Rüyada Anahtarla Kapı Kilitlemek

Rüyada anahtarla kapı kilitlemek, rüyası bir çok yorumcu tarafından hayırlı bir rüya olarak yorumlanmaktadır. Bu tür rüyaların görülmesi meydana gelebilecek olan tehlikelerin önlenmesine yöneliktir. Rüyayı gören kişi çevresinde meydana gelmiş hoş olmayan durumlara karşı kayıtsız kalmadığını ve haksızlıklara karşı mücadeleci bir yapıda olduğuna yorumlanır. Bir yoruma göre rüyada kapı kitlemek güzel haberlere delalet eder. Yakın bir zaman içerisinde aileden birinin evlilik yapacağına ve yuvadan uçup gideceğine delalet eder. Bir yoruma göre anahtarla kapı kitlemek, rüyayı gören kişinin yakın bir zamanda hedeflediği amaçlara ulaşacağına, isteklerinin teker teker gerçekleşeceğine, eğer rüyayı gören kişi sınava hazırlanıyor ise başarılı sonuçlar elde edeceğine ve hayatı boyunca rahat ve mutlu yaşayacağına da işaret etmektedir. Bunun yanı sıra sıhhatli ve huzurlu bir hayatın oluşacağına ve rüyayı gören kişinin kendini huzurlu hissedeceğine işaret etmektedir.

Kapı kilitlemek oldukça hayırlı bir rüyadır. Rüyayı gören kişinin kilitlemiş olduğu kapı kendi evinin ise yapmış olduğu ve yapacağı işlerden başarı elde edeceğine, hayırlı bir hayatının ve hayırlı bir kazancını olacağına ve bu kazancını hayırlı işlerde harcayarak mutlu olacağına işaret eder. Ayrıca yapılan işlerin her zaman huzur mutluluk getireceğine dünya hayatında hiç bir sıkıntı ile karşılaşmayacağına da işaret etmektedir. Bir yoruma göre kapıyı kilitleyen kişi rüyayı görenin eşi ise bolluk ve berekete işaret etmektedir. Bunun yanı sıra eline bol miktarda para geçeceğine, bu paranın üstüne bol miktarda para ekleyeceğine ve hak etmiş olduğu bu kazancın helal bir rızk olduğuna delalet etmektedir. Bir yoruma göre de eğer rüyayı gören kişi evli ise kısa süre içerisinde evleneceğine ve yapmış olduğu evlilikten dolayı dünya hayatı boyunca mutlu olacağına işaret etmektedir

Ayırca doğacak olan çocuklarının vatana millete hayırlı birer vatandaş olacağına ve ailesine hayırlı ve vefalı bir evlat olacağına da işaret etmektedir.

Her zaman iyi haber olarak yorumlanmaz. Bu tür rüyalar gören kişinin ayağına gelen fırsat ve imkanların kaçtığına da işaret etmektedir. Bir yoruma göre rüyayı gören kişi yakın bir zamanda önüne gelen büyük bir fırsatı kaçıracağı, kaçırılan bu fırsat yüzündün ömür boyu pişmanlık duyacağını ve kendini mutsuz ve huzursuz bir şekilde hissedeceğine delalet eder. Bir yoruma göre de bu tür rüyalar dünya hayatında fark edilmeden yapılmış olan günahlara işaret etmektedir. Rüyayı gören kişi yapmış olduğu işlerde fark etmeden başkalarının hakkına girdiğini, ihmalkar hareketleri yüzünden bazı kişilerin sorun yaşamasına sebep olduğunu ve haksız kazançlar elde ettiğine delalet eder. Bir yoruma göre de rüyayı gören kişinin yakın bir zamanda evlilik gerçekleştireceğine ve bu evlilikten dolayı mutlu olamayacağına işaret eder.

Rüyayı gören kişinin iş hayatında bazı sorunların yaşanacağına da işaret etmektedir. Eğer kilitlenen kapının rengi kırmızı ise iş ortamında rüyayı gören kişiye karşı bazı iftiraların atılacağına ve bu iftiralardan dolayı ciddi sıkıntıların oluşacağına işaret eder. Bir yoruma göre de kilitlenen kapı beyaz ise Allah katında günahkar bir kul olduğuna ve Allah’ın kapılarının rüyayı gören kişiye karşı kapatıldığını işaret etmektedir. Bu rüya, rüyayı gören kişiyi tövbe etmeye ve Allah’ın emrettiği gibi yaşanması gerektiğine işaret etmektedir.