Rüyada Ayetel Kürsi Okumak

Rüyada Ayetel Kürsi görmek, illet hastalıklardan, beladan ve belalı kimselerden kurtulmaya, kötü duygu ve düşüncelerden arınmaya, doğru yolu bulmaya ve ilerlemeye, dine yönelmeye, hayırlara delalet eder.

Rüyada Ayetel Kürsi görmek

Rüyada Ayetel Kürsi görmek, yazı olarak görmek hayırlı ve güzel bir kader yazgısına, parlak bir geleceğe, uzun ve sağlık dolu bir ömre işaret eder.

Rüyada Ayetel Kürsi okumak

Rüyada Ayetel Kürsi okumak, korkulardan kurtulmaya, tehlikelerden korunmaya, hasta kimse için şifa bulmaya, çevredeki insanlar tarafından hayırla anılmaya, tüm işlerin yolunda gitmesine, şansın açık olmasına, mutlu ve huzurlu bir hayata işarettir. Bazen dini bilgi öğrenmeye, kendini dine adamaya, derdine derman bulmaya, müjdeli haber almaya, rahat ve mutlu bir hayat sürmeye, mutluluğa, manevi yolculuğa çıkmaya (Haç-umre ziyareti gibi), maddi olarak güzel bir dönem geçirmeye işaret eder.

Rüyada ölen bir kimseye Ayetel Kürsi okumak

Rüyada ölen bir kimseye Ayetel Kürsi okumak, Ayetel Kürsi okuduğunuz ölünün ahirette güzel bir yere sahip olduğuna, hayır dualarınızı eksik etmemeniz gerektiğine işaret eder..

Rüyada Ayetel Kürsi dinlemek

Rüyada ayetel kürsi dinlediğini görmek, rüya sahibi, arzu ve isteklerine, hayal ve dileklerine, hedeflerine kavuşacaktır. Rüya sahibinin dua ve tövbelerinin kabul edileceğine, takdir toplamaya işaret eder.

Rüyada Ayetel Kürsi ezberlemek veya Rüyada ayetel kürsiyi ezbere bilmek

Rüyada ayetel kürsi ezberlediğini ya da Rüyada ayetel kürsi ezbere bildiğini görmek, zeki, çevik ve dayanaklı bir yapınız olduğuna ve bu sayede hayatta bir adım önde olmaya, başarı elde etmeye işaret eder.

Rüyada cin görüp Ayetel Kürsi okumak

Rüyada cin görüp Ayetel Kürsi okumak, huzursuzlukların son bulacağına, feraha çıkmaya, huzur bulmaya işaret eder.

Rüyada Ayetel Kürsi okuyarak uyanmak

Rüyada Ayetel Kürsi okuyarak uyanmak, hasret ve özlemlerin son bulmasına işaret eder.

Rüyada Ayetel Kürsi okuyamamak

Rüyada Ayetel Kürsi okuyamamak, sırlarınız olduğuna, bazı gerçekleri gizleme çabası içinde olduğunuza, ayrılıklar yaşayabileceğinize ve yeni kararlar alacağınıza işaret eder..

Rüyada Ayetel kürsi ve Fatiha okumak

Rüyada ayetel kürsi ve fatiha okumak, problemlerin çözümleneceğine, dertlerin son bulmasına, hidayete ermeye işaret eder.

Ayetel Kürsi, Tevhid ilmiyle alakalı bir ayettir. Geceleyin inmiş olan bu Ayet-i Kerimeyi, Efendimiz (SAV), Zeyd’i (RA) çağırarak yazdırmıştır.

Ayetel Kürsi indiğinde tüm putlar yere düşüp kırılmıştır.

Şeytanlar birbiriyle çarpışıp iblisin yanına kaçıp toplanmıştır ve bu karşılıklığın haberini vermişlerdir.

Ayetel Kûrsi’de bulunan Esma-i İlahiye hiçbir Ayet-i Kerimede yoktur. Ayrıca Ayetel Kürsi üstün bir zikirdir. Ayetel Kürside 34 ilahi isim vardır. 17 tanesi açık olarak, 17 taneside kapalı olarak geçer. Allah’ın en büyük ismi Ayetel Kürside mevcuttur.

Allah’u Teala Ayetel Kürsiyi her gün okumaya adet edinen kişinin geçmiş günahlarını bağışlar. Yatmadan önce okuyana şeytan yaklaşamaz.

Ayetel Kürsi Arapça Okunuşu
اللّهُ لاَ إِلَهَ إِلاَّ هُوَ الْحَيُّ الْقَيُّومُ لاَ تَأْخُذُهُ سِنَةٌ وَلاَ نَوْمٌ لَّهُ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ مَن ذَا الَّذِي يَشْفَعُ عِنْدَهُ إِلاَّ بِإِذْنِهِ يَعْلَمُ مَا بَيْنَ أَيْدِيهِمْ وَمَا خَلْفَهُمْ وَلاَ يُحِيطُونَ بِشَيْءٍ مِّنْ عِلْمِهِ إِلاَّ بِمَا شَاء وَسِعَ كُرْسِيُّهُ السَّمَاوَاتِ وَالأَرْضَ وَلاَ يَؤُودُهُ حِفْظُهُمَا وَهُوَ الْعَلِيُّ الْعَظِيمُ
Ayetel Kürsi Okunuşu
Allâhü lâ ilâhe illâ hüvel hayyül kayyûm, lâ te’huzühu sinetün velâ nevm,
lehu mâ fissemâvâti ve ma fil’ard, men zellezi yeşfeu indehu illâ bi’iznih,
ya’lemü mâ beyne eydiyhim vemâ halfehüm,
velâ yü-hîtûne bi’şey’in min ilmihî illâ bima şâe vesia kürsiyyühüssemâvâti vel’ard,
velâ yeûdühû hıfzuhümâ ve hüvel aliyyül azim.

Ayetel Kürsi Meali
Rahmân ve Rahîm olan Allah’ın ismiyle.
Allah’dan başka hiç bir ilah yoktur. O, daima yaşayan, daima duran, bütün varlıkları ayakta tutandır. O’nu ne gaflet basar, ne de uyku.
Göklerdeki ve yerdeki herşey O’nundur. O’nun izni olmadan huzurunda şefaat etmek kimin haddine! Onların önlerinde ve arkalarında ne varsa hepsini bilir.
Onlar ise, O’nun dilediği kadarından başka ilminden hiçbir şey kavrayamazlar.
O’nun hükümdarlığı, bütün gökleri ve yeri kucaklamıştır. Her ikisini görüp gözetmek,
ona bir ağırlık da vermez. O, çok yüce, çok büyüktür.

Ayetel Kürsi Faziletleri
Ayetel Kürsi ‘yi düzenli okumaya devam eden kişiye, Allah faydalı ve hayırlı kapıları açar. İlmi öğrenir, gizli bilgileri ve hastalıkları tedavi etme yollarını öğrenir. Hem Zahiri, hemde Batıni ilim nasip eder.

Ayetel Kürsi okunan eve şeytan girmez. Büyücüler ilişemez. Ayetel Kürsi okuyan kişi, dünyadada ahirettede yüce makamlara ulaşır. Bütün günahlardan sakınmaya başlar. Kalp huzuruna erer. Cesareti artar.

İnsanlar arasında sevgi ve itibarı artar. Hiç kimse ona Allah dilemedikçe zarar veremez. Peygamber efendimiz (S.A.V) isimleri sayısınca 201 defa okunursa dünya ve ahiretle ilgili istekleri geri çevrilmez.

Bu yüzden Ayetel Kürsi ile dua edilirse kabul edilir. Bir iş ve arzunun olması için okumak, o işin olması için en büyük sebeplerden biridir. Bu ayeti okumaya devam eden devam ettiği sürece fayda görür.

Bu ayeti sürekli okumaya ancak Peygamberler, sıddıklar ve şehidler devam eder. Kişi Ayetel Kürsi okumaya devam ederse, ahlakı şehid ve sıddıkların ahlakına ulaşır. Ayetel Kürsiyi çok okuyanın firaseti artar. Düşman şerrinden kurtulur.

Ayetel Kürsi ilahi rahmet ve yardım kapılarını açar. Sıkıntılı anlarda Ayetel Kürsi okunursa Allah’ın izniyle sıkıntılar geçer. 170 defa okuyana Allah her işinde yardımcı olur. Zorluk çekmez. Üzüntü ve kederden uzak olur.

Rıskı genişler. Arzularına ve isteklerine kavuşur. Ayetel Kürsiyi okuyan kendini güvene alır. Cin, Şeytan ve insan zarar veremez. Kişi Ayetel Kürsiyi gece yatarken okursa, kendini aldığı gibi, ailesini ve komşusunuda güvene almış olur. Tabi bütün bunları yaparken ihlas ve samimiyet şarttır.

Farz namazını takiben Ayetel Kürsi okuyan ikinci bir namaza kadar korunmuş olur. Evinden çıkarken okuyan kişinin günahları bağışlanır, şeytanlar ondan uzaklaşır. Cinlerin, şeytanın ve insanların şerlerinden ve korkularından muhafaza olur.

Gece ve gündüz 10 defa İhlas ve Ayetel Kürsi okumaya devam eden kişi Allah’ın rızasını kazanır. Şeytandan korunur, Peygamberlerle birlikte olur. Her namazın sonunda okuyan, eceli geldiğinde Allah’ın bizzat kendi kudret eliyle ruhu alınır ve o kişi şehidlik sevabına nail olur.

Gece ve gündüz 1000 defa Ayetel Kürsi’yi 40 gün boyunca okuyana ruhaniyet açılır. Melekler ziyaretine gelir ve tüm sırlara vakıf olmaya başlar. İstek ve arzuları gerçekleşir. Resulullah (S.A.V) Efendimizi rüyasında görme şerefine erer.

18 defa hergün okunmaya devam edilirse Allah okuyanı tevhid ruhuyla diriltir. Kalbini buna açar, rızkını genişletir. Kıymeti yücelir. Yazıp üzerinde taşıyanı Allah musibet, afet, kaza ve belalardan korur.

Şer ve kötülüklerden korunmak niyetiyle okunur ve “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim” kısmı arka arkaya 70 defa okunursa tehlike ve kötülük ortadan kalkar. Aynı okuma şekli cin ve şeytandan korunmak içinde uygulanır.

Sabah kalktığında, abdestli bir şekilde 3 defa okuyan kişi, akşama kadar akşam namazının ardından 3 defa okuyan, sabaha kadar şeytan, cin ve insan şerrinden korunur.

Bir dileği olan gece yarısından sonra, abdestli olarak kıbleye yönelip, 170 kere Ayetel Kürsi okuyup dileğini Allah’tan isterse isteği olur. Kötü rüya görmekten korkan kişi, yattığında Euzü Besmele ile 3 Ayetel Kürsi okuyup her birinde “vela yeuduhu hıfzuhuma ve hüvel aliyyül azim”i 3 defa tekrar ederek yatarsa kötü rüyadan kurtulur.

Sara’ya tutulan kişiye 21 defa okunursa kendine gelir.