınması gerektiğine işaret etmektedir. Her hangi bir tehlikeye ya da doğal afete karşı uyarılması gerektiği şeklinde de yorumlanabilmektedir.

Rüyada bit temizlemek, rüya sahibinin kafasında oluşan şüphelerin gideceğine işarettir. Ayrıntısı çok olan bir olaydan kafası çok karışmadan kurtulacağına işaret etmektedir. Genel olarak evhamlı biri ise kuşkularında rahat davranması gerektiğine ve sadece Allah’a güvenmesi gerektiğine delalet etmektedir. Allah’a güvendiği takdirde de kuşkularından kurtulacağı şeklinde tabir edilmektedir.

Rüyada bitlenmek, kişinin belli bir süre ile sıkıntıya gireceğine işaret etmektedir. Belli bir süre rahatsız edecek, ve daha sonra rahatlığa kavuşacağına işaret etmektedir. Bu anlamda rüya sahibinin sıkıntısız anlarının kıymetini bilip şükür etmesi gerektiğine delalet eder. Rüyasında bitlendiğini gören kişiye bir şefkat tokadı olarak işlerinin bir süre ters gideceğine ama sonrasında sadece Allah’a güvenmesi gerektiğine delalet etmektedir.

Rüyada bit yumurtası görmek, rüya sahibine çok iyi yorumlarda bulunulmaz, dedikodu sahibi, içten pazarlıklı insanlar işaret etmektedir. Bu anlamda rüya sahibi bu tür şeyler yapıyor ise bir an önce vazgeçmeli ve çevresi hakkında iyi yorumlarda bulunması gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada başkasında bit görmek, rüya sahibinin çevresindekiler en saf şekilde yardım edeceği anlamına işaret etmektedir. En zor zamanlarda bile elindekini paylaşacağı anlamlarına gelmektedir. Başka bir yorum ise yardım bekleyen biri var ise mutlaka yardım etmesi gerektiğine işaret etmektedir.

Rüyada üstünde bit görmek, rüya sahibinin ayrıntılara, detaylara ve inceliklere çok takıntı yaptığı anlamına gelmektedir. Çok rahatsız edici düşüncelere sahip olduğu anlamlarına tabir edilir. Bu anlamda felak ve nas surelerini okuyarak İslam alimleri yalnız Allah’a sığınmaları gerektiğine yorum getirmiştir.