Rüyada Bebek Salladığını Görmek

Rüyada bebek salladığını görmek, rüyada görülen bebek kız ise gören kişinin boşanmış ve çocuklu biri ile evlilik yapacağına yorumlanır. Rüyada bebek salladığını gören kimse, erkek bebek sallanıyor ise haysiyetli ve onurlu bir iş yaparak toplumda iyi bir yere gelineceğine de yorumlanmaktadır.

Rüyada bebek salladığını görmek, bazı yorumcular bu rüyayı kişinin kısa zamanda evlenerek çabucak bir evlat sahibi olacakları şeklinde de yorumlamaktadır. Rüyada erkek bebek salladığını görmek, bazı yorumculara göre ise rüya sahibi evlenmeden çocuk sahibi olacak ve günaha girecektir.

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki “kim rüyasında çocuk beşiği sallarsa ve içinde kız bebek varsa üzülür. Aldığı bir haber ile dünyası değişir ve sıkıntı dolu günler geçirir.” demiştir.

Bazı alimler ise bu rüyayı evine ve özellikle çocuklarına bağlı bir baba olarak yorumlar. Bu baba rüya sahibinin çocuğu yok ise kendi babasına yorumlanabilir. Bazı tabircilere göre ise bebek beşiği tutarsız hareket eden kişiye yorumlanır. Eğer bebek kız ise bu kişi kadın erkek bebek ise de bu kişi erkektir.

Rüyada sallanan bebek görmek ne anlama gelir? Bu rüya hayırlı bir rüya olarak kabul edilmekte olup kadın görüyor ise çabucak evleneceği ve evinde çocuklarını büyütecek teniz bir kadın olacağı anlamına gelmektedir. Ayrıca bazı İslam alimleri bebek beşiğini hayat olarak yorumlar ve kişinin beşik sallamasını hayatında değişiklikler planlamasına rağmen bir türlü elde edemeyeceği anlamına geldiğini belirtirler.

Rüyada bebek sallayan birini görmek sallayan kişinin durumu ile de yorumlanabilir. Bebek sallayan kişi aileden biri ise yakın zamanda evlat sahibi olabilir ya da bir evlilik yapabilir. Bazı dini alimler bu rüyayı hayatın düzenli gitmesine ve bir değişiklik olmayacağına da yorumlarlar. Ayrıca beşikte sallanan bebek gülen bir bebek ise iyi bir hayat sürüleceğine ağlayan bir bebek ise de kederli bir hayat yaşanacağına yorumlarlar.

Rüyada bebek beşiği sallamak rüyayı gören kişinin hayatı konusunda alacağı kararlar olarak tabir edilir. Salladığı beşiğin büyüklüğü ve küçüklüğü oranında önemli bir karar vermesi söz konusu olabilir.

Rüyada dizinde bebek sallamak ne anlama gelir? Bu rüya kişinin hayatında sıkıntıların bitmesi için ramak kaldığı ve biraz daha sabrederse huzurlu ve hareketli bir yaşama kavuşacağı yorumu yapılabilir.

Rüyada ikiz bebek sallamak bazı İslam alimlerine göre iki derdin bir arada gelmesi ya da bazı yorumculara göre ise iki tane müjde alınacağı anlamına gelmektedir. Görüleceği gibi beşik tabirciler tarafından hayat olarak yorumlanmakta olup beşiğin özellikleri rüyanın yorumlanması için önemlidir. Örneğin mavi bir beşik hayat içinde bir erkekten destek alınacağı anlamına gelir.

Rüyada oyuncak bebek sallamak yakın zamanda büyük bir kısmet elde etmek anlamına gelmektedir.İslam alimlerine göre, bu rüyayı gören kimselerin iş hayatları olumsuz etkilenir. Rüyada bebek salladığını gören kimse, maddi güçlükler çeker ve uzun dönem bu sıkıntıdan kurtulamaz. Kucakta bebek sallamak ise hayırlı haberler alınacağına ve rüyayı gören kişinin kendi hayatında birtakım değişiklikler yapacağına alamet eder. Caferi Sadık (r.a)’a göre rüyada bebek sallamak ve uyutmak, alın teri ile elde edilen gelire, yakınlar tarafından görülen desteğe tabir edilir.

Rüyada erkek bebek sallamak, rüya sahibinin müjdeli haberleri sürekli olarak alacağına, sevilen dostlarla huzurlu bir şekilde zaman geçirileceğine delalettir. Sağlıklı bir hayata, erkek evladın olmasına, ailenin geleceği için çeşitli fırsatlar karşısında doğru hareketler etmeye de yorumlanır. Geleceğe yatırım yapmaya, bu yatırımların kendisine olumlu bir şekilde döneceğine, kısmet açıklığına psikolojik hayatının sağlam oluşuna, iş ve eş sahibi olmaya yorulur.

Rüyada kız bebek sallamak, rüyayı görenin kızacağı bir olayla karşılaşacağına, kalbini kıran biri ile tekrar arkadaş olacağına işaret eder. Bekar kadının bu rüyayı görmesi, çocuk sahibi biriyle eş olunacağına, bekar erkek için ise mutlu bir evliliğe ve bu evlilikten hemen sonra hayırlı bir evlada delalet eder. Yaşlı birinin bu rüyayı görmesi halinde etrafındaki kişilerin ona yardım edeceğini ve hayatını kolaylaştıracağını müjdeler.

Rüyada ayağında bebek sallamak, rahat bir geleceğe, yetenekli bir kimseye, hayırlı bir kısmete, birikmiş mal varlığına, terfi alınacağına, maddi açıdan rahatlamaya, zenginleşmeye işaret eder. Nadiren de olsa düşman edinmeye, sizi üzecek bir sorunla karşılaşılacağına, kedere, sıkıntıya, maddi değer kayıplarına, huzursuzluğa yorumlanır.

Rüyada kucağında bebek sallamak, iyi ilişkiler sürdürülmesine, hayırlı ve bol malvarlığına, güzel işe, verilmiş olan sözlerin tutulacağına, toplumsal hayatta başarıya, maddi zorlukların üstesinden gelmeye, iyi haberler almaya, şöhret sahibi olmaya, mutlu bir yaşam sürmeye dalalet eder. Nadiren de olsa şöyle yorumlanmaktadır: Üstesinden gelmenin zor olacağı bir olayla karşılaşılacaktır. Sefalet ve korku içinde yaşanacaktır. Üzüntü veren bir olayla karşılaşacaktır.

Rüyada salıncakta bebek sallamak, rüyayı gören kişi bolluk içerisinde ve bereket içerisinde yaşayacaktır. Mal ve para da artış olacaktır. Zenginlikle beraber başarı da gelecektir. İşlerini başarılı bir şekilde yürütecektir. Nadiren de olsa olumsuz olarak şöyle yorumlanır: Bu durumun onda üzüntü uyandırmasına sebep olacaktır. Bu yüzden de insanlardan bir süre kendini soyutlayacaktır.

Rüyada beşikte bebek sallamak, olumlu olarak yorumlanır. Bekar biri ise evleneceğine, evli biri ise mutlu ve huzurlu bir aile hayatının olacağına, bekar bir erkek ise herkesin saygı duyduğu eşinden boşanacağına ve ardından iyi huylu bir kadınla evleneceğine tabir olunur.

Rüyada ayakta bebek sallamak, evlenmemiş bir kadının bu rüyayı görmesi halinde iyi huya, güzel ahlaka, anlayışlı iyi ve hayırlı bir eşle evlilik kuracağına, huzurlu bir evliliğe yorumlanır.