Rüyada Bıçak Görmek

Rüyada bıçak görmek birbirlerine uzak olup hasret çeken kişilerin bir araya gelerek özlem ve hasret gidermesidir. Kişilerin uzun yıllar birbirlerinden ayrı kalması ve kavuştuklarında özlem gidererek ayrı kaldıkları yılların acısını çıkarmaktır. Rüyada bıçak gören erkek ise yetenekli olduğunun,elinden her iş geldiğinin,hayatındaki yapmış olduğu işlerden elinin akıyla çıkacağının ve başarısına başarı katacağını işaret eder. Başka bir rivayete göre rüyada bıçak görmek kişinin aile içinde ya da iş hayatında düşmanı,hasmı olduğunun habercisidir. Rüyada bıçak bulmak bu öyle bir düşmandır ki kişinin asla mutlu olmasını ve kariyerinde basamak çıkmasını istemez.Rüya gören kişi başına gelebilecek herhangi bir kazayı,belayı ya da olayı son anda atlatacağını işaret eder.

Rüyada bıçak almak rüyayı gören kişinin kafaya taktığı düşmanının olduğuna ve onu düşündükçe sinirlendiği ve canının sıkıldığı kaba bir tabirle söylemek gerekirse kafasının attığına işarettir. Rüyada bıçak alan kişi etrafında kötü düşmanlarının olmasına ve başına gelen kötü olayların karşısında kendisine hakim olan ve sinirlerini kontrol etmeyi başarmasına işarettir. Kişi rüyasında bıçak aldığını görmesiyle aslında başından geçecek olan kötü olaylar karşısında dimdik durduğunu ve olayları çözdüğünün habercisidir.

Rüyada kanlı bıçak görmek kişinin birçok tehlikeli olayla karşı karşıya kalmasına delalettir. Bu rüya aslında gören kişiyi önceden uyarmak anlamına da gelir. Rüyada kanlı bıçak gören kişinin etrafı sinsi ve ona zarar verecek düşmanlarla çevrilmiştir. Bu düşmanlar fırsatını bulduklarında kişiyi köşeye sıkıştırarak ona zarar vermeyi planlamışlardır. Rüyada kanlı bıçak gören kişi aynı zamanda aile içinde veya iş hayatında çok güvendiği yakın bir kişi tarafından zarar göreceği anlamına da gelir. Başka bir deyişle rüyada kanlı bıçak görmek kişinin içindeki kötülüğün dışarı çıkması ve çevresindeki insanlara zarar vermek istemesine delalettir. Kişi içindeki kötülüğü dışarı çıkarmaya ve günah işlemeye istekli olur.

Rüyada kırık bıçak görmek kişinin aile bağlarının güçleneceğine yorumlanır. Rüyayı gören kişi aile içinde küs olduğu ve uzun zamandır görüşmediği kişi ya da kişilerle el sıkışacağı anlamına gelir. Rüyada kırık bıçak gören bir kişi hasım olduğu bir düşmanıyla barışacağına ve küslüklerin son bulacağının işaretidir.

Rüyada eski bıçak görmek aile büyüklerinize husumet eden bir düşmanınızın aynı tavrı size de sergileyeceğinin işaretidir. Bazende bu rüya mana olarak eski bir dost yada akrabadan haber geleceğine yorumlanmıştır.

Rüyada yeni bıçak görmek iş hayatınızda yada sosyal hayatınızda size düşmanlık edecek olan bir kişinin varlığına tabir edilir. Rüyada yeni bıçak aldığını gören kişi hayatınıza girecek olan bir arkadaşınızın yada dostunuzun size zarar vereceğine işaret eder.

Rüyada bıçakla et kesmek düşmanlarınız ile gireceğiniz bir tartışma yada kavgada galip geleceğinize yorumlanır. Rüyada bıçakla et kestiğini gören kişi çevresinde ketum ve aldığı kararlardan asla vazgeçmeyen ve düşmanlığının ağır olduğu bir kişiye işarettir.

Rüyada bıçak bulmak ummadığınız bir zamanda başkaları arasında yaşanan bir tartışmaya yada kavgaya tanık olacağınıza veya bu kavganın içinde yer alacağınıza işaret eder.

Rüyada bıçak saklamak rüya sahibinin aklında ve kalbinde bulundurduğu ve asla unutamadığı bir olaydan dolayı düşmanlık güttüğü kişi veya kişilerin olduğuna işarettir.

Rüyada bıçak bilemek rüyayı gören kişinin dostlarına ve düşmanlarına karşı her zaman hazır beklediğine yorumlanan bu rüya aynı zamanda yeni bir düşmanlığın başlangıcı anlamına gelir.

Rüyada meyve bıçağı görmek aşınıza ortak edeceğiniz bir kişinin olacağı ve bu kişinin aynı zamanda size hem maddi hem manevi yardımlarda bulunacağına işaret eder.

Rüyada başkasında bıçak görmek çevrenizdekileri kişilerin yakın bir zaman içerisinde kötü bir olay yaşayacağı ve sizlerin de bu durum karşısında temkinli ve tedbirli olmanız gerektiğine yorumlanır.

Rüyada bıçak bulmak, rüyayı gören kişinin sevinçle karşılayacağı bir olaya delalet eder. Bu olay genellikle ayrılık ya da birleşme gibi durumları içermektedir. Ayrılık kişinin ayrına olan ve kısmeti açan bir ayrılma olayıdır. Bir okulu kazanıp gitmek, evlilik için şehir değiştirmek ya da hayırlı bir iş için başka ülkelere gitmek şeklinde rüya yorumlanabilir.

Rüyada bıçak saklamak, rüyayı gören kişinin nasibini ve elde edeceği kısmeti düşmanlarına karşı gizlemek, fesatlığa uğramamak anlamındadır. Kişi çevresinde olan düşmanları bilerek, nasibini bu düşmanlarına karşı koruyup, dedikodudan uzak durarak, haram lokma yemeden kendi çabaları ile kısmetini yaratmaktadır. Böylece, düşmanların hile ve tuzağına uymadan kısa zamanda kendisi için en hayırlı rızkı bulacaktır.

Rüyada bıçak bilemek, düşmanı bozguna uğratmak anlamına gelmektedir. Rüyayı gören kişi nasibi oldukça bol, kısmeti açık ve bahtı aydınlık bir kişidir. Bu kişinin yakın çevresinde düşmanları kişiye faydasız imkanlar sunarak, kişinin doğru yoldan çıkmasını istemektedir. Ayrıca, rüyayı gören kişinin çevresinde rızkına göz dikmiş oldukça fazla insan bulunmaktadır. Bu kişi dost görünen düşmanlarını bilerek, bozguna uğratacak, rızkını yoktan var edecektir.

Rüyada bıçak satın almak, rüyayı gören kişinin çevresinden aldığı destekle birlikte rızkını genişletmesine, şansını ve bahtını açık etmesine delalettir. Kişi amacına ve emeğinin sonucuna ulaşmak için yakın çevresinde bulunan bir büyüğüne danışabilir, yardımını alabilir ve bu sayede kısmetini genişletebilir şeklinde rüya yorumlanmaktadır.

Rüyada bıçak fırlatmak, rızka ve büyük kısmete ya ortak olmak ya da birisini ortak etmek anlamına gelmektedir. Özellikle, iş hayatında büyük kazançlar elde eden biri ile karşılaşarak bir iş girişiminde bulunabilir ve bu girişimden hayırlı kapıları aralayabilirsiniz.

Rüyada bıçaklanmak, rüyayı gören kişinin sağlık ile ilgili problemleri duyacağına ve bir süre bu problemlerle uğraşacağına delalettir. Kişi duyacağı üzüntülü haberlerle birlikte sıkıntılı günler yaşayacak, fakat geçirilecek bir operasyondan sonra sağlığında şifa bulacaktır.

Rüyada kırık bıçak görmek, nasibin kıtlığına ve kazancın az oluşuna delalettir. Kişi yaptığı girişimlerde bazı hatalar yaparak, hanesinde sıkıntılı günlerin yaşanmasına neden olacak ve maddi açıdan hanede zorluklar yaşanacaktır şeklinde rüya yorumlanabilir.