Rüyada Akrep Sokması

Rüyada akrep sokması dinsiz ve ağzı küfürlü düşman ile yorumlanmaktadır. Aynı şekilde akrep sokmasının İslami anlamı da, fesat ve için kin dolu düşman olarak yorumlanmaktadır. Alimlere göre de akrep sokması, düşmanın planlarının bozulacağına yorulur.Rüyada akrep görmek şu şekilde tabir edilmiştir. Kötü niyetli bir insanın hane içinde olduğuna ve onunla paylaşımlar yapılacağı ile yorumlanır. Bunun dışında ise başarınızı kıskanan ve sizinle ilgili tuzaklar kurmaya çalışan düşman ile yorumlanır. Bazı alimlerin rüyada akrep görmek ile ilgili yorumları şu şekildedir.

Rüyada görülen akrep ısırmasını, dedikoducu ve kötü niyetli insan ile diş bileyen düşman ile ve kıskanç dost görünümlü düşman ile yorumlamıştır. Kirmani (r.a) akrep sokmasını, düşmanın kendi tuzağına düşmesi ile yorumlamaktadır. Akrep gördüğünü sanan ve akrep olmadığının farkına varan rüya sahibi için ise bir dostunu kıracağı ile tabir etmiştir.

Rüyada akrep öldürmek, düşmandan zarar görmeden kurtulmak ile tabir edilmektedir. Aynı şekilde dedikodunuzu yapan insanlara inanılmaması ile yorumlanmaktadır. Rüyada akrep sokması ardından akrebi öldürmek az bir zarar görüp düşmanı fark ederek kurtulmak ile tabir edilir.

Rüyada akrep yavrusu görmek, düşmanlarınızın çok fazla olduğunu ve gün geçtikçe size daha fazla kin tuttukları anlamına gelmektedir. Düşmanlarınız ile baş etmeye çalışır iken sizi alt edecekleri ile yorumlanır. Aynı şekilde ağzı küfürlü kişiler ile tanışıp yanlış arkadaşlıklar kuracağınız ile de yorumlanmaktadır. İftiraya uğramak ve evladınız tarafından hüsrana uğramak ile de yorumlanmaktadır.

Rüya sahibinin düşmanlarından korkmadığı ve onlar ile baş edebileceği güce sahip olduğu ile yorumlanmaktadır. Dedikoducu düşmanları ile tartışma yaşayarak üstün olacağı ile de yorumlanır. Farkı bir yorum olarak da, haksız elde edilen geliri geri çevirerek, hakka girmeme ile de tabir edilmektedir.

Rüyada akrep tutmak, yakın çevrenizde ki insanların içinde düşmanlarınız olduğu anlamına gelmektedir. Rüya sahibinin düşmanlarının farkına varıp, onlardan gelecek hamleleri bekleyerek yaşaması ile de yorumlanmaktadır. Bunlar dışında cimri bir insan eline düşmeye ve ona muhtaç kalma ile tabir edilmektedir.

Rüyada akrep yakalamak, rüya sahibinin hanesine giren hırsızı suç üstü yakalanması ile tabir edilmektedir. Rüyada kaçan bir akrebi yakalamak, düşmanlara yenilmemek ve gövde gösterisi ile yorumlanmaktadır. Rüya sahibinin evlatları var ise onları kötü niyetli insanlardan kurtarmak ile de yorumlanmaktadır.

Rüyada akrepten korkmak, düşmanlarınız karşısından yenik düşmek ile tabir edilmektedir. Bunun dışında ise korktuğunuz işler ile karşı karşıya kalacağınız ve başarısız olacağınız ile de yorumlanır. Rüyada büyük bir akrepten korkmak, rüya sahibinin telaşları yüzünden elindeki malları kayıp edeceğine ve mağdur bir hayat yaşayacağına yorulmaktadır.