Rüyada Bekar Kızın Gelinlik Giymesi

Rüyada bekar kızın gelinlik giymesi öncelikle özel hayatında olan biri ile yakın zamanda evlilik yolunda ilerleyeceğine işarettir. Kişinin bu rüyası farklı şekillerde de yorumlanır. Rüyada gelinlik giymek, bekar biri bu gelinliği giyiyorsa bilinçaltında evlenme hayalini kuruyordur. Rüyada gelinlik görmek, düğünü yakın biri bu rüyayı görüyorsa, evlilik hayatının bir ömür boyu mutlu olacağı manasındadır. Rüyada gelinlik giymek, bu rüyayı gören kişi tüm istek ve arzuları kabul olur. Rüyada gelinlik giymek, ayrıca bebek bekleyenler için bir kız çocuğu müjdesidir. Hayatında olacak olan bir mucize evine yağacak olan nur olarak da tabir edilir.

Rüyasında bekar bir kızın beyaz bir gelinlik giydiğini görmesi, geleceğinin çok parlak olacağına, istediği her arzu ve isteğe kavuşacağına ve çok yakın bir zamanda hayırlı bir izdivaç ile evlenip dünya hayatında gireceğine işaret eder. Ancak unutulmamalıdır ki, rüyalar nesneler, olaylar ve renkler ile bir bütündür. Birbirinden kesinlikle ayrı düşünülemez. Rüyada görülen beyaz gelinlik kadar çevresinde cereyan eden hal ve durumlarda rüyanın yorumunu ve anlamını değiştirir. Rüyalar kişinin gerçek yaşantılarında dikkat etmeleri için bir takım uyarı ve ip uçları verir. Bu mesajı doğru anlamak için rüyayı eksiksiz hatırlayıp doğru yorumlamaya bağlıdır. Şimdi Rüyada Bekar Kızın Gelinlik Giymesi, hal ve durumlara göre yorumlamaya çalışalım.

Rüyada bekar bir kızın gelinlik giydiğini görmesi, karşısına birden fazla kısmet çıkacağına gerek iş hayatında gerek okul hayatında gerekse aile çevresinde çok büyük başarılara imza atacağına işaret eder. Rüyasında bekar kızın gelinlik giydiğini gören bir kişi, hayatında çok yakın bir zamanda köklü değişiklikler yapacağına, mekan değişikliğinde bulunacağına, evlenerek başka bir eve yerleşmesi gibi yada okuldan dolayı başka bir şehre gidip yeni bir düzen kurması gibi, yada iş hayatında terfi alarak farklı bir şehre gönderilmesi gibi, hayatındaki köklü değişimden son derece mutlu ve huzurlu olacağına işaret eder.

Rüyasında bekar bir kızın yeşil gelinlik giymesi, çok mutlu olacağına ve muradına ereceğine işaret eder. Hayalini kurduğu şeylerin beklentilerinin çok yakın bir zamanda gerçekleşeceğine işaret eder. Rüyada gelinlik giydiğini gören bekar bir kız, çok hayırlı bir evlilik yapacağına işaret eder.

Rüyasında bekar bir kızın kısa kabarık ve beyaz bir gelinlik giydiğini görmesi, Çok yakın bir zamanda çok eğlenceli ve gösterişli bir düğün ile evlenip dünya hayatına gireceğine işaret eder. Rüyasında bekar bir kızın kısa ve siyah bir gelinlik giydiğini gören bir kişi, çok yakın bir zamanda bir mateme gireceğine, yakın birini kaybedeceğinden dolayı derin bir üzüntü yaşayacağına işaret eder.

Rüyasında bekar bir kızın sarı ve kısa bir gelinlik giydiğini görmesi, çok yakın bir zamanda bir hastalığa düşeceğine, bir takım sağlık sorunları yaşayacağından dolayı derin bir üzüntü duyacağına işaret eder. Rüyasında uzun kabarık ve sarı renkte bir gelinlik giydiğini gören bekar bir kız, çok büyük bir sağlık sorunu yaşar, Bundan dolayı hastalığına tedavi bulabilmek için karış karış gezer. Rüyasında bekar bir kızın kırmızı bir gelinlik giydiğini ve gelinliğinin uzun ve kuyruklu olduğunu görmesi, çevresinden ve yakın dostlarından bir çok düşmanı ve kötü niyetli arkadaşlarının olduğuna işaret eder.

Rüyasında bekar bir kızın renkli bir gelinlik giydiğini ve gelinliğin çok uzun olduğunu gören bir kişi, hayatının çok renkli olduğuna ve hiç problemleri olmayan rahat bir kişiliğinin olduğuna işaret eder. Rüyasında mor bir gelinlik giydiğini gören bekar bir kişi, iş hayatında da normal yaşantısında da bir çok başarı elde edeceğine işaret eder. Rüyasında bekar bir kızın eski bir gelinlik giydiğini gören bir kişi, bir çok zorluklarla tek başına mücadele ettiğine işaret eder. Rüyasında bekar bir kızın yırtık bir gelinlik giydiğini görmesi, kısmetinin kapandığına, çevresinde dedikoducu insanların olduğuna ve bu olaylar karşısında çok yıprandığına ve mücadele ettiğine işaret eder.

Rüyada gelinlik giymek ne demek: Gören kişinin eğitim anlamında üstün başarılar elde edeceğine ve hedefine ulaşacağı yönündedir. Kişinin iş hayatında yerinin değişeceği ve iş sahibi olacağına dair alamet eder. Bu rüyayı gören kişi evli birisi ise, aile huzurunun daha artacağı ve evinin bereketinin artacağı anlamındadır. Görülen bu rüya kişinin bazende iç dünyasını yansıtır, kişinin bu düşü kurması evlenmek istemesi yada önceden yarım kalmış bir şeyin hayalidir. Ancak bu rüya hayırdır ve hayır ile yorum yapılır. Kişinin yapacağı işlerde muvaffak olacağına da rivayet edilir.

Rüyada bekar kızın gelinlik giymesi, bu rüya yaşayacağı güzel bir sevgi aşkı bulması anlamındadır. Yada bekar ve çekingen sakin bir kız ise görücü usulu bir evliliğe işaret eder.

Rüyada gelinlik giyen biri görülüyorsa, o görülen kişinin mutluluğuna ve sevincine ortak olmak manasındadır. O kişinin mutluluğuna vesile olacaktır. Büyük sevaba girecektir.

Rüyada evliyken gelinlik giydiğini görmek , kişinin evlilik hayatında daha aşkının artacağı ve bu kişi kadın ise kocasının ilgisinin ona karşı daha fazla olacağına işarettir.

Rüyada gelinlik giyilmesi islami yorumu, kişinin hayatında beyaz bir sayfa açması ve kendini olumsuz etkilerden kurtarması manasındadır. Allah’ın izni ile tüm vesvese ve kuruntularından kurtulup kafasının aydınlık olmasına işaret eder.

Rüyada gelinlik giymek diyanet yorumunda, kişinin dünya evine girmesi ve bekar bir insana gelecek olan kısmete delalet eder. Kişi neyi bekleyip umuyorsa Allah tarafından onun gerçekleşeceğine tabir edilir.

Câferi Sâdık (r.a) Yorumu; Görülen bu rüya gelecek olan güzelliğe işaret eder. Kişi üzerine giydiği gelinlik ile etrafına ışık şaçan çevresinde sözü dinlenen biri olacaktır. Allah yolunda ilerleyen biridir, beyaz rengin aklığı ile etrafına ferahlık getirecek.

Diyanet Yorumu; Bu rüya kişinin evine gelecek olan berekete ve hayırlı kazançlara işarettir. Ayrıca evlilik ile müjdeler, yakın zamanda ani bir evlilik yapacağına dair rivayet eder.

İmamı Nablusi (r.a) Tabiri; Rüya sahibinin şan ve şöhrete kavuşacağı yönündedir. Allah’ın izni ile gelecek olan bir yardım ile hayatının tamamının değişeceğine alamettir.