Rüyada Balık Görmek İslami Anlamı

Rüyada balık görmek, kısmete, güzel habere ve hayırlı işlere işaret eden bir rüyadır. Rüyada çok sayıda balık görmek, kişinin maddi veya manevi olarak sevineceği güzel gelişmelerin olmasına, kazancında meydana gelecek olan artışa, özellikle iş hayatında şansının artacağına ve yüksek mertebede kapıların açılacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada balık görmek, rüya gören kişinin cinsiyetine göre de farklı anlamlar taşımaktadır.

İslam alimlerine göre, rüyayı gören kişi bekar bir bayan ise hayırlı bir kısmet bulacağına, evleneceğine ve şansıyla doğacak olan çocuğuna, eğer rüyayı gören erkek ise işinde şansının artmasına ve mevki, makam sahibi olmasına, bekar bir erkek ise evlenip eşiyle mutlu olmasına, evli bir erkek ise aile çevresinden alacağı müjdeli bir habere işaret etmektedir.

Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki; rüyada balık görmek hayırlara yorumlanabilecek bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişi erkek veya bayan olsun maddi ve manevi anlamda şansının artması olarak bilinir. Rüyada büyük canlı balık görmek, hayırlı bir kısmete, mevki makam sahibi olunmasına, hayırlı bir evlada, işinde kazancının artmasına ve saygınlık kazanmasına da yorumlanabilmektedir.

Rüyada akvaryumda balık görmek, hiç beklenmeyen ve farkında olunmayan şansa veya kısmete yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin eline geçecek olan bir fırsata fakat bu fırsatı değerlendirmek için acele etmeyeceğine, bir yakınından kalacak olan büyük bir mirasa ve bu sayede ömrünün sonuna kadar ferah bir hayat süreceğine işaret etmektedir.

Rüyada derede balık görmek, rüya sahibinin kişiliği ile ilgili bir takım bilgiler vermektedir. Bu rüyanın sahibi sözünde duran, çevresi ile ilişkileri güçlü olan, cömert, sıcakkanlı, içinde insan sevgisi olduğuna yorumlanmaktadır.

Rüyada denizde balık görmek, kolayca elde edilecek olan mala, mülke işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler emek vererek kazanç elde etmektense başkasının aracılığı ile mal, mülk sahibi olmaktan hoşlanırlar. Bu rüya aynı zamanda hayali kurulan bir takım şeyleri gerçekleştirmek için yapılacak olan yolculuğa da işaret etmektedir.

Rüyada kıyıda balık görmek, hayırlı olarak bilinen bu rüyayı gören kişiler çevresindeki bir kişinin sağlayacağı bir fayda ile bol kazancı olan işleri başarmasına, maddi veya manevi olarak çevresine yapacağı yardımlara ve bu yardımların faydasını zamanla göreceğine ve helal paraya işaret etmektedir.

Rüyada büyük balık görmek, rüya sahibinin kısmetinde ve şansında meydana gelecek olan artıştır. Rüyada görülen balık hayırlara yorumlanan ve kişi için kazanç ve kısmet olarak bilindiğinden rüyada görülen balığın büyük olması ise çok büyük bir kısmete, iş hayatında atacağı büyük adımlara, eline geçecek olan toplu bir paraya işaret etmektedir.

Rüyada yunus balığı görmek, kişinin hem aşk hem de iş hayatında olumlu gelişmeler yaşayacağına, mutlu bir evlilik yapacağına, işinde yapacağı başarılar sayesinde kazancının artacağına ve maddi anlamda sıkıntı çekmeyeceğine, bir sağlık sorunu var ise eski sağlığına tekrardan kavuşacağına yorumlanmaktadır.

Rüyada köpek balığı görmek, iyiye yorumlanmayan bir rüyadır. Köpek Balığı gerçek hayatta da insana zarar veren bir hayvan olarak bilindiğinden rüyada görülen köpek balığı da bir düşman olarak nitelendirilmektedir. Rüya sahibinin çevresinde olan ve zarar vermek isteyen bir düşmanın varlığına, çevresindeki herkese güvenilemeyeceğine ve sırlarını paylaşmaması gerektiğine yorumlanmaktadır.