Rüyada Ata Binmek

Rüyada ata binmek, rüyayı gören kişinin kendisini şerefli atfedecek işler yapacağına ve bu şekilde sosyal hayatı içerisinde takdir toplayacağına delalet eder. Rüyada ata bindiğini görmek, başarı ve mutluluk hayatı içerisinde daim bir yer sahibi olacağına, önemli ve başarılı bir kimse haline geleceğine yorumlanır. Aynı zamanda rüyada ata binmiş gelin görmek, ticari ve mesleki hayatı içerisinde akıl hocalığı yapılacak bir kimse olabileceği şeklinde yorumlanabilir. Rüyada ata binen birini görmek, rüya sahibi işi ile ilgili konularda kademe atlayabilir, olduğundan daha iyi bir konuma yükselebilir.

Rüyada ata binmek, genel olarak iyiye yorumlanan bir rüyadır. Kişi kaç yaşında olursa olsun iyi şeyler yaşayacağına, yapacağı başarılı işler ile takdir göreceğine ve hayatındaki mutluluğun sürekliliğine, etrafındaki düşmanlarından kendisini kurtaracağına yorumlanmaktadır.

Rüyada ata binmek, İslami yorumu için Kirmani (r.a)’e göre, rüya sahibinin şeref, güç elde etmesi ve para kazanması anlamına gelmektedir. Atın üstündeki takımda olan eksiklik, kişinin şeref derecesindeki yoksunluğu ifade etmektedir.

Rüyada ata binen birini görmek, rüya sahibinin muradının gerçekleşmesine yorumlanmaktadır. Rüyalarda görülen at, ters binmenin dışında hayırlara yorumlanan bir rüyadır. Genel olarak kişinin hayallerinin gerçekleşmesi olarak bilinir. Bu rüya kişinin maddi olarak sıkıntılardan kurtulacağı, alacağı mutlu bir haber ile hayallerini hayata geçireceği anlamına gelmektedir. Ayrıca rüya sahibinin bir takım verdiği sözlerini yerine getireceğine, maddi olarak kendisine yük olan bir kimseden kurtulmaya da yorumlanabilmektedir.

Rüyada beyaz renkli bir ata binmek, genellikle erkek cinsi bir ata binmek şeklinde yorumlanmaktadır. Rüyayı gören kişinin yeni başarılara imza atacağına ve mesleki alanlarda yeni kapılardan geçeceğine işaret etmektedir.

Etraftaki herkesten saygı görmek, itibar yükseltmek şeklinde tabir edilir. Siyah ata binen kimse için yeni terfiler söz konusu olabilir veya makam mevki sahibi bir kişi haline gelebilir. Atın kuyruğunun uzamış olması, kıllarının fazla olması kişinin etrafındaki yardımcı kişilerin artacağı manasına gelmektedir.

Rüya içerisinde kahverengi renkli bir ata binmek, rüya sahibinin yaptığı hayır işlerinin son aşamasına gelindiğinde bir pürüz ile karşılaşılacağı anlamına gelmektedir. İstenmeyen durumların ortaya çıkabileceği, aşılması gereken yeni güçlükler doğacağı şeklinde de yorumlanır. Kahverengi rengi, sağlık ile ilgili yeni haberlere de işaret etmektedir. Kahverengi at, gören veya kahverengi bir ata binen kişi sağlığının daha iyi bir duruma geleceği düşünülebilir.

Hayırlı bir rüya olarak yorumlanır. Sıkıntılı günlerin sonuna gelindiğine ve yeni güzel başlangıçlara başlanacağına işaret eder. Kişi için yeni ve öncesine göre daha net kararlar alacağına, farklı deneyimler yaşayacağına tabir olunmaktadır. Kır at, hayırlı bir simge olarak görülmektedir. İyiliğin ve güzelliğin simgesi olarak görülen bu rüya kişinin içerisinde bulunduğu problemleri aşmak için güç ve kuvvet bulacağı şeklinde de yorumlanmaktadır.

Damat olan kişinin güçlü ve cesaretli olan biri olduğuna ve yaptığı işlerin altından hakkıyla kalkabileceği anlamına gelmektedir. Rüyada ata binmek mert ve cömert kişilere vesile olan bir rüyadır. İşle ilgili ayrıca bu rüya, yeni ve üst düzey bir makam sahibi olunacağına da işaret etmektedir.

Ata binen kişinin hastalık problemi varsa bundan kurtulacağına ve sağlığına kavuşacağına inanılır. At üstündeki kişinin içerisinde bulunduğu derde bir derman bulunacağına ve hayırlı haberler duyacağına işaret etmektedir. Rüya içerisinde beyaz bir ata binmiş adam görmek, kişi bekar ise evliliğe işaret etmektedir. .