Rüyada Basamak Görmek

Rüyada Basamak görmek birçok şekilde tabir edilmektedir. Rüyada görülen basamak, zor ve zahmetli hayatı olan kişileri temsil etmektedir. Rüyasında basamak gören kişi, isteklerine ulaşmak için daha fazla gayret etmelidir. Rüyada basamak görmek ile ilgili alimlerin dini açıklamaları şu şekilde olmaktadır.Rüyada Basamak görmek, Cafer-i Sadık (r.a) bu rüyayı gören kişi, sabırlı olmalıdır ve acele etmemelidir demiştir. İbni Sirin (r.a) Rüyada basamak görmeyi, büyük emekler sonucunda istenilen makam ile tabir etmiştir. İmam Nablusi (r.a) Rüyada basamak görülmesi, yükselmektir. Yorumunu yapmıştır.

Rüyada basamak inmek, düşüşe geçmek, aşağılanmak ve kovulmak ile yorumlanır. Rüyasında basamak indiğini gören kişi, aksilikler yaşayacak ve bu durum uzun süre devam edecektir. Rüyada basamak inen birini görmek, başkalarının hayatlarına kötü anlamda etkide bulunmaktır.

Rüyada basamak çıkmak, yükselmek, saygınlık kazanmak ile yorumlanır. Rüyasında basamak çıktığını gören kişi, iş hayatında yükselişe geçecek ve saygınlık kazanacaktır. Rüyada çıkılan basamak, sınav ve şükür edilmesi gereken sorunlar ile de tabir edilmektedir. Rüyada basamak çıkmak, ters anlamları ile de yorumlanabilir.

Rüyada basamak saymak, sabırsızlık ile yorumlanır. Rüyasında basamak saydığını gören kişi, aceleci davranan ve bu neden ile sürekli hatalar yapan kişidir. Rüyada basamak sayan birini görmek, aile içinde beklenen haberlerin olduğunu temsil eder.

Rüyada basamak atlamak, hileli işler ve kolay yoldan kazanılan para ile tabir edilir. Rüyasında basamak atladığını gören kişi, kurnaz ve zekasını kötüye kullanmayı düşünen kişidir. Rüyada başkasının basamak atladığını görmek, yapılan hilelere göz yummak ve dahil olmak ile yorumlanır.

Rüyada basamakta oturmak, kararsızlık ve üşengeçliği delalet etmektedir. Rüyasında basamakta oturduğunu gören kişi, yapacağı işler konusunda kararsız ve isteksizdir. Rüyada kalabalık şekilde basamakta oturmak, iş yeri batması ile yorumlanır.

Rüyada taş basamak görmek, sağlam kararlar alınması gerektiğini işaret eder. Rüyasında taş basamaklara bastığını gören kişi, kendinden emin ve tecrübeli kişidir. Rüyada taş basamaklara baktığını gören kişi, emin olmayan ve düşünceli olan kişidir. Taş basamak, sağlam ve sevgi ile atılan aile temelini de temsil etmektedir.

Rüyada tahta basamak görmek, sağlam ve güvenli olmayan işlerin yapılması ile yorumlanır. Rüyasında tahta basamaktan çıktığını gören kişi, yaşadığı sevinçlerin hemen ardından hüsrana uğrayacak ve üzüntülü günler yaşayacaktır. Tahta basamak, emin olunmayan ortaklık anlamına da gelmektedir.

Rüyada kırık basamak görmek, yakın çevrede olan dedikoducu ve kin tutan akrabalar ile yorumlanır. Rüyasında kırık basamağa basan ve düşen kişi, yakınlarında beklemediği şekilde maddi ve manevi zararlar alacaktır. Rüyada kırık basamağı fark etmek ve basmadan geçmek, tedbirli hareket eden ve hayatına özen gösteren titiz kişiler ile tabir edilmektedir.