Rüyada Arkadaşının Ölmesi

Rüyada arkadaşının ölmesi hatasını anlayıp, telafi etmek için çeşitli yollar arayan rüya sahibinin, sık sık arkadaşlarına ve sevdiği insanlara haksızlık ettiğine ve bu davranış şeklini bir an önce terk etmesi gerektiğine tabir edilir. Hararetli bir tartışma yaşamak gerçek hayatta kişinin tüm psikolojisini allak bullak edecek olumsuz gelişmelere ve aileden gizli yapılan maddi harcamalar nedeniyle zor duruma düşmeye yorumlanır. Çok güvenilen birinin kişiye sırtını dönecek olmasından kaynaklanan ruhsal sıkıntılara ve yalnız kalmaya işaret eden rüya iyi niyetli olmayan kimselerle tanışmak şeklinde de yorumlanmaktadır.

Rüyada arkadaşının öldüğünü duymak rüya sahibinin bir arkadaşı veya bir akrabası ile karşılıklı konuşarak, deyim yerindeyse eteklerindeki tüm taşları dökmeleri anlamına gelmektedir. Kişiyi rahatsız eden konuların gündeme geleceğine, eski defterlerin yeniden açılacağına ve bazı kimselerle yapılacak tartışmaların ilişkileri kopma noktasına getireceğine işaret eder.

Rüyada arkadaşının öldüğünü görmek ağlamak kendisinden mal veya para çalan birini yakalamak, bir hırsızlığı ortaya çıkarmak, emeğini çalan kimselerin oyunlarını bozmak anlamlarına gelmektedir. Rüya sahibinin önemli bir değişim geçireceğine, bu değişime de yaşayacağı bir olumsuzluğun neden olacağına işaret eder.

Rüyada arkadaşının öldüğünü sonra dirildiğini görmek olumsuz olduğu düşünülen olayların şaşırtıcı derecede iyi sonlanacağına, maddi konularda dikkatli davranan rüya sahibinin zenginleşerek daha refah bir hayat süreceğine işaret eder. Şans oyunlarında para kazanmak, haneye beklenmedik bir mal girişi gibi anlamlara da gelen rüya kişinin iç dünyasındaki gelişmeleri, psikolojik olarak güçleneceğine de haber verir.

Rüyada arkadaşının ölümüne sebep olmak gören kişinin yaşadığı bir zorluk sırasında düşmanından destek gelmesine ve zorluğun hızlı bir şekilde ortadan kalkmasına işaret eder. Hesapta olmayan olaylarla karşılaşmaya ve rüyayı gören kişinin, duyduğu endişelerin yersiz olduğuna tabir edilir.

Rüyada arkadaşının ölümden döndüğünü görmek gören kişinin yapmaya çalıştığı işlerde bilgisizliğinden ve acemiliğinden dolayı zorlandığına ve bu durumdan sıkıntı duyduğuna işaret eder.

Rüyada arkadaşının ölüm haberini almak gören kişinin yaşadığı sıkıntıların, sorunların ve zorlukların kısa bir süre içinde daha da büyüyeceğine, aile hayatının kötüye gideceğine, maddi açıdan zor bir döneme girileceğine, atılacak adımların hatalı olması yüzünden işlerin daha da kötüye gideceğine, bir sağlık sorunu yaşanacağına ve kurulacak olan bir ortaklıkta ihanete uğranacağına tabir edilir.

Rüyada Arkadaşının Ölmesi iş hayatında ve eğitim hayatında büyük başarılara imza atmaya, ortaya konacak projelerin kazanç elde etmesi sayesinde hayırlı kapılar açılacağına, işlerin hiç olmadığı kadar iyi gideceğine, hayat içinde yepyeni bir sayfa açılacağına, zahmetli işlerin kolay bir şekilde çözüme kavuşacağına ve ferahlığa çıkılacağına tabir edilir. Aynı zamanda, yeni bir çalışma ortamına girileceğine işaret eder.

Bazı tabirciler bu rüyayı gören kişi için zengin ise yoksullaşır, evlatları mallarını har vurup harman savurur, evine giren paranın bereketi olmaz ve hanede de her zaman huzursuz bir ortam söz konusu olur şeklinde yorumlanmaktadır.Bazen de kötü olacağı düşünülen bir olayın sonuçlarının kişi için son derece menfi sonuçlara neden olacağı anlamına da gelir.