Rüyada Aldatılmak

Rüyada Aldatılmak iş sahibi için çalıştırdığı elemanlara haksızlık yaptığına, ücretlerini zamanında vermediğine veya yardıma muhtaç kişilere zulmetmeye, yaptığı saçma ve dengesizce şeyleri iyi ve doğruymuş gibi göstermeye, hile ve dolandırıcılığa işarettir. Aldatmak şeytanın özelliklerinden biri olduğu için rüyada birini aldattığını gören Allah yolundan sapmış olduğuna delalettir.

Çoğu tabirde rüya sahibinin kıskançlığına ya da sevgiye olan ihanetine işaret eder. Rüyada aldatılmakla ilgili olarak iş ve aile hayatında hatalar yapan insanlar yüzünden huzursuzluk, ayrılık veya kırgınlık yaşamak şeklinde yorum yapılırken bu durumlardan Allah’ın izniyle kurtulmaya ve rahatlamaya işarettir. Rüyada aldatıldığını gören kimseler hakkında rüya ilmiyle uğraşanlar, genellikle dünyada mağdur olacakları, iyi niyetlerinin suiistimal edileceği ve iş hayatında hile yapmak isteyen kimselerle yorumlamışlardır.

Rüyada eşini aldatmak, rüyayı görenin yaptığı bir işten dolayı çok pişmanlık ve suçluluk duyduğuna işarettir. Rüyada karısını aldattığını gören kimse için hileye başvuran, insanları kandıran, kendi işlerinin hallolması için yalan söyleyen bir adama işaret eder. Bazen de rüya yorumcuları, karısının tanımadığı bir erkekle aldattığını gören kimse için rüyasını ters olarak hayra yorumlamıştır. Ailede güzel gelişmeler yaşanacağı, huzur ve mutluluğun ziyadeleşeceğine yorulmuştur.Rüyada sevgiliyi aldatmak hayır olmamakla beraber iki şekilde yorumlanmıştır; İçinde sakladığı sıkıntılar yüzünden yapmak istediği işlerde sorunlarla karşılaşan ve korkak davrandığına, Rüya sahibinin beklenmedik bir anda, tahmin etmediği bir yerde ve hiç ummadığı bir kişi ile karşılaşacağına işaret eder.

Rüyasında sürekli aldatıldığını gören kimsenin durumu hakkında rüya yorumcuları; rüya sahibinin her seferinde yaptığı yanlış seçimler, boşa çıkan hevesler ve kişinin gerçeklerin dışında kendi hayal dünyasında yaşayıp olmamış şeyleri olmuş gibi gördüğüne yormuşlardır.

genellikle gerçek anlamdaki gibi olumsuz bir durum çağrıştırır. Ancak bu rüya tabir edildiğinde farklı bir anlama geldiği ve daha olumlu durumlarla karşılaşılacağına delalet etmektedir. Rüyada aldatıldığını gören kişi huzursuz ve mutsuz bir durumdan kurtulacağına işaret etmektedir. Her ne kadar görülen rüyanın tesiri ve etkisi korku ve endişe veren bir rüya olmasına rağmen aslında çok hayırlı ve güzel anlamlara gelmektedir. Bu rüya tabir edildiğinde çok iyi bir karşılık bulunmaktadır. Genellikle rüyada aldatıldığını görmek; rüyada aldatılan veya aldatan kişilerin görülmesi ile ilgili tabirler bulunmaktadır. Bu yorumların çoğu olumlu içeriklere sahip tabirlerdir. Bazı aldatma rüyalarında huzursuzluk verici anlamlarda bulunmasına rağmen genelde uyarıcı bir rüya olarak şekillenecektir. Kişi rüyasında aldatıldığını görmüş ise gerçek hayatta korkuya kapılmamalıdır. Bu rüyanın göstermeye çalıştığı işaretleri doğru okuyarak hayatında bu durumu etkileyebilecek değişiklikler yapmalıdır.

Rüyada aldatılmak en fazla merak edilen ve araştırılan bir konudur. Birçok rüya tabircisine göre ortak anlam, rüyada aldatılmanın güzel ve hayırlı gelişmelerdir. Bazı aldatma rüyaları haberci niteliğinde olabilir. Hatta rüyada aldatılmak sadece kişinin partneri ile arasındaki ilişki konusunda değil, arkadaşlıklar arasında da türlü hilelere başvurma şeklinde görülebilir. Rüyasında arkadaşı tarafından kandırılan bir kişinin bu rüyayı haberci bir rüya olarak sayması ve yakın çevresine oldukça dikkat etmesi gerekmektedir.

Rüyada aldatılmak, gerçeğin tam aksine çok güzel ve hayırlıdır. Rüyasında aldatıldığını gören kişi, her zaman Allah’ın yardımını görür, her işi istediği gibi olur ve rast gider. Önemli ve büyük hiçbir sorunu, derdi, hastalığı ya da borcu olmaz. Allah kendisine taşıyamayacağı yük vermez. En büyük kayıplarında bile metin olma sabrı vardır.

Rüyada aldatılmak, rüya sahibi için Allah tarafından her kuluna nasip etmeyeceği ve sunmayacağı şans ve kısmet anlamına gelir. Rüya sahibinin yolu en hayırlı kazanç kapıları ile doludur.

Rüyada Aldatıldığını Görmek

Rüya sahibinin göreceği hayırdır. Rüyasında aldatıldığını gören kişi, her işinden hayır görür, kazanç elde eder ve her daim afiyette olur.

Rüyada Sevgili Tarafından Aldatılmak

Mutluluğa vesile olacak olaylar yaşamaya, yeni başlangıçlara, güzel birlikteliklere ve evlenme kararı almaya işaret eder.

Rüyada Aldatılmak Ağlamak

Rüya sahibinin sevinç gözyaşları dökeceği anlamına gelir. Rüya sahibi, öylesine mutlu bir haber alacak ya da öylesine mutlu bir olayla karşılaşacak ki adeta mutluluk gözyaşlarına boğulacaktır.

Rüyada Ağlamak

Rüyalar tersine çıkar söyleminin gerçek olduğu rüya çeşitlerinden biridir. Çünkü rüyada ağlama aslında mutlu olmak demektir. Rüyasında ağladığını gören kişi, beklediği müjdeyi alır ya da büyük bir sürprizle karşılaşır veya çok özlediği kişiyle kavuşur diye tabir edilir.

Rüyada Hıçkırarak Ağlamak

Rüya sahibinin hayatta en çok istediği fakat kendisi için gerçekleşmesinin imkânsız olduğunu düşündüğü bir hayalinin gerçekleşmesine ve rüya sahibinin kendini sanki bulutların üstündeymişçesine mutlu hissetmesine işaret eder.

Rüyada Sessizce Ağlamak

Hayırlı şeylere delalet eder. Rüya sahibinin çevresinde yaşanacak olan güzel olaylara, kendisine şans ve uğur getirecek gelişmelere ve her zaman güzellikler içinde geçecek hayırlı bir yaşama delalet eder. Rüya sahibi mutlu bir yaşam sürecek demektir.

Rüyada Birisini Aldatmak

Peygamber Efendimiz bir hadisinde “Bizi aldatan bizden değildir.” Buyurmuştur. O nedenle rüyada birisini aldatan kimse dinin kurallarına aykırı bazı işler yapar ve günaha girer. Bu rüya gören kişi için dikkatli olması gerektiğine dair bir uyarıdır. Eğer dikkat etmezseniz, birçok hata yapacağınıza ve bunun sonucunda da mutsuz olacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Eşini Aldatmak

Rüyada eşini aldatan kimse, gerçek hayatında evli ise eşi ile arasında bazı problemler meydana gelir. Bu rüya aile hayatında baş gösterecek bazı huzursuzlukların habercisidir. Eşler arasında ortaya çıkacak kavgaya, aileden bir ferdin yapacağı bir hataya da yorulabilmektedir.

Rüyada Kız Arkadaşı Tarafından Aldatılmak

Rüyasında sevdiği kişinin kendisini aldattığını gören kişi, dünya hayatında bazı zorluklar yaşar ve kötü insanlarla karşılaşarak onların hilelerine maruz kalır. Rüyada aldatılmak dünyada da aldatılmanın habercisidir. Eğer yakın bir kişi tarafından aldatılırsanız aynı şekilde yakınınızda olan bir kimseden kötülük görürsünüz.

Rüyada Arkadaşı Tarafından Aldatılmak

Rüyada arkadaşınızın sizi aldattığını görmeniz, o kişiden size ulaşacak zararın veya ondan alacağınız kötü bir haberin göstergesidir. Bu rüya insanlara çabuk güvenmeniz sonucunda sürekli zarar gördüğünüzün ve bu huyunuzun değiştirmeniz gerektiğinin habercisidir.

Rüyada Aldatırken Yakalanmak

Rüyada eşinizi, sevgilinizi veya bir arkadaşınızı aldatırken yakalandığınızı görmeniz, dünya hayatında da yaptığınız kötü bir hareketin ifşa olmasına ve insanlar tarafından kınanmanıza yorulmaktadır. Bu rüya eğer doğru yoldan ayrılıp yanlış yollara girerseniz, insanlar arasında küçük düşüp rezil olacağınıza işaret etmektedir.

Rüyada Aldattığı Kişiyi Görmek

Rüyasında gerçek hayatta aldattığı kişiyi gören kişi, o erkek veya kadını arayarak hakkını helal ettirmeli ve özür dilemelidir. Bu rüya, yaptığınız işe aslında sizin de pişman olduğunuza ve bu hatanızı telafi etmek istediğinize yorumlanır.

Rüyada Sevgilisini Aldatmak

Rüyada sevgilisini aldattığını gören kimsenin ilişkisi ile ilgili bazı tereddütleri vardır. Bu rüya, sevdiğiniz kişi ile olan birlikteliğinizi bir üst konuma taşımadan önce düşünmeniz ve o kimsenin doğru insan olup olmadığını anlamanız gerektiğini gösterir. Bazen de rüyasında sevgilisini aldatan kişi, gerçek hayatta ona iyice bağlanır ve ondan kopamaz.

Rüyada Nişanlısını Aldatmak

Rüyada nişanlısını aldatmak, o kişi ile evlenmeye ve mutlu bir yuva kurmaya işarettir. Rüyasında aldatırken nişanlının yakalaması, yapacağınız bazı hatalarınızdan dolayı nişanlınızla aranızın açılmasına ve kısa süreli küslüklere yorulabilir. Rüyasında nişanlısı tarafından aldatılan kişi ise nişanlısının yapacağı bazı kötü hareketler sonucunda üzülür veya onun söyleyeceği sözler nedeniyle kırılır.

Rüyada Aldatmak İstediğini Görmek

Rüyada eşinizi, nişanlınızı veya sevgilinizi aldatmayıp sadece bunun isteğinde olduğunuzu görmeniz, bazı günahları işlemeye meyilli olduğunuzu göstermektedir. Bu rüya, günahlardan veya insanların sözlerinden çekindiğiniz için bazı yanlış şeyleri yapmadığınızı ama fırsatını bulursanız bu hataları da işleyebileceğinizi gösterir.

Rüyada Bir Hayvanı Aldatmak

Rüyasında herhangi bir hayvanı yemek vaadi ile kandırdığını ve aldattığını gören kişi, dini anlamda eksiklikler yaşar veya söyleyeceği bazı kötü sözlerle şirke girer. Bu rüya sizin gerçek hayatta hoş olmayan işler yapacağınızın delilidir. İnsan ilişkilerine önem vermediğinizi ve insanlara çok kolay yalan söyleyebildiğinizi gösteren bu rüya, daha dikkatli olmanız ve kendinize çeki düzen vermeniz gerektiğine dair uyarıcıdır.

Rüyada Evli Kadının Kocasını Aldatması

Rüyasında evli bir kadın kocasını aldatıyorsa bu rüya o bayanın eşinden duyduğu rahatsızlığın ve kendisine yapılan bazı hareketlerden bıktığının göstergesidir. Bu rüya bazen de eşinize hak ettiği değeri vermediğinizi ve onun kalbini kırdığınızı gösterir. Aile hayatında huzur ve mutluluğun sağlanması için karşılıklı anlayış ve sevginin olmasını gösteren bir rüyadır.

Rüyada Aldatıldığı İçin Ayrılmak

Rüyasında kendisini aldatan eşinden, sevgilisinden veya nişanlısından ayrılan kimse gerçek hayatta kendisine zarar veren daima kötülüğünü isteyen bir kişiyi terk eder. Bu rüya, dost gibi görünen ama aslında düşman olan ve yakın çevrenizde bulunan bir kimseye ve o kimsenin size yakın zamanda yapacağı bazı kötülüklere işarettir. Eğer dikkatli olursanız bu düşmanınızdan ve onun hilelerinden kurtulursunuz.

Rüyada Aldatılıp Terk Edilmek

Rüyada hem aldatıldığını hem de terk edildiğini gören kimse, gerçek yaşamında saflığı ve iyi niyetliğini kullanacak kişilerle karşılaşır. Bu rüya sizin yakınlarınızda bulunan bazı zeki düşmanlarınız tarafından kötülük göreceğinize ve bu kimselerin sizin hakkınızda asılsız haberler yapacağına da işarettir. Bazı tabircilere göre ise böyle bir rüya faydasız ilimden, kendisine yararı olmayan arkadaştan ve boş işlerden kurtulmaya ve kendini tüm bu kötülüklerden sıyırmaya da işaret edebilmektedir.

Rüyada aldatılmak ile ilgisi olan konulara İslami açıdan bakıldığında genellikle rüya sahibine sunulan bir şans olarak da nitelendirilmiştir. Rüya sahibinin hastalıklarından kurtulacağına, borcu varsa borçlarından kurtulacağına ve tüm dertlerin sona ereceğine dair çeşitli müjdelere işaret etmektedir. Allah tarafından verilen kısmetlerin, huzurun ve şansın artacağı şeklinde de tabir edilmiştir. Bu tür rüyalar, sahibine yeni bir iş imkanı ile birlikte büyük kazançların kapısının açılması anlamları da taşımaktadır. Bazı olumsuz tabirlere göre ise rüyada aldatılmak dünyada aldatılmak ile eş değerdir.

Rüyasında aldatıldığını gören bir kişi dünya hayatında da aldanmış olduğunu düşünüp ona göre hayatını gözden geçirmelidir. Çevrede zarar görülebilecek bazı kişilerin olduğuna dair uyarıcı niteliğine de gelebilen bir rüyadır. Bu rüyaya göre rüyada görülen kişilerin rüya sahibi ile arasındaki ilişki de tabir açısından önem taşıyacaktır. Bazı aldatılma rüyalarında kişilerin günlük hayatlarındaki yaşadıkları bazı kötü olaylardan etkilenmesi sebebiyle oluşmaktadır.

Psikoloji bilimine göre rüyada aldatılmak genellikle bilinçaltında bu korkunun yerleşik olmasından kaynaklanmaktadır. Aklımızdaki şüphelerin varlığı ile birlikte uykumuzda bunları gerçekmiş gibi yaşamamız sonucunda bu tür rüyalar kaçınılmaz olmaktadır.

Rüyada eş tarafından aldatılmak, iki farklı şekilde yorumlanmıştır. Eğer rüyada kadın kocasını aldatıyorsa farklı bir anlam, rüya sahibinin eşi tarafından aldatılması ise farklı bir anlam taşır. Kadının rüyasında kocasını başka biri ile aldattığını görmesi genellikle gerçek hayatta eşinden memnun olmamasına delalet eder. Rüyasında eşini aldatan kadınlar gerçekte eşlerinden şikâyetçidir ve eşlerinden rahatsız olması şeklinde de yorumlanacaktır. Aile hayatının huzuru için karşılıklı anlaşmak ve kişinin sorunlarını karşılıklı paylaşması bu açıdan çok önemlidir. Rüya psikoloji bilimine göre günlük yaşadığımız sıkıntıların bilinçaltına aktarılması ile oraya çıkar. Bu tür aldatılma rüyaları da bunun bir sonucu olabilmektedir.

Rüyasında sevilisi tarafından aldatıldığını gören biri mutlu bir olaya şahit olacağı anlamına gelir. Yeni ve umutlu bir başlangıç olarak da tabir edilmektedir. Sevgilisi tarafından aldatıldığını gören rüya sahibi eğer bekarsa yakın bir zaman içinde evlenecektir. Çalışıyorsa iş hayatında yeni birileri ile tanışacak ve bu kimseler ile uzun süren dostluklar kuracağına delalet eder.

Genellikle rüyada sevgilisi tarafından aldatıldığını gören kişilerin hayatlarında yeni bir şans ve mutluluk kapısı açılacaktır. Rüyada sevgilisi tarafından aldatıldığını gören rüya sahibi tüccarsa, iş hayatında ahlaklı ve helal kazancının artacağı düşünülmektedir.

Rüyasında aldatırken yakalanan biri için, gerçek hayatında bir yalanının ortaya çıkmasına işarettir. Rüya sahibi hakkında kötü bir haberin duyulması ve insanlar tarafından kınama almayı ifade etmektedir. Aynı zamanda rüya sahibi için, doğru kararlarından vazgeçmesi halinde yanlış bir yola sapacağına delalettir.

Rüyasında aldatıldığı için ağlamak, hayır olarak yorumlanmıştır. Bir kişi tarafından iyilik bulunacağı, birinden bir hayra erişileceğine delalet eder. Aynı zamanda rüyada aldatılma sebebiyle ağlamak gerçek hayatta sevinç gözyaşı dökülecek demektir. Rüyada ağladığını görmek beklenmedik bir anda güzel bir haber almayı da temsil etmektedir.

Rüyada aldatma isteği, genellikle bazı günahları işlemeye meyilli olunacağına işaret eder. Rüya sahibinin daha önceden bir partnerini aldatması sebebiyle de bu rüya görülebilmektedir. Rüya sahibi eğer rüyasında gerçek hayatta aldattığı birini görmüşse mutlaka gidip o kişiden helallik istemesi doğru bir davranış olacaktır. Bu rüya aynı zamanda hayatta bazı şeylerin yanlış yapıldığına da delalet etmektedir. Bazı kararların yanlış verildiğine dair bir uyarıcı rüya niteliğinde sayılmaktadır.

Rüyada arkadaş tarafından aldatılmak, genellikle rüyada görülen arkadaş tarafından kötü bir haber alınacağı anlamını taşımaktadır. Rüyada görülen arkadaş tarafından zarara uğratılmak, kandırılmak ve kötülüğü şeklinde de yorumlanmıştır. Bu rüya haberci rüya niteliğindedir ve doğru okunduğu zaman bazı zararlardan önceden korunmuş olunabilir. Rüyada görülen arkadaş hakkında olumsuz bir durumla karşılaşılacağı önceden kestirilmiş olup ona göre önlem alınması gerekmektedir. Bu uyarı niteliğinde olan rüya bazı olumsuz ifadeleri teşkil edecektir. Haksızlık veya iftiraya uğrama gibi kötü durumlarla karşılaşılabilir.

Rüyada bir hayvanı kandırmak, yemek vaadi veya oyuncak ile istediğini yaptırmak dini ve manevi anlamda büyük eksiklikler içinde olunduğuna delalettir. Rüya sahibinin gerçek hayatta iyi işler yapmadığına ve kötü yollarda olduğuna delalet eder. İnsanlar arasında da kavgalı bir kişi olarak tanındığına işaret etmektedir. Bu rüyayı gören kişiler için bir uyarı niteliği de taşır. Genellikle çok kolay yalan söyleyebilen bir insan olunduğu ve bu kötü durumlardan uzaklaşılması gerekildiğine dair tabirleri bulunmaktadır.

Bir kişinin rüyasında aldatılıp terk edildiğini görmesi genellikle iyi niyetinin kullanılacağına delalet etmektedir. Saflıktan ve iyilikten yararlanacak kötü niyetli kişilerin rüya sahibinin etrafında olduğu şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin etrafında kötü kişilerin olduğu ve bu kötü kişilerden bazı zararlar göreceğine işaret etmektedir. Dini açıdan ise faydasız ilimlerden, yardımı olmayan arkadaş çevresinden kurtulmayı gerektiren uyarıcı niteliğinde bir rüyadır.

Rüyada en sevilen bir arkadaşı tarafından kandırıldığını gören rüya sahibi yine aynı arkadaşı ile bazı münakaşalara gireceği şeklinde yorumlanmıştır. Arkadaş tarafından aldatılmak genellikle bazı tatsız olayların yaşanılacağına delalet etmektedir. Kişi sevdiği arkadaşını rüyasında aldatıldığını görmesi o kişinin başından olumsuz bir olay geçeceği şeklinde yorumlanır. Bu rüya başa gelen talihsizlikler ve bazı kayıpların da oluşacağına delildir.

Rüyada aldatılmak, psikolojik açıdan bu konuda korkuları olan kişilerin daha çok karşılaştıkları bir durumdur. Rüyasında aldatıldığını gören bir kişinin bilinçaltında bu konu ile ilgili geçmişte yaşadığı bazı kayıplar olmuştur. Bazı yalanların yakalanması, açığa çıkması ve bu gibi durumlardan etkilenme rüyalara aldatma olarak yansıyabilmektedir. Çok seven ve sevdiğini kaybetme duygusu yaşayan insanların rüyalarında çok sıklıkla aldatıldığını görmesi de bu sebeptendir. Sadece sevgili veya eş anlamında değil aynı zamanda aldatma yakın bir dost tarafından kandırılma konusunda da ortaya çıkmaktadır. Rüyada bir arkadaşı tarafından aldatıldığının, kandırıldığının görülmesi genellikle iyi niyetin kullanılması halinde olur. Bilinçaltına yerleşen bu düşünce sayesin rüyalarında aldatıldığını gören kişiler çok sayıdadır. Bu kişiler rüyalarında sürekli kendilerini aldatılmış veya kötülük edilmiş olarak görmektedirler.

Birçok rüya uyarıcı ve haber verici olarak görülmektedir. Aldatma ile ilgili rüyaların da bir kısmı uyarıcı niteliğindedir. Fakat bu tür rüyaların hangisinin bir haber verme rüyası hangisinin de sadece bilinçaltı korkuları olduğunu bulabilmek için geçmiş yaşamdaki tecrübelere bakılması gerekmektedir. Zamanında bir kişi tarafından aldatılan kimse rüyasında zaman zaman aynı korkuyu ve endişeyi görebilir. Bazı insanlarda bastırılmış duygular sebebiyle aldatma rüyaları görülmektedir. Günlük hayatta istemediğimiz bir durumla karşılaşıldığında haksızlığa uğradığımızda da rüyamıza bu durum aldatılmak olarak çıkacaktır.