Rüyada Ayakkabı Almak

Rüyada ayakkabı almak rüya sahibinin kötü günler yaşayacağına yorumlanmalıdır. Özellikle ayakkabının dar ve sıkı olması keder ve üzüntü yaşanacağına işaret etmektedir. Yeni ayakkabı almak bunu yanında güzel ve rahat ayakkabılar rüyaları biraz daha olumlu hale getirmektedir. Bu rüyalar geçimin güzelliğine, yaşamın rahatlığına ve berekete işaret ederler. Rüya sahibinin huzurlu bir yaşam süreceğini öngören rüyalar arasındadır.

Rüyalarda alınan ayakkabıların eski, yırtık ve boyasız olması durumunda, iyiye yorulmaması sizleri karamsarlığa sürüklemesin. Rüyanızdaki diğer detayları değerlendirerek, hayırlı sonuçlara ulaşabilirsiniz. Yırtık ayakkabıyı diktirmek, üzüntülerin sona ermesine, dargınlıkların bitmesine yorumlanmalıdır. Ayakkabıyı alıp, ayağında denedikten sonra çıkaran zorlukların biteceğini düşünmelidir. Kişilerin son derece rahatlayacağı bir döneme gireceğini söyleyebiliriz. Rüya sahibi kadınsa bu rüya ayrılıklara yorumlanmalıdır.

Bu eşten yaşanacak bir ayrılık olabileceği gibi, bir dosttan, arkadaştan ayrılma şeklinde de gerçekleşebilir. Erkekler için ise bu rüyalar, yeni bir işe girişmek olarak algılanmalıdır. Çalıştığı işten ayrılmak ve bambaşka bir işin başlangıcı olarak değerlendirilmelidir.
Rüyada alınan ayakkabı beyaz, siyah ya da kırmızı renkte ise, ani gelecek sıkıntıları, sarı ayakkabı birden bire ortaya çıkacak hastalığı düşündürtmelidir. Ayakkabıların yeni olması yaşamınıza yeniden yön vereceğinizi, hayatınızın düzene gireceğini anlatacaktır.

Rüyada ayakkabı almak, başka kişiler için alınan ayakkabılarda rüya sahibinin o kişinin derdine ortak olacağına, yardımcı olacağına yorumlanmalıdır. Yardımsever kişilerin göreceği bu rüyalar, kişilerinin doğru yolda olduğunun işareti olmalıdır. Yardım edeceğiniz kişiler yakın çevrenizde bulunan insanlardan olacaktır. Sizlerin yardımına ihtiyacı olan bu kişileri görmezden gelmeyin.

Rüyada ayakkabı aramak, rüya sahibinin bir takım planlarının olduğuna ve hayatında henüz gerçekleştirilmeyen bir takım işler için çizdiği yollara, karşısına çıkacak olan bir takım faydasız işlerin farkına varıp yanlışlardan dönülmesi olarak açıklanabilmektedir. Rüyasında ayakkabı aradığını gören kişinin, gerçekleşmesini beklediği bir takım dileklerine fakat önünde biraz daha zamanının olduğuna işaret etmektedir.

Rüyada ayakkabı vermek, rüyayı gören kişinin evinde huzurunun artmasına, alınacak olan güzel bir habere, zarar gelecek olan insanlardan uzak durulacağına, zorluklardan kurtulup feraha çıkılacağına tabir edilmektedir. Bazen de bu rüya kişinin paylaşımcı bir yönünün olduğunu ve bu kişiliği ile yapacağı iyiliklerin karşılığını fazlasıyla alacağı anlamına da gelmektedir.

Rüyada eski ayakkabı görmek, gören kişi için işinde bir takım zorluklar yaşayacağına, fakat bu zorlukların üstesinden geleceğine tabir edilirken ayrıca kişinin kişilik özellikleri hakkında da bir takım bilgiler verebilmektedir. Rüyada görülen eski ayakkabı kişinin örf ve adetlerine bağlı biri olduğunu, korumacı kişiliğine ve özellikle güçlü aile bağlarına yorumlanmaktadır.

Rüyada yeni ayakkabı görmek, kişinin hayatında alacağı yeni kararlara, bekar ise yeni bir kısmete, evli ise hayırlı bir evlada, yeni bir iş hayatına, yeni yerlere yolculuk yapmaya, yaşadığı bir takım kötü günlerin geride kalacağına ve kendisine yeni bir sayfa açacağına işaret etmektedir.

Rüyada ayakkabı çalmak, kişinin kararsızlık içinde olacağını göstermektedir. Bu rüyayı gören kişi, bir yolculuğa çıkmakta veya bir işi yapıp yapmamakta kararsızlık içinde olacaktır. Bazen rüya sahibinin istemeden karşısındaki insanlara bir takım zorluklar yaşatmasına, başkaları ile gireceği bir takım tartışmalara yorumlanmaktadır. İş hayatında yaşayacağı tartışmaların uzun bir dönem süreceğine ve bunların geçmesi için bir çözüm yolu arayacağına alamettir.