Rüyada Bebek Yıkamak

Rüyada bebek yıkamak rüya sahibinin mutlu evliliğini bir evlat ile taçlandırmak istediğine işaret eder. Görülen bu rüya hayırlara yorulmakla beraber iyi şeylerin habercisidir. Rüya sahibinin işinde herşeyi yoluna koyacağına ve kazancını dengede tutarak arttırmaya başlayacağına işaret eder. Rüya sahibinin işlerinde başarıya doğru ilerleyeceğine ve yeni yatırım kapılarını açacağına yorumlanır. Kişinin eğitim hayatında da başarılı olacağına ve iyi notlar alacağına yorulur. Rüya sahibi bekar ise hayırlı bir kısmete işaret eder. Kişinin durgun geçen aşk hayatı iyi ve güzel bir insan ile dolacak, bu ilişki evlilik yolunda ilerleyecektir.

Rüyada bebek yıkadığını görmek, bebek yıkamakla aynı şekilde yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin çok güzel bir aileye sahip olacağına ve yaşadığı bütün sıkıntıların son bulacağına işaret eder. Rüya sahibinin Allah’ın izni ile iş hayatında kendisi için hayırlı olan ve iyi kazanç getirecek bir işe gireceğine yorumlanmaktadır. Rüya sahibi işinde başarılı olacak ve helal yoldan alın teri dökerek para kazanacaktır.

Rüyada yeni doğmuş bir bebeği yıkadığını görmek insanları kötü yoldan döndürmeye ve günahlardan uzak tutmaya işaret eder. Rüyayı gören kişinin, hayatında önemli bir yere sahip olan kişileri haramdan ve günahlardan kurtarmak için çaba vereceğine, emeğinin insanlar tarafından takdir edileceğine ve Allah katında da yükseleceğine delâlet eder.

Rüyada bebeğin yıkandığını görmek, rüya sahibinin sağlık sorunlarını yaşayacağına ama kendine dikkat ederse bu hastalığı ilerlemeden atlatacağına işaret eder. Rüya sahibinin sıkıntılı günlerinden sonra esenliğe çıkacağına işaret eder. Bu rüya kişinin tamamen sağlığına karşı yapılan bir uyarıdır aslında. Rüya sahibinin kendine çok dikkat etmesine yorulur.

Rüyada kız bebek yıkamak, rüya sahibinin yapacağı işlerinde namuslu olmasına ve hayırlı kişiler ile arkadaşlık kurması gerektiğine işaret eder. Yaşanacak sıkıntıların ardından görülecek güzel güzel günlere işaret eder. Rüya sahibinin yanlış yollara sapmamasına ve yanlış kişiler ile arkadaşlıklar kurmamasına yapılan bir uyarıdır bu rüya.

Rüyada erkek bebek yıkamak, rüya sahibi için hayırlı olacak haberler alacağına ve bu haberler sayesinde büyük kazançlar getirecek işlere girişeceğine delalet eder. Aile üzerindeki kara bulutların dağılarak feraha çıkılacağına ve sıkıntılı günlerin son bulacağına delalet eder.

Rüyada bebek yıkanması, yaşanan güçlüklerin son bulacağına, endişelerin ortadan kalkacağına ve güzel günlerin geleceğine işaret eder. Rüya sahibinin aile hayatında ve eğitim hayatında çok güzel haberler alacağına yorulur.

Bebek Banyosu Nasıl Yaptırılır?

Bebeğinizin doğumunun ilk haftası itibariyle, anne babalara en endişe veren kısım belki de banyo yaptırmaktır.

Öncelikle; banyo yaptırmaya başlamak için doktorlar göbek kordonunun düşmesini beklemenizi önerirler. Göbek kordonu düşene kadar bebeği ılık yumuşak bir bezle -hatta çoğu zaman deniz süngeri tavsiye edilir- hafifçe silerek temizliğini yapabilirsiniz. Eğer göbek bağı çok erken düşmezse ve yıkamak isterseniz o zaman göbek bağı bölgesine su gelmeyecek şekilde kollarını, bacaklarını, poposunu, yüzünü ılık suyla yıkayabilirsiniz.

Göbek bağı düştükten ve o bölge iyileştikten itibaren suyun altında bütünüyle banyo yaptırabilirsiniz. Banyosunu yaptırmak için; bebek küvetlerinde ve bu küvetin içine kurulmuş bir hamakta ya da eğer bebeğiniz küçükse bir lavaboda musluk altında bile yıkamak sizin için kolaylık sağlayacaktır.

Unutmayın ki birçok bebek için suyla iç içe olmak, doğduğu andan itibaren hem rahatlatıcı hem de çok alışkın oldukları bir durumdur. Eğer bebeğiniz keyif alıyorsa banyosunu sürdürebilirsiniz. Ama eğer banyo süresince ağlıyorsa daha hızlı bir banyo yaptırmanız iyi olacaktır. Banyo yapma süresinin uzun olması gerekmez.

Banyo yaptırmak size korkutucu gelebilir; kulağına su kaçar mı? Yüzüne su gelirse nefes alabilir mi? Üşütür mü? Elimden kayar mı? Ve bunlar gibi birçok soru yüzünden endişe edersiniz… Şimdi sakin olun ve bebeğinize banyo yaptırmanın keyfini yaşayın.

Önce güvenlik

*Bebeğiniz küvetindeyken kesinlikle yanından ayrılmayın. Tüm gerekli malzemeyi elinizin altında bulundurun, kapı telefon çalsa da bakmak için bebeğinizi yalnız bırakmayın.

*Bebeğiniz küvetindeyken kesinlikle musluktan bebeğe su akar vaziyette olmamalıdır.

*Suyun sıcaklığı 32 derece civarı yani vücut ısısına yakın olmalıdır. Önce suyun derecesini hazırlayın sonra bebeğinizi küvetine koyun.

*Güvenlik için küvetinde çok az su bulundurun.

Nasıl yıkamalı?

*Banyo yaptırmak için kullanacağınız gerekli tüm malzemeleri, havlusunu, bezini ve kıyafetlerini bir arada yanınızdan bulundurun. Banyo yaptırdığınız ortamın ısısının yeteri kadar ılık olduğundan emin olun. Ortamın ısısı 22-24 derece olmalıdır.

*Küvetini yaklaşık 5-7 cm derinliğinde su ile doldurun. Suyun ısısı sıcak olmamalı, bileğinizle ısısını ölçebilirsiniz. 32 ya da birkaç derece yüksek yani vücut ısısına yakın olmalıdır.

*Bebeğinizi soyup banyo yaptırmak üzere hazırlayın. (Ufak bir tüyo: Eğer bebeğiniz her banyo zamanı ağlıyorsa, ilk önceleri bezini üstünde bırakın. Bu ona suyun içinde güven sağlayacaktır.)

*Tek elinizle boynunu ve başını, diğer elinizle poposunu ve sırtını destekleyerek önce ayakları değecek şekilde küvetine (bazı bebek küvetlerinde bebeğin rahat etmesi için destekler mevcuttur. Yoksa küvet içine takılan hamaklar satılmaktadır) koyun. Üzerine bir kapla banyo suyunu yavaşça dökerek üşümeden suya alışmasını sağlayın.

*Çok az miktarda bebek şampuanı veya benzeri bir sabun kullanabilirsiniz. Cildini kurutmaması için miktarı çok olmamalı. Elinizle ya da bebek süngeriyle (deniz süngeri hem doğal hem de tahriş etmeyecek olduğundan tavsiye edilir) yukarıdan başlayarak aşağıya doğru, önden başlayarak sonra arkasını sabunlayın. İyice duruladığınız süngerle de yüzünü hafifçe silin. Saçlarını da nazikçe şampuanlayın.

*Saçlarını durularken yüzüne ve gözlerine su gelmemesine dikkat edin. Vücudunu durulamak için; yüzüstü duracak şekilde, hem yüzüne destek verip hem de gövdesinden kavrayarak kolunuza yatırın. Diğer elinizle su dökün. Ardından dikkatlice küvetten alın; alırken tek elinizle boynunu ve başını destekleyip diğer elinizle sırtından destekleyerek tutmalısınız. Bebek kaygan olabileceğinden parmaklarınızı iyice kenetleyin. Eğer mümkünse yanınızda bir yetişkin de size kuru havluya sarmada yardımcı olsun.

*Bebeğinizi havluya sarın ve giydireceğiniz yere alıp, iyice kurulayın. Saçlarını tarayıp kurutun. Doğumdan beri cildi özellikle halen kuruysa banyodan sonra az miktarda bebek losyonu ya da bebek yağını masaj yaparak sürün.

Ardından bezini takın, giydirin ve mis kokulu kafasına bir öpücük verin.

Bebek banyosu için gerekli malzeme listesi

*Bebek küveti ve içine takılacak bir hamak/file

*İsterseniz, suyun ısısını ölçmeye yarayan bir derece

*Su dökmek için kullanacağınız bir tas ya da kap

*Bebek süngeri, yumuşak bir bez ya da doğal deniz süngeri

*Bebekler için uygun şampuan ve vücut sabunu

*Bebeğin kurulanma havlusu

*Bebek yağı veya losyonu

*Bebek bezi

*Giysiler

*Yumuşak kıllı bebek saç fırçası ya da tarak