Rüyada Ay Tutulması Görmek

Rüyada Ay Tutulması Görmek çok hayırlı rüyalardan biridir bu rüyayı gören kimse için uyarı ve işaretler niteliğinde bir rüyadır. Rüyada ay görmek hayırlı ve adaletli bir lidere ya da yöneticiye yorulmaktadır. Ayrıca bazı alimler bu rüyayı görenin adaletli biri olduğun ve bu nedenle çevresinde sayılan ve sevilen biri haline geldiğine yorumlamaktadırlar. Ayrıca rüyayı gören kişinin adaletli bir liderle ya da yönetici ile çalışmasına da tabir edilmektedir.

İslam alimlerine göre rüyada ay görmek, kişinin kendisinin yanında aile bireylerinden biri ya da çocuklarından birinin bir topluluğa adaletli ve güvenilir bir lider olmasına da yorulmaktadır. Bazı dini yorumculara göre bu rüya aynı zamanda maddi açıdan güçlü birinin parasını ve malını kötü işlere kullanmaması ve hayır işleri için kullanması olarak’da tabir edilmektedir.

Rüyada ay tutulması görmek adaletsiz bir işe bulaşmaya ya da buna maruz kalmaya yorumlanır. Kişi çevresinde böyle bir olaya şahit olabilir. Ya da kendisi bizzat adaletsizliğe uğrar ve bundan dolayı dert keder sahibi olur. Bazı alimlere göre ise bu rüya kişinin haksız kazançla güç ve iktidar sahibi olması hak etmediği parayı kullanması olarak ta tabir edilir.

Rüyada ay yıldız görmek ne anlama gelir? Bu rüya genellikle milli düşüncelere dayalı olarak görülen bir rüya olup kişinin ülkesine ve bayrağına bağlılığı olarak tabir edilmektedir. Bazı yorumculara göre ise bu rüya sahibi bazı kahramanca olaylara katılarak ün yapacaktır.

Rüyada ay tutulması izlemek genel olarak olayların içine girmeden seyirci kalmaya yorumlanır. Kişinin istikrarsızlık ya da vurdumduymazlık göstermesi nedeniyle çok sayıda fırsatı ve olanağı kaçırdığına da tabir edilir.

Rüyada ay patlaması büyük bir servet sahibi olmaya ve ömür boyu bu servet ile geçim sağlamaya yorumlanır. Ayrıca bazı ilim ve irfan sahibi kişilerin mekanına gidileceğine ve sofralarında sohbetlerine katılmaya da yorulmaktadır.

Rüyada ay görmek ve dua etmek büyük ve önemli bir mevkideki kişiden önemli bir yardım alarak ona minnet duymaya yorumlanır. ” Demiştir. Bu yoruma göre bu rüya kişinin evinin içine doğacak bir aya tabir edilmekte olup evlilik ya da çocuk sahibi olunarak mutlu ve huzurlu bir ömür geçirileceğine tabir edilmektedir.

Rüyada birden fazla ay görmek çoğu dini yorumda kişinin birden fazla evlilik yapmasına yorumlanmaktadır. Ayrıca bazı alimlere göre ise kişinin birden fazla işi bir arada götürerek ticaret ehli haline gelmesine tabir edilir.

Rüyada dolunay görmek hayal kurulan çok sayıda hayalin gerçeğe dönüşeceğine ve kişinin kısmeti bol biri olacağına yorumlanır. İbni Sirin (r.a) şöyle buyuruyor “kişi rüyasında ay görürse hanesine ay doğar. Sevimli ve iyi niyetli bir eşe sahip olur ya da öyle bir erkek evlat dünyaya getirir.