Rüyada Bal Görmek

Rüyada bal görmek, rüyayı gören kişilerin hayatlarında haset ve kıskanç birinin olduğunu temsil eder. Bu bireyler sebebiyle, problemler ve güçlükler yaşayacağının habercisidir. Aynı zamanda itibar ve saygı görmeye işaretçi olan bu rüya, kişinin helal kazandığı paranın anlamını taşır. Rüyada bal görmek bilim ve ilme, aşın teri dökülerek kazanılacak olan parayı da ifade etmektedir.

Rüyada bal görmek ile ilgili, İmam Nablusi (r.a) demiştir ki; rüya içerisinde balı bir tas içerisinde görmek, kişinin zengin olacağına, kuvvetli ve büyük olacak biri şeklinde yorumlanır. Rüyada süzme bal görmek, Herkesin özeneceği işler içerisinde olmaya ve mevki sahip olma şeklinde de yorumlanmaktadır. Rüya içerisinde bal yediğini gören birey, görgülü ve eğitimli olacağına ifade eder. Bal yedirmek aynı şekilde, bu kişilerin mutlu olacağına ve psikolojik bakımdan kendilerini iyi hissedeceklerine yorumlanır.

Rüyada bal yemek, oldukça hayır içeren bir rüyadır. Bu rüyayı gören kişiler, evli ise eşleri ile arasındaki saygı ve sevgiye, evde olacak mutlu hayat anlamına gelir. Aynı zamanda neşeli ve huzurlu bir hayat yaşamaya, haram para kazanmamaya, haram mala sahip olmamanın anlamını taşır. Bu rüyayı gören kişiler, kıskanılacak kadar zengin olacağına ve güzelliğe kavuşacaklardır.

Rüyada bal arısı görmek, her türlü şeyde yaşanacak olan verimliliği ifade eder. Rüyayı görmüş olan kişi, yaşamında bolluk ve bereket ile karşılaşacaktır. Böylece kişi oldukça zengin olacak ve rahat yaşayacaktır. Rüyayı gören birey ekonomik anlamda da çok rahat edecektir. Hiçbir şeyin noksanlığını ve yokluğunu da hissetmeyecektir. Rüyayı gören kişi, hayallerini kurduğu her türlü imkanı elde edebilecektir.

Rüyada bal almak, nimete, zenginliğe, bolluk ve bereketin anlamını taşır. Bu rüyayı gören kişiler bereket ile yaşayacağını ifade eder. Rüyada tüccar birinden bal aldığını gören kimse, kazanç içeren bir ticaret ile uğraşacağına yorumlanır. Rüyada bal aldığını gören biri, zahmet etmeden ve yorulmadan mal ve para kazanacağına tabir edilir.

Rüyada bal yalamak, rüyayı gören kişi bekar ise güzel bir nişan ve evlilik geçireceğine, evli ise ele geçecek olan rızkı ifade eder. Rüyasında bal yaladığını gören birey evlenerek yuva kurar. Rüyada bal yalamak zenginlik anlamına da gelir.

Rüyada petek bal görmek genel olarak maddi zenginlik şeklinde yorumlanır. Hakkedilmiş olan baba parasına, başkaları ile yapılan bir ortaklık sonucunda kazanılacak olan hayırlı kazanç anlamına gelir. Bu rüyayı görmüş olan kişi, saygınlık ve itibar kazanacaktır.

Rüyada bal yedirmek, rüyayı gören kişi için şifa olarak sayılır. Rüyada bal yedirdiğini gören kimse, derdi, kederi ve üzüntüsü olan bir insana yardım edeceğine işarettir. Bu yardım ile kişinin hayır dualarını toplayacak bireyin her türlü işi yolunda gidecektir. Manevi ve maddi olarak birey, başkasının arkasında duracaktır.