Rüyada Abiyi Görmek

Rüyada abiyi görmek, beklenmedik bir haberin alınması veya beklenmedik bir olayın yaşanmasına yorumlanır. Rüyasında abisini gören kişi hayırlı bir kısmet bulabilir ve uzak yerlerden olumlu haberler alabilir.Rüyada abiyi görmek, rüyayı gören kişi evliyse bir çocuk sahibi olabileceğine işarettir. Yeni bir ev, yeni bir araba veya birikim yapacağına işarettir.Kirmani(r.)’ye göre rüya sahibinin iş hayatında yükselip mertebe atlayacağına delalet eder. Yeni bir iş ortağı ile anlaşıp yüksek kazançlar elde edeceği şeklinde yorumlarda bulunur. Rüya sahibinin hayalini kurduğu bir iş veya projeyi hayata geçireceğine işarettir. Rüyada abiyi görmek tüm zorluklara göğüs gerebilmek ve yaşanılan olumsuzluklarda her zaman bir çıkış yolu bulabilmek şeklinde yorumlanır.

Rüyada abisini gören kişi yakın zamanda birinden çok büyük bir destek alacağına ve aldığı destekle kendini yalnız hissetmeyeceği, psikolojik olarak toparlanacağına delalet edilir. Abinin ise uzun zamandır beklediği müjdeli bir haberi almasına işarettir. Abinin iş hayatında veya aile hayatında büyük başarılara imza atacağının da işaretidir.

Rüyasında abisini sinirli gören kişinin çok büyük hatalar yapıp bunun getirisi olan pişmanlığı yaşayacağına delalettir. Rüya sahibinin hayatını büyük oranda etkileyecek hatalar yaparak canının yanacağına işarettir. Rüyada abisini sinirli gören kişinin ailesinde birtakım sorunlar olacağına ve bu sorunların giderek büyüyüp içinden çıkılmaz bir hal alacağına delalet edilir.

Rüyada abisini döverken gören kişinin abisine büyük bir destek vereceğine işarettir. Rüya sahibinin abisi ile arasındaki bağın güçleneceğine ve daima arkasında duracağına delalet eder. Kişinin sağlık sorunları yaşayacağına da delalet edilir. Hayırlara yorulacak bir rüya değildir.

Rüyada abisi tarafından dövülen kişinin yeni işler ve yeni kazançlar sağlayacağı bir döneme girmesine delalet eder. Rüya sahibinin bulunan borçlarını ödeyerek yükünü hafifleteceğine işarettir. Kişinin saygın ve sevilen bir insan olacağına alamet edilir.

Rüyada abisinden para alan kişinin rızk kapılarının açılacağına işaret eder. Oldukça hayırlı bir rüyadır. Abiden yırtık para almak ortağından veya bir iş için güvendiği birinden büyük para kayıpları yaşayıp pişman olacağına delalet edilir. Rüyada abisinden bozuk para alan kişinin insanların arasındaki problemleri düzeltmek için uğraşacağı şeklinde yorumlanır.

Rüyada abinin çocuğu olduğunu görmek hayırlara yorulan bir rüyadır. Aile içindeki birinden çok mutlu haberler alacağına delalet eder. Rüya sahibinin abisi işsizse iş bulacağına, bekarsa hayırlı bir kısmet bulacağına, borcu varsa borçlardan kurtulacağına işarettir.

Rüyada olmayan bir abi gören kişinin bazı sebeplerden sıkıntılar çekeceğine, sevdiği kişiye kavuşacağına, gerçekleşmesini çok istediği şeylerin kısa zamanda gerçekleşeceğine delalet eder. Rüyada abisini gülerken gören kişilerin karşısına çok güzeller fırsatlar ve kısmetler çıkabilir.

Rüyasında abisinin öldüğünü gören kişinin zamanı gelince gücünü göstereceğini ve bu güç karşısında herkesin şaşıp kalacağına delalet edilir. Maddi konuda bazı sıkıntıların yaşanacağına da işarettir. Gönül verdiği hayırlı bir kısmetle evlenmeye işarettir.

Rüyada abi görmek, birçok açıdan güzel ve olumlu anlamlara sahiptir. Rüyasında abi gören biri, uzun bir ömre sahip olacak ve çevresinde saygınlık kazanacak demektir. Rüya sahibi iş hayatında da oldukça başarılı bir hale gelecektir. Birçok yorumcuya göre de rüyada abi görmek ileri ki yaşamın güzel ve uzun olacağının habercisidir.

İmam Nablusi (r.a) ise bu konu hakkında oldukça güzel yorumlar yaparak şunları buyurmuştur: “Rüyasında abi gören biri, evlilikte, iş hayatında ve toplumsal hayatta oldukça güzel sonuçlar alacak ve mutlu bir hayat sürecektir.” Birçok rüya tabircisinin yorumuna göre rüyada abi görmek olumlu anlamlara sahip olduğu için hayırlı bir rüya olarak görülür.

Rüyada abisini görmek, zaten güzel bir biçimde işleyen hayatın gelecek hayırlı haberler ile daha da güzel bir hal alacağı anlamına gelir. Rüyayı gören kişi, hayatının her alanında mutluluğu tadacak ve hayatına hiçbir kötülüğün girmesine izin vermeyecektir.

Rüyada abinin ölmesi, kişinin yakalanacağı ciddi bir hastalığa işaret eder. Rüyayı gören kimse fiziksel anlamda kendine dikkat etmediği için onu yataklara düşürecek bir hastalığa yakalanacaktır. Rüyasında abisinin öldüğünü gören biri, pençesinden zor kurtulacağı bir rahatsızlıkla mücadele etmek zorunda kalacaktır.

Rüyada abinin karısını görmek, aileye sonradan dahil olacak ama çok sevilecek biri ile tabir olunur. Bu kişi ya evlilik yoluyla gelecek ya da ailenin bir dostu olarak aile içerisine girecektir. Hal ve hareketleri ile herkesi kendisine hayran bırakacak olan bu kişi, aileyi önemli bir konuda da yönlendirecektir.

Rüyada abinin evlendiğini görmek, rüya sahibine gelecek olan kötü bir sözü temsil eder. Çoğu rüya tabircisi bu sözün bir düşman tarafından tüm insanlara aktarılacağı şeklinde yorum yapmaktadır. Rüyasında abisinin evlendiğini gören biri, gerçeği yansıtmayan bazı dedikodular ile insanların gözündeki değerini yitirir ve bir süreliğine kendisini toplumdan soyutlar.

Rüyada abiyle konuşmak, mevkii olarak yüksek biriyle kurulacak iletişimin habercisidir. Rüyayı gören kişi önemli bir işini halletmek için bir devlet büyüğüne başvuracak ve kendini ona sevdirecektir.

Rüyada abiyle kavga etmek, kaybedilen itibarı göstermektedir. Rüyasında abisi ile şiddetli bir biçimde kavga ettiğini gören biri, artık eskisi gibi değer görmüyor demektir.

Rüyada abiye sarılmak, uzun süredir dargın olunan biri ile barışmayı ima eder. Böyle bir rüya gören kimse küçük bir tartışmadan dolayı dargınlık yaşadığı dostu ile eski samimiyetine dönerek kırgınlıkların yok olduğuna şahit olacaktır.

Rüyada abiyi öpmek, zorlu bir süreçten başarı ile çıkmaya delalet eder. Rüya sahibi uzun süredir üzerinde uğraştığı bir projeyi büyük başarılar elde ederek tamamlayacak ve iş hayatındaki prestijini artıracak demektir.