Rüyada Balık Avlamak

Rüyada balık avlamak, rüyasında balık avladığını gören kişinin eline toplu miktarda bir para geçecektir. Aynı zamanda bu rüya bir arayış içinde olunduğunu haber veren rüyalar arasındadır.Rüyada balık avlamak başka bir yoruma göre, emeklerin karşılığının fazlaca alınacağı yönünde yorumlanır.

Rüyada su yolunda balık tutmak, rüya sahibinin hileli yollara başvurarak başkalarının mallarını alacağı şeklinde yorumlanır.Rüyada denizden, gölden ya da ırmaktan balık avladığını görmek, ele geçecek ganimet anlamına gelir.Rüyada balık avlamak baka bir tabire göre, avlanan balıklar ufak ise ele geçen paranın çarçabuk yok olacağına işaret eder.

Balık avlanan yerin suyu pis ise rüya sahibinin bazı günahlar işleyeceğine işaret eder.Balık avlanılan su berrak, ancak balıklar tuzlu ise rüya sahibinin bir takım sıkıntılara maruz kalacağına işaret eder.Rüyada büyük balık avlamak, evlenilecek şahsın çok zengin biri olacağına işarettir. Başka bir yoruma göre rüyada büyük balık avlamak şansın ve kısmetin habercisidir.Rüyada karada balık avlamak, kısa süre içinde alınacak müjdeli haberleri sembol eder.

Rüyada küçük balık avlamak, kişinin yaşayacağı bir kayıpla yorumlanır. Rüyada küçük balık avladığını görmek, Bu kayıp maddi veya manevi anlamda olabilir. Rüyasında küçük balık avladığını gören birinin işlerinde bazı sıkıntılar meydana gelebilir ve bazı kayıplar yaşayabilir. Manevi anlamda yaşanacak bir kayıp ise, sevilen birinin ölümü şeklinde açıklanır. Rüyasında küçük balık avladığını gören biri bir yakınını kaybedebilir.

Rüyada büyük balık avlamak, rüyayı görmüş olan kişinin elde edeceği büyük başarılarla ilgilidir. Buna bağlı olarak çevresinde kazanacağı itibar ve prestijle de bağlantılıdır. Rüyasında büyük balık avladığını gören biri olumlu yönde gelişmeler yaşayacak demektir. Özellikle kendi çabalarıyla elde edeceği başarıların yanı sıra çevresindeki insanların takdir ve beğenisini de kazanacaktır.

Rüyada denizde balık avlamak, insanların hayattan çok büyük beklentileri olduğunu, ancak bunların gerçekleşmesi için çok fazla çabalamadığını ima eder. Rüyasında denizden balık avladığını gören biri gerçekleşmeyecek beklentiler içerisindedir. Ancak bu beklentilerin gerçekleşmeyecek olması imkansızlığından değil, kişinin hiç çabalamıyor olmasındandır. Bu kişi sadece hayal kuruyor ancak kendisi bir şeyler yapmıyor şeklinde yorumlanabilir.

Rüyada derede balık avlamak, kişinin dünyevi hayattan elini eteğini çekeceğine işarettir. Bu insan dünya malına çok fazla değer verdiğini anlar. Bu yüzden ahiret hayatı için hazırlık yapmayı unuttuğunu fark eder ve kendini dinin gerekliliklerini yapmaya adar. Rüyasında dereden balık avladığını gören birinin dinine olan bağlılığı artar ve artık dindar bir birey olarak ibadetlerini yerine getirmeye başlar. Birçok rüya tabircisine göre derede balık avlamak dini ve ahlaki anlamda yaşanacak aydınlanmaya delalettir.

Rüyada balık avlayan birini görmek, rüya sahibi için hayatında onu koruyup kollayan biri var demektir. Bu kişi hem çok yakınında hem de rüyayı göreni çok seviyor demektir. Ancak bu bir akraba değildir. Bu kişi insana her konuda yol göstermeye ve onu tüm tehlikelere karşı korumaya kendini adamıştır. Rüyasında balık avlayan birini gören kimse, hayatında çok önemli bir yere sahip olan bir arkadaşa sahip demektir.