Rüyada Ada Görmek

Rüyada ada görmek rüya sahibinin yaşayacağı güzel günlerin, mutlu evliliğinin, iş hayatındaki başarılarının, bol kazançlı bir geleceğinin habercisidir. Aynı zamanda kişinin çekeceği sıkıntıların, çilelerin, acıların, sancılı geçecek zamanın, yoksulluğun da habercisidir. Rüya sahibi bu iki yönlü yorumlanan rüyayı gerçek hayatına göre olumlu yada olumsuz yorumlar. Bu rüya filmin iki yüzü gibi bir tarafta mutlu bir hayat diğer tarafta ise yaşanacak zor bir hayat. Görülen bu rüya daha çok rüya sahibinin iş hayatındaki kişileri, çevresindeki arkadaşlarını ve aile içindeki fertler ile arasındaki ilişkiye delalet eder.

Rüyada adada olduğunu görmek, rüya sahibinin elinin ve gönlünün ne kadar açık olduğuna işaret eder. Kişinin yakın bir zaman içinde çok sevdiği bir dostuna yada iş arkadaşına maddi anlamda destek olabilir ve sıkıntılarını çözmesinde yardımcı olabileceğine delalet eder. Rüya sahibinin yapmış olduğu yardım ve iyiliklere karşı insanların hayır duasını alacağına, bu sebepten işlerinin yolunda giderek bereketli kazancına kazanç ekleyeceğine yorulur.

Rüyada adada mahsur kaldığını görmek, kişinin çekeceği maddi sıkıntıların son bulacağına ve birazda olsa rahata ereceğine işaret eder. Rüya sahibi ya işinde göstermiş olduğu başarılardan ötürü maaşına zam alacak yada iyi kazanç elde edeceği bir işe gireceğine delalet eder.

Rüyada ada ve deniz görmek, rüya sahibinin iş konusunda yakın bir arkadaşı ile fikir ayrılığına düşerek laf dalaşı yaşayacağına lakin bu ufak atışmanın dahada büyümeden tatlıya bağlanacağına işaret eder.

Rüyada adaya gitmek, rüya sahibinin sahip olduğu malı, mülkü paylaşması gerektiğine yorulur. Kişinin sahip olduğu zenginliği kardeşleri yada anne babası ile paylaşarak ne kadar cömert bir kişiliğe sahip olduğuna işaret eder.

Rüyada ıssız adaya düşmek, rüya sahibinin yokluktan varlığa geçeceğine ve bu zenginlik karşısında iki yüzlü insanların çoğalacağına işaret eder. Rüya sahibinin kötü gününde yanında olmayan insanların iyi gününde yanında yer alacaklarına yorumlanır.

Rüyada ada satın almak, bu rüya daha çok kişinin hane içine yorumlanır. Aile yaşanmış olan tatsız günlerin son bularak yerini huzurlu, mutlu günlerin alacağına delalet eder. Bu mutluluğun tek sebebi rüya sahibinin borçlarını ödeyerek maddi kazancını düzene sokmasıyla alakalıdır.

Rüyada ada manzarası görmek, rüyayı gören kimsenin mevcut konumunda yükselişe geçeceğine delalet eder. Bu rüya, iş yaşamında yükselmeye, okul hayatında dersler konusunda başarılı olmaya, ileride olmak istenen insana dönüşmeye başlamaya, kurulan hayallerin gerçekleşmesi için harekete geçme zamanının geldiğine yorumlanır.

Rüyada ada manzarası görmek, rüya sahibinin yaşadığı sıkıntılar, ailevi problemler var ise bunların çözüm bulacağına, daha rahat bir yaşam sürüleceğine işaret eder.

Rüyada adaya yolculuk yaptığını görmek, mutlu bir evlilik yapılacağına, bu evlilik neticesinde bulunduğunuz şehirden uzaklaşacağınıza, evli kimselerin başka bir şehre taşınabileceklerine delalet edilir.

Rüyada adaya yolculuk yaptığını görmek, henüz öğrenci olan bir kimsenin öğrenim hayatını bulunduğu şehirden ayrılarak başka bir şehirde tamamlayacağına, iş yaşamında bulunan kimselerin ise çalıştığı yerde yükseliş yaşayarak iş gereği başka bir şehre taşınacak olmaya tabir edilir.

Rüyada adada mahsur kaldığını görmek, rüyayı gören kimsenin hiç kimsenin bilmediği bir sırrı tesadüf eseri öğreneceğine işaret eder. Bu rüya, o sırrın asla ortaya çıkmaması gerektiğini simgeler. Fakat rüya sahibinin bu sırrı birilerine anlatmak ile anlatmamak konusunda kafası oldukça karışacaktır.

Rüyada ıssız bir adada olduğunu görmek, rüya sahibinin artık kendini kandırmaması gerektiğine dair mesaj içerikli olan bir rüya görme halidir. Rüyayı gören kişinin, aslında çevresindeki insanların gerçek dostları olmadığına kendisini inandırmak zorundadır.

Rüyada adanın içinde kaybolduğunu görmek; hayırlı ve iyi işlere delalet eder. Rüya sahibinin işlerinin yoluna gireceğine, elindeki parayı arttıracağına, yaşam standartının yükseleceğine yorulmaktadır. Aynı zamanda rüya sevdiği kadın veya erkek ile izdivaç yoluna girmeye de delalet etmektedir.

Rüyada adada avlandığını görmek; tehlike ve sıkıntı atlatmaya yorulur. Uğursuzlukların ardı arkasının kesilmemesine, işlerin yolunda gitmemesine ve maddi yönden zarara uğramaya delalet eder.

Rüyada yeşil ada görmek; kısmetli ve bereketli işlere yorulur. Kişinin bahtının açılacağına, iş ve özel hayatında adeta altın çağını yaşayacağına ve hem maddi hem de manevi yönden tüm sıkıntılarından kurtulacağına delalet eder.

Rüyada adadan yüzerek sahile çıktığını görmek; ferahlamaya ve selamete işaret eder. Rüya sahibinin tüm maddi ve manevi tasalarından kurtulacağına, kendini rahata erdireceğine yorulur. Parasal açıdan birikim yapmaya, borçları bitirmeye ve mantıklı yatırımlar yapmaya delalet eder.

Rüyada kayalıklarla kaplı ada görmek; sevgiliyle, eşle veya ailenin diğer fertleriyle kavga etmeye ve ayrı düşmeye işaret etmektedir. Tartışmaya, kavga etmeye, dostlardan iyice kopmaya ve yalnızlaşmaya delalet eder.

Rüyada adada insanların yaşadığını görmek; hayırlı ve parlak gelecek şeklinde yorumlanır. Rüya sahibinin ömrü boyunca huzurlu, bereketli ve dertsiz tasasız yaşayacağına işaret eder.

Rüyada adadan ayrıldığını görmek, malını kaybetmeye ve büyük bir para sıkıntısına düşmeye delalet eder. Rüya sahibinin yakın çevresine borçalanacağına, maddi yönden yaşayacağı sıkıntılardan ötürü hane içinde tartışmaların ve huzursuzlukların baş göstereceğine yorulur.

Rüya sahibi, çevresinde birçok insan olduğunu ve bunların birçoğunun kendisinin dostu olduğunu düşünmektedir fakat bu rüya, çevresinde bulunan ve dost gibi görünen kişilerin tamamen dostluklarının menfaat üzerine kurulu olduğunu işaret etmektedir.

Rüyada ıssız bir ada ve o adada yalnız olduğunu görmek, rüya sahibinin yakın zaman içerisinde yardıma muhtaç olacağı bir durumla karşılaşacağını gösterir. Ve bu durumda da rüya sahibi bilmelidir ki, bu süreci yalnız başına atlamak zorunda kalacaktır. Buna tamamen hazırlıklı olmalıdır. Menfaate dayalı dostlukları, rüya sahibinin zor zamanında asla yanında olmayacaklardır.

Rüyada adada ev görmek, hane içerisinde çok mutlu olacağınız zamanların fazlasıyla yaklaştığına delalet eder. Rüyada adada ev görmek, orada yaşayan insanlar görmek, rüya sahibinin aile içerisinde ve akrabalarıyla olan ilişkilerinin eskisine göre daha iyi olacağına, kendini onların yanında çok güvende hissedeceğine tabir edilir.

Rüyada adada ev veya yerleşim yeri görmek, rüya sahibinin ailesiyle birlikte zenginliğe kavuşacağına, işlerin düzeleceğine, bulundukları mevki içerisinde olan insanların da maddi anlamda bir yükselişe geçeceğine işaret eder.

Rüyada yeşil ada görmek, mutluluğun, güzel haberlerin alınacağının, bereketin ve huzurlu günlerin habercisi olarak tabir edilmektedir. Rüya sahibinin maddi anlamda ferahlama yaşayacağına, özel hayatında da olumlu gelişmeler yaşanacağına delalet eder.

Rüyada yeşil ada görmek, rüya sahibinin dini anlamda maneviyatını güçlendireceğine, eski hatalarından dönerek Allah yolunda ilerlemek adına adımlar atacağına işaret eder.

Rüyada kurak ada görmek pek hayırlı yorumlanmaz. Rüya sahibinin yalnızlık çekeceğine, çevresinden çok uzaklaşacağına ve zor günler geçireceğine tabir edilir.

Eğer rüya sahibi, rüyasında tüm ailesiyle birlikte kurak bir adada bulunduğunu görürse, bu rüya aile üzerinde dolaşan kara bulutların, kaza ve belaların habercisi olabilmektedir. Bu rüyayı gören kimselerin kendi ve ailesi adına yaşayacağı endişeleri dikkate alması, ve bununla ilgili adımlar atması gerekmektedir.

Rüyada bir adadan kurtulmaya çalışmak, rüya sahibinin maddi anlamda battığı çukurdan çıkmaya çalışacağına işaret eder. Rüya sahibinin işlerinin hiç yolunda gitmeyeceğine, iflasın eşiğine gelecek kadar kötüleşeceğine, rüya sahibinin bu durumu düzeltmek ve iflas ederek her şeyini kaybetmemek uğruna büyük savaşlar vereceğini simgeler.

Rüyada suya batan bir ada görmek, rüya sahibinin müjdeli bir haber alacağına yorumlanır. Bu müjdeli haber neticesinde rüya sahibinin tüm hayatını etkileyecek değişimler yaşayacağına, bambaşka bir insan olarak yeniden ailesinin karşısına çıkabileceğine delalet eder.

Bu rüyanın bir başka yorumu ise, suya batan adamın rüya sahibinin ciddi sorumluluklar üstleneceğine, iş yaşamındaki yükün ağırlaşacağına tabir edilir.

Rüyada yarım ada görmek, normal şekilde ada görmekten çok daha farklı anlamlar içeren bir rüya şeklidir. Çünkü rüyada yarım ada görmek, bazı detaylar neticesinde anlam olarak tamamen değişebilmektedir. Ama bu rüya genel anlamda olumsuz durumlara tabir edilir.

Rüyada yarım ada görmek, daima çevrenizde bulunan fitne, fesat, iki yüzlü ve kötü karakterli kimselerin olduğuna delalet eder. Bu rüya, kıskançlığın, iftiranın habercisi niteliğinde bulunmaktadır. Rüyayı gören kimsenin bu çirkin kişilikler arasından sıyrılması gerektiğine işaret edilir.

Rüyada adada olmak, rüyayı gören kişinin düşmanlarını fark etmesine ve gelebilecek zararlardan bir an önce kurtulmasına yorumlanır. Kişi, özellikle yakın çevresinden gelen kötülükleri fark ederek, bu kötülüklerden herhangi bir zarar görmeden kurtulacağına delalet eder.

Rüyada adada kaybolmak, rüya sahibinin düşmana aldanarak, kötülüklere ortak olacağına delalet eder. Özellikle, dost görünen düşmanlarla ortak olunmaya, harama el uzatmaya ve günaha girmeye yorumlanır.

Rüyada adada ev görmek, kötülükler ve sıkıntılar ardından gelen hayırlı haberlere delalet eder. Rüyada ev görmek genel olarak kısmete ve hayırlı rızka yorumlanır. Rüyasında bir ada ortasında ev gören kişi de yaşadığı zorlukların sonucunda vereceği mücadele ile birlikte kısa zamanda hanesine bereket getireceğine ve kısmet kapılarını açacağına delalet eder. Rüya genel olarak zorluklar sonunda kazanılan büyük zafer olarak da rüya alimleri tarafından tabir edilmektedir.

Rüyada adaya düşmek, hane içerisinde ya da rüya sahibinin yakın çevresinde bulunan kişiler tarafından kötü duruma düşürülmeye delalet eder. Bu kişiler, rüya sahibinin işle ilgili ortakları olabildiği gibi hanesinden bir düşman da olabilir. Kişinin yakın çevresinden gelen kötülükler sonucunda maddi ve manevi zarara uğramasına, zor durumlarda kalmasına yorumlanır.

Rüyada adaya yolculuk yapmak, rüya sahibinin uzun yoldan gelen bir düşmanına ya da uzak diyarlardan gelen kötü haberlere yorumlanır. Genel olarak uzakta bulunan bir düşmanın yapacağı kıskançlık ya da dedikodudan rüya sahibinin olumsuz etkilenmesi olarak rüya yorumlanır. Rüyayı gören kişi karşı tarafın davranışlarından dolayı bir zorluk yaşamayacak fakat söylentilerden üzüntü duyacak şeklinde de rüya tabir edilir.

Rüyada ada çayı içmek, rüya sahibinin kendisi ya da yakın çevresinden duyacağı sağlık problemlerine delalet eder. Kötü haberler olmasa da sağlıkla ilgili can sıkıcı duyumların alınmasına, hastane kapısına ve hanede rahatsızlıkların baş göstermesine yorumlanmaktadır. Farklı rüya alimleri de bu rüyayı genel olarak iç huzursuzluğu şeklinde yorumlamıştır.