Rüyada Balık Yuttuğunu Görmek

Balık görmek bir çok şekilde yorumlanır ve genel manası ise hayırlı bir kısmet, hayırlı bir haber ve hayırlı bir işe tabir edilir.Bekar bir kimsenin rüyasında balık görmesi hayırlı bir kısmet ile tez bir vakit içerinde evleneceğine yorumlanır.Rüyada evli birinin rüyada balık görmesi hayırlı bir haber alacağı ve erkek bir evladının olacağına tabir edilir. Bazı rüya yorumlarında ise rüyada balık görmek işlerinizde gösterdiğiniz başarının ve uğraşınızın meyvesini toplayacağınıza delalet eder.Rüyada balık yutmak hayra yorulmayan rüyalardan’dır. Rüyada balık yuttuğunu görmek, hakkı olmayan bir kısmeti ele geçirmek olarak tabir edilir. Rüyada balık yuttuğunu gören kimse, bazı İslam alimlerine göre bu rüya kişinin bazı hakkı olmayan işlere girmesi ve para kazanması sonucu başına gelecek belayı temsil etmektedir.

Rüyada Balık Yuttuğunu Görmek kişinin sözleri ya da davranışları ile zarar verdiği birileri tarafından başına gelecek sıkıntılı olaylara da yorumlanır.

Bazı dini alimlere göre rüya kişinin boşuna dert ettiği bazı ufak sıkıntıların kendisinin hataları yüzünden büyümesi ve ayağına dolanması olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca kişinin zayıflığından yararlanarak başına çorap ören bazı insanlar olarak ta yorumlanmaktadır.

İmam Nablusi (r.a)’e göre bu rüyayı gören kişi kısa zamanda bazı sıkıntılar ile karşı karşıya kalır. Ayrıca yardım istediği kişilerden deva bulamaz. Balık rüyaları aslında kısmet olarak bilinmekte olup balığın bütün olarak yutulması kişinin yanlış hareketlerinden ya da sözlerinden dolayı başına gelecek bazı sıkıntı ve stresler olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı rüya yorumcularına göre bu rüya kişinin dünya işlerine önem vermesi para hırsı nedeniyle aile ve çevresindekilere zarar vermesi olarak tabir edilir.

Rüyada büyük balık yutmak büyük sıkıntı yaşamak ya da yakın zamanda büyük bir sıkıntının baş göstermesi olarak yorumlanır. Ayrıca bazı dini yorumculara göre bu rüya kişinin sağlığına dikkat etmemesi nedeniyle ciddi bir rahatsızlığa yakalanmasına yorulur. Bunun yanında başarısızlık olarak ta yorumlanmaktadır. İş hayatında bazı ihmalkârlıklar nedeniyle başarısızlığa uğramakla da tabir edilmektedir.

Rüyada küçük balık yutmak ne anlama gelir? Küçük bir sıkıntının habercisidir. Rüyayı gören kişinin ya da aile bireylerinden birinin başına gelecek bir sıkıntıyı haber vermektedir. Ayrıca bazı dini yorumculara göre ihmal edilen bir husustan dolayı başa gelecek bir sağlık sorunu ya da para kaybı olarak yorumlanır. Yorumların yapılırken diğer bazı hususlarda önem arz etmektedir. Mesela rüyayı gören bir kadın ise bu kadının evini ve kocasını ihmal etmesi nedeniyle kocasının başka yerlerde mutluluk aramasına yorumlanabilir. Ya da hamile bir kadının bebeği ile ilgili bir problem ile karşılaşmasına tabir edilmektedir.

Rüyada denizde balık yutmak ne anlama gelir? Bu rüya kişinin hayatında önem arz eden çok önemli bir konuda başarısızlığa uğramasına yorulmakta’dır. Bu iş ya da aile hayatı ile ilgili olabilir. Yakın zamanda iyi bir haber alınması beklenen bir durumdan kötü sonuçlar alınması olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada çiğ balık yutmak hayra yorulan bir rüyadır. Hiç beklenmedik bir zamanda karşılaşılacak büyük bir kısmet ya da mala tabir edilir. Ya da umutların kaybedildiği bir olayın rüyayı görenin lehine dönmesine yorumlanır.

Rüyada pişmiş balık yutmak rüyayı görenin bir süre sonra belli bir aşamayı kat ettikten sonra başına gelecek sıkıntıları ifade etmektedir.