Rüyada Alabalık Görmek

Rüyada alabalık görmek, kısmetin ve maddi kazançların hızla artacağı bir döneme girileceği anlamına gelmektedir. Rüyada alabalık gören bir kimse, kısa zaman içinde büyük bir mal varlığına sahip olacağı ve bu nedenle çevresine de faydalı olacağı şeklinde tabir edilir. Bazı İslam yorumcuları, rüyada kırmızı benekli alabalık görmek sadece maddi açıdan gelecek kısmete yorumlanır. Fakat bazı alimler ise bu rüyayı maddi ve manevi açıdan bolca kazanca yorarlar.

Rüyada alabalık görmek, Cafer-i Sadık (r.a) buyurmuştur ki “kim rüyasında alabalık görürse kısa zamanda iyi huylu ve faydalı bir insan haline gelir. Rüyasında ala balık gören kimse toplulukta sözü dinlenir danışılır biri haline gelir” demiştir. Ayrıca alabalık bir tatlı su balığı olduğu için tatlı haber yani güzel haber olarak ta yorumlanmaktadır.

Rüyada büyük alabalık görmek büyük bir kısmete sahip olmaya yorumlanır. Rüyada büyük alabalık yakalamak, balığın güzelliği de, büyüklüğü’de kısmetin önemi açıdan değerlendirilir. Ayrıca bazı yorumculara göre rüyada görülen alabalık tamamen manevi açıdan tatlı dilli ve güler yüzlü bir kişi olarak tabir edilir.

Rüyada pişmiş alabalık görmek ne anlama gelir? Rüyada pişmiş balık geç gelen kısmet ya da haber olarak değerlendirilir. Rüyada alabalık pişirmek, bu rüya çok beklendiği halde alınamayan bir haber nedeniyle zor duruma düşmeye de yorulabilir. Rüyada alabalık pişiren birini görmek, Bazı alimler bu rüyayı geç gelen haberden ya da hakkı olan kısmeti alamadığı için zor duruma düşen kişi olarak yorumlar.

Rüyada canlı alabalık görmek çok iyi ve hayırlı bir rüyadır. Canlı alabalık yemek ise, maddi açıdan büyük bir kısmet ve değişiklik anlamına gelir. Rüyada canlı alabalık yakalamak, kişi kısa sürede eski durumuna göre daha iyi bir duruma gelecektir. Ve tüm maddi sıkıntılarından kurtulacaktır.

Rüyada alabalık tutmak ne anlama gelir? Bu rüya sahibinin uzun zamandır mücadele ettiği bir işten başarı elde etmesi anlamına gelmektedir. Rüyada elle alabalık tutmak, ayrıca bu sadece maddi açıdan değil manevi açıdan da gerçekleşecek bir başarı olabilir.

Rüyada alabalık yemek kişinin tatlı ekmek yemesi yani kazancına haram karıştırmaması anlamına gelmektedir. Rüyada pişmiş alabalık yemek, rüyayı gören kısmetini alamadığı için mağdur olmuşken sonradan kısmetine sahip olabilir.

Rüyada alabalık sürüsü görmek ne anlama gelir? Bu rüya kişinin her konuda çok kısmetli olduğu ve bu kısmetlerini değerlendirirse iyi yerlere geleceği anlamına gelmektedir. Alabalık sürüsü aynı zamanda kişinin şansı olarak değerlendirilmektedir.

Rüyada alabalık havuzu görmek kişinin kısmetleri olduğu fakat bazı kimseler tarafından bu kısmetlerin engellendiği anlamına gelmektedir. Bu rüyaya göre kişinin kazançları bazı kişiler tarafından engellenerek kendisine ulaşmasının önüne geçilmektedir.

Rüyada derede alabalık görmek hayırlı bir rüyadır. Bazı alimlere göre bu rüyayı gören kişi sıkıntılı ve stresli hayatından kurtularak yakın zamanda rahata kavuşacaktır. Rüyada barajda kocaman alabalık görmek, bu kişi rüya sahibi olabileceği gibi kişinin yakın zamanda hayatına girecek biri olarak ta değerlendirilir.