Rüyada Balık Satmak

Rüyada balık satmak, rüya sahibinin ailesi ve çocukları için hayırlı olaylar yaşanacağının habercisidir,Bu rüya rüya sahibinin yakın zaman içerisinde hanesinin bereketleneceğine işaret eder.

Farklı yorum olarak bu rüya kişinin ailesinde yaşanan bir uyuşmazlık nedeniyle ne yapacağını bilemeyen bir his içine düşeceğini, arada kalacağını anlatır. Kişi elinden geleni yaparak sorunu çözmek için büyük çaba sarf eder, fakat rüya sahibi tüm bunlara rağmen soruna net bir çare bulamaz demektir.Rüyayı gören kişinin yaşamında oluşacak olan değişikliğin olumlu olacağına ve bu değişikliğin ve güzelliğin sürekli olarak onun hayatında kalacağına yorumlanıyor. Hayra delalet eden rüyada ateş böceği görmek, rüya sahibinin sağlığın ve rahatının devamlılığına delalet eder.

Rüyada balık ekmek satmak kişinin hayat şartlarına göre yorumlanmaktadır. Orta düzeyde hayat yaşayan biri için bu rüya iyi bir iş teklifi ile karşılaşmak olarak yorumlanır. Fakat ileri derecede para kazanan biri için rüyanın tabiri kazancının eksilmesi olarak yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı İslam alimleri bu rüyada kişinin dünyaya taparak ahiret için çalışmaması anlamını çıkarmaktadırlar.

Rüyada Pazar’da balık satmak büyük çaplı bir ticaret işine girileceğine ve buradan büyük başarılar kazanılacağına gelir seviyesinin birden bire artacağına yorumlanır. Bazı din bilginleri ise bazı badireler atlatıldıktan sonra ele geçecek kısmet olarak yorum yapmaktadırlar. Badirelerin kısa süreli olacağı ve bu süre aşıldıktan sonra iş hayatında önemli başarılar sağlanacağı şeklinde yorum yapmakta mümkündür.

Rüyada balık tutup satmak helal yoldan alın teri ile kazanılan paraya dalalet eder. Bu rüyayı gören ailesine haram para yedirmemekte olup helal yollarla iyi bir gelir sağlayacaktır. Kişi işinde yükselerek daha iyi kazançlar sağlayacaktır.

Rüyada büyük balık satmak kısmetin artacağına ve gelirin değişeceğine yorumlanır. fakat bu rüya genellikle tüccar olanlar için ticaret ağının genişletilmesine ve satışının artmasına yorumlanmaktadır. Rüyayı gören ticaret ile uğraşmıyor ise bazı alimlere göre bu rüyada görülen büyük balık büyük para kazanma hırsı olarak tabir edilir. Hırsla yapılan hatalar sonucu başa gelecek büyük badireler olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada pişmiş balık satmak ne anlama gelir? Bu rüya genellikle büyük çabalar harcanarak elde edilen bir işletme olarak yorumlanır. Elde edilen işletmeden kişinin çocuklarına dahi yetecek gelir sağlanacak ve sürekli geliştirilerek önemli adımlar atılacağı şeklinde yorumlamak ta mümkündür.